REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

800 plus – wniosek w czerwcu zapewni wypłatę z wyrównaniem

800 plus wniosek w czerwcu 2024
800 plus - wniosek w czerwcu 2024. Dlaczego trzeba złożyć wniosek o 800 plus do końca czerwca?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

800 plus – dlaczego trzeba złożyć wniosek do końca czerwca 2024 roku? Nie przegap tego terminu i sprawdź czy wniosek nie ma błędów. Liczy się tylko prawidłowo złożony do ZUS i kompletny wniosek.

Wniosek o 800 plus w czerwcu 2024 roku

Nowy okres świadczeniowy 800 plus rozpoczął się dnia 1 czerwca 2024 r. i zakończy się 31 maja 2025 roku. Wypłacane jest w okresach miesięcznych. Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres przyjmowane są przez ZUS już od dnia 1 lutego 2024 roku.

REKLAMA

Osoby, które nie złożyły wniosku o 800 plus na nowy okres świadczeniowy do dnia 30 kwietnia 2024 roku nie otrzymają świadczenia za czerwiec w czerwcu, ale z opóźnieniem. 

Te osoby, które złożyły wniosek w maju 2024 roku, powinny otrzymać świadczenie z wyrównaniem za czerwiec maksymalnie do 31 lipca 2024 roku. 
Natomiast złożenie wniosku o 800 plus w czerwcu 2024 roku oznacza wypłatę świadczenia z wyrównaniem od czerwca maksymalnie do 31 sierpnia 2024 roku.

Ważne

Błąd we wniosku o 800 plus opóźnia termin złożenia. Sprawdź na PUE ZUS czy wniosek nie zawiera błędów i czy jest kompletny, aby nie było za późno.

Do kiedy wniosek o 800 plus?

Do kiedy należy złożyć wniosek o 800 plus, aby nie stracić świadczenia za żaden miesiąc? Bardzo ważne jest złożenie wniosku do końca czerwca. Złożenie wniosku po tym terminie oznacza przyznanie prawa do świadczenia 800 plus wyłącznie od miesiąca wpłynięcia do ZUS poprawnego wniosku. W takiej sytuacji wypłata 800 plus za czerwiec przepada. Złożenie wniosku w kolejnych miesiącach, powoduje przepadek świadczenia za więcej miesięcy, np. wniosek złożony w sierpniu, powoduje utratę świadczenia za czerwiec i lipiec. ZUS przyzna 800 plus od sierpnia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dyrektywa azylowa UE. Obowiązek stworzenia migrantom odpowiednich i porównywalnych warunków życia we wszystkich państwach członkowskich

Od 11 czerwca 2024 r. obowiązuje tzw. Dyrektywa azylowa Parlamentu Europejskiego i Rady UE, która stanowi część tzw. paktu migracyjnego. Co wynika z tej dyrektywy? Jakie obowiązki są nałożone na państwa członkowskie? Kiedy przepisy tej dyrektywy mają być implementowane do prawa poszczególnych państw Unii Europejskiej?

Zasiłek pogrzebowy w 2024 i 2025 r. Ile wynosi?

Czy kwota zasiłku pogrzebowego zostanie podwyższona? Ile obecnie wynosi zasiłek i komu przysługuje?

Pakt migracyjny UE 2024. Jakie nowe przepisy zostały przyjęte? Kiedy wejdą w życie?

W dniu 14 maja 2024 r. Rada Unii Europejskiej przyjęła istotną reformę europejskiego systemu azylowo-migracyjnego (tzw. pakt o migracji i azylu). Reforma ta to w szczególności 10 nowych aktów prawnych, które zmieniają gruntownie unijne przepisy dotyczące zarządzania azylem politycznym i migracją.

NSA: Rencista składa wniosek o świadczenie pielęgnacyjne

NSA: Osoba mająca prawo do świadczenia pielęgnacyjnego i jednocześnie renty musi wybrać jedno z tych świadczeń. Nie może pobierać obu. Wydaje się to logiczne. Ale rencista postanowił, że pokona system. I będzie miał rentę i świadczenie pielęgnacyjne. Jak to chciał zrobić?

REKLAMA

Ponad 1700 zł dla rodziców z wielodzietnych rodzin. Sprawdź, komu przysługuje świadczenie

Ponad 1700 zł dla rodziców z wielodzietnych rodzin. Celem zapewnienie dochodu osobom, które zrezygnowały z zatrudnienia. Maksymalna wysokość odpowiada najniższej emeryturze.

47 000 zł na własną elektrownię wiatrową. Rusza nabór wniosków

Rusza nabór wniosków w nowym programie „Moja Elektrownia Wiatrowa”. Osoby indywidualne mogą uzyskać maksymalnie 47 000 zł dofinansowania na zakup i montaż mikroinstalacji wiatrowej z magazynem energii.

Do 1 lipca zgłoś samochód w urzędzie. Jeżeli przegapisz termin, zapłacisz 500 zł kary

Już od 1 lipca 2024 roku zacznie obowiązywać Strefa Czystego Transportu (SCT). Żeby uniknąć kary, trzeba przed tym terminem zarejestrować samochód w systemie. Za niedopełnienie obowiązku grodzi mandat w wysokości 500 zł.

Testamenty z ważnymi zmianami. Jakie są szczegóły projektu?

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad ważnymi zmianami w prawie spadkowym. Mają one odpowiadać aktualnym potrzebom społecznym. Od kiedy nowe przepisy miałyby wejść w życie i co zakładają?

REKLAMA

35-godzinny tydzień pracy zamiast 40-godzinnego, wynagrodzenie się nie zmniejsza. Pierwsze miasto w Polsce wprowadza zmiany

Urząd miejski w Lesznie wprowadza zmiany. Od 1 lipca urzędnicy będą pracować 35 godzin tygodniowo, a wysokość wynagrodzenia się nie zmniejszy. Wymiar urlopu wypoczynkowego również nie ulegnie zmianie.

Klauzula wyjścia ze stosowania reguły wydatkowej. Zmianami w budżecie 2025 r. 19 czerwca zajmie się Rada Ministrów

Zmieniona zostanie klauzula wyjścia ze stosowania reguły wydatkowej. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy dotyczącej budżetu państwa na 2025 r., którym 19 czerwca zajmie się Rada Ministrów. Pojawią się także inne zmiany.

REKLAMA