REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

800 plus

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Renta wdowia - jeśli będzie, to w jeszcze skromniejszej wysokości. Do redukcji 800 plus, mniejsze pieniądze dla emerytów w 2025 i latach następnych

To pewne: budżet 2025 i w następnych latach musi być ograniczony w zakresie wydatków na cele socjalne.  Nie wiadomo jeszcze, czy ograniczenia obejmą wszystkie grupy społeczne, czy wybrane. Dopiero projektowane świadczenia jak renta wdowia czy obejmujące najwyższe kwoty wypłat: 800 plus, 13 i 14 emerytury. Kiedy poznamy szczegóły?

Nowe 800 plus: nie na wszystkie dzieci, kryterium dochodowe na pierwsze dziecko, zasiłek tylko dla pracujących rodziców

Zmiany w 800 plus, zasiłku dla rodziny na dziecko. Jeszcze nie teraz i zapewne nie w pierwszej połowie 2025 roku, ale po wyborach prezydenckich 800 plus może czekać poważna reforma. Już teraz Ryszard Petru z Trzeciej Drogi sugeruje, że wdrożenie procedury nadmiernego deficytu wymaga wprowadzenia do programu 800 plus kryterium dochodowego.

Zmiany w 800 plus. Sprawdź, czym zaskoczy cię lipiec 2024 r. Trzy grupy uprawnionych nie dostaną przelewu w terminie.

Przelewy 800 plus są wykonywane transzami i trafiają na konta uprawnionych w ściśle określonych terminach. Jednak w terminarzu wypłat zdarzają się zmiany. Tak właśnie jest w lipcu 2024 r., gdy w ciągu miesiąca nastąpią aż trzy zmiany.

Kto nie dostanie 800+ w lipcu 2024 r.

1 czerwca rozpoczął się nowy okres świadczeniowy w programie Rodzina 800+, potrwa do 31 maja 2025 r. Rodzice i opiekunowie mogli do końca czerwca 2024 r. składać wnioski, aby zachować gwarancję wypłaty świadczenia na cały okres. Co z wnioskami złożonymi po tym terminie? Kto nie musi się martwić niezłożeniem wniosku? Wyjaśniamy. 

REKLAMA

Zmiany w 800 plus i Dobrym Starcie. Od 1 lipca 2024 r. Już nie na każde dziecko rodzice dostaną te świadczenia.

800 plus i Dobry Start już nie dla każdego dziecka. Nowe przepisy wejdą w życie już 1 lipca 2024 r. Jednak zmiana w zakresie przyznawania świadczeń nastąpi dopiero od kolejnego okresu rozliczeniowego.

800 plus nie dla każdego dziecka [Jest podpis Prezydenta, kto nie dostanie świadczenia? ZUS wstrzyma wypłatę 800 plus]

Szokująca wiadomość: 800 plus nie dla każdego dziecka. Trzeba spełnić jeden warunek, aby otrzymywać 800 plus jak i świadczenie "Dobry Start". Jeśli warunek nie będzie spełniony ZUS odbierze świadczenie.

ZUS: Rodzice muszą teraz złożyć wniosek. Ostatnie dni. Grozi utrata 800 plus za czerwiec. Nowy okres świadczeniowy 2024/2025

ZUS informuje, że wielu rodziców i opiekunów nie złożyło jeszcze wniosku o środki z programu "Rodzina 800 plus" na nowy okres świadczeniowy 2024/2025. Niedopełnienie tej formalności w skali całego kraju dotyczy około 100 tys. dzieci. Jeśli uprawnieni zrobią to jeszcze w czerwcu, mogą spodziewać się wypłaty pieniędzy najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem za czerwiec i lipiec.

800 plus tylko dla pracujących?

ZUS rozpoczął już wypłaty świadczeń 800 plus w nowym okresie rozliczeniowym trwającym od czerwca 2024 do końca maja 2025. Kiedy 800 plus w lipcu 2024? Aż 9600 zł, tyle mogą dostać Ci, którzy pobierają 800 plus, w ciągu roku. Powstaje jednak jedno pytanie: 800 plus tylko dla pracujących?

REKLAMA

2300 zł dla rodziców najmłodszych dzieci. Od 1 października 2024 r. Przepisy już uchwalone i opublikowane.

2300 zł dla rodziców najmłodszych dzieci. Od 1 października 2024 r. Program Aktywny Rodzic został już uchwalony, a przepisy są opublikowane. Po uwzględnieniu świadczenia 800 plus, rodzice mogą dostać 2300 zł wsparcia co miesiąc.

Zbliża się ważny termin dla rodziców. Co trzeba zrobić, żeby na konto wpłynęło 800 zł?

ZUS przypomina, że do 30 czerwca można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu "800 plus". To ważne, aby zachować prawo do wypłaty świadczenia przez cały nowy okres rozliczeniowy. 

Kto dostanie 300 zł dodatku dyferencyjnego na dziecko? A na pełnoletniego ucznia i studenta niemal 1100 zł. Sprawdź zasady.

Aby rodzice mogli skorzystać z dodatku dyferencyjnego,  dziecko nie musi mieszkać na terenie Niemiec. Wystarczy, że jedno z rodziców jest aktywne zawodowo w tym kraju. Najwięcej zyskają rodzice pełnoletnich uczniów i studentów.

Rząd zaprzecza: 800 plus, 13. i 14. emerytura, cięcia w pomocy społecznej i zasiłkach [unijna procedura nadmiernego deficytu]

Polska może być objęta procedurą nadmiernego deficytu. Pojawiły się obawy, że spowoduje to ograniczenia programów wspierających rodziców, emerytów i osoby uboższe. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaprzeczyła takim pogłoskom. 

1700 złotych co miesiąc bez dodatkowych warunków, tak może wyglądać nowy zasiłek wypłacany przez ZUS

Projekt jednego zasiłku dla wszystkich, który miałby zastąpić różne transfery społeczne typu 800+ oraz zasiłki z pomocy społecznej wraca po pandemii, zyskuje nowe argumenty przemawiające za i nowych zwolenników. Czy jednak znajdą się środki na jego sfinansowanie?

ZUS: Rozpoczął się nowy okres świadczeniowy, ale wielu uprawnionych jeszcze nie złożyło wniosku o świadczenie

Duża część rodziców i opiekunów nie złożyła jeszcze wniosków o 800 plus. 1 czerwca 2024 r. rozpoczął się nowy okres świadczeniowy. Jeśli wniosek zostanie złożony z opóźnieniem, ZUS może nie wypłacić wyrównania.

Na około 100 tys. dzieci nie złożono jeszcze wniosków o świadczenie 800 plus. Po 30 czerwca nie będzie wyrównania

ZUS w komunikacie na swojej stronie podał, że na około 100 tys. dzieci nie złożono jeszcze wniosków o świadczenie 800 +na nowy okres świadczeniowy. Opóźnienie złożenia wniosku to opóźnienie wypłaty świadczenia.

Zmienią się zasady przyznawania 800 plus - trzeba będzie spełnić dodatkowe warunki. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego będzie uzależnione od realizacji przez dziecko obowiązku przygotowania przedszkolnego bądź obowiązku szkolnego. Dotyczyć to będzie także świadczenia "Dobry start".

800 plus – wniosek w czerwcu zapewni wypłatę z wyrównaniem

800 plus – dlaczego trzeba złożyć wniosek do końca czerwca 2024 roku? Nie przegap tego terminu i sprawdź czy wniosek nie ma błędów. Liczy się tylko prawidłowo złożony do ZUS i kompletny wniosek.

Termin wypłaty 800 plus zmienia się w czerwcu. Warto uwzględnić to w domowym budżecie.

800 plus może w czerwcu wpłynąć na konta z opóźnieniem. Warto więc uwzględnić to w domowym budżecie. 800 plus to comiesięczny przelew na 800 zł. Jednak z końcem maja zakończył się jego okres rozliczeniowy, a nie wszyscy rodzice złożyli wnioski o przyznanie świadczenia na kolejny.

ZUS wcześniej wypłaca 800 plus. Część rodziców już otrzymała pieniądze

Dopiero 1 czerwca zaczyna się nowy okres świadczeniowy w programie 800 plus, ale część rodziców i opiekunów już otrzymało pieniądze na konta.

ZUS: część osób dostanie 800 plus na nowy okres świadczeniowy wcześniej. Kiedy?

Nowy okres rozliczeniowy w programie 800 plus rozpoczyna się 1 czerwca 2024 roku, ale już pod koniec maja część rodziców i opiekunów otrzymało pieniądze na konta. Pierwszy przelew ZUS na łączną kwotę ponad pół miliarda złotych dotyczy osób, których termin wypłaty świadczenia przypada 2 dnia każdego miesiąca.

Zasiłki dla rodzin w 2024 r. Ile, dla kogo, wniosek

W 2024 r. rodzice mogą ubiegać się o szereg zasiłków i świadczeń. Jakie warunki trzeba spełnić, by je otrzymać? Gdzie składa się wniosek? Prezentujemy najważniejsze formy wsparcia.

800 zł od 1 czerwca. Rodzice, którzy chcą otrzymywać świadczenie, powinni złożyć wniosek

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał ponad pół miliarda złotych na konta rodziców i opiekunów jako część świadczenia 800 plus, jak wynika z danych udostępnionych przez ZUS.

Zasiłek rodzinny. Dodatek do 800 plus. Kto otrzyma?

Rodzina może uzyskać, m.in.: świadczenie wychowawcze 800+, rodzinny kapitał opiekuńczy, dofinansowanie pobytu w żłobku, program Dobry Start 300+. Nie można zapominać o procedowanych programach: „aktywni rodzice w pracy” (tzw. babciowe), „aktywnie w żłobku”, „aktywnie w domu”. Oprócz powyższych, niektórzy rodzice mają prawo do zasiłku rodzinnego. Kto otrzyma takie świadczenie jako dodatek do 800+?

1500 zł dla ucznia w roku szkolnym 2024/2025. Kiedy złożyć wniosek, by otrzymać pieniądze już w czasie wakacji 2024?

Rodziców w wychowaniu dzieci wspiera obecnie szereg świadczeń. Należą do nich m.in. 800 plus, Dobry Start, dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego, dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka, dodatek na dojazdy do szkoły. Na początku roku szkolnego niektórzy z rodziców mogą dostać przelew w wysokości nawet 1500 zł.

400 plus dla dziecka bez kryterium dochodowego. Aktywny Rodzic i babciowe to przyszłość. Teraz można dostać to. Niezależnie od 800 plus.

400 plus dla dziecka bez kryterium dochodowego – choć od kilku miesięcy rodzice śledzą losy programu Aktywny Rodzic i tzw. babciowego, to nie powinni zapominać, że nadal mogą starać się o dodatkowe 400 zł na wychowanie dziecka.

1100,00 zł na dziecko bez kryterium dochodowego. Nawet jeśli pobierasz już 800 plus. Również na pełnoletnich uczniów i studentów.

W 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego wzrosła do 800 zł, co ucieszyło wielu rodziców. Jednak część z nich może otrzymać jeszcze wyższe świadczenie - 250 euro, czyli prawie 1100 zł. Dotyczy to Polaków pracujących legalnie w Niemczech i podlegających tam obowiązkowi podatkowemu, którzy mogą pobierać tam zasiłek na dziecko (kindergeld). Co istotne, pobieranie w Polsce 800 plus nie wyklucza możliwości pobierania zasiłku w Niemczech.

Powiązanie wypłat 800 plus z obowiązkiem szkolnym. Projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w Sejmie

 Powiązanie wypłat 800 plus z obowiązkiem szkolnym. Projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w Sejmie. Sprawdź szczegóły!

Wypłaty świadczeń rodzinnych przez ZUS. Kwota może zdziwić

Od stycznia 2022 r. do końca kwietnia 2024 r., ZUS wypłacił świadczenia rodzinne na łączną kwotę przekraczającą 100 mld zł, jak wynika z najnowszego raportu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Najwięcej środków, ponad 90,4 mld zł, przeznaczono na realizację programu "Rodzina 800 plus" (poprzednio "500 plus").

Będą zmiany w przyznawaniu obywatelom Ukrainy świadczeń 800 plus i 300 plus

Przyjęta przez rząd nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy przedłuża ochronę tymczasową dla Ukraińców uciekających przed wojną do 30 września 2025 r. Co się zmieni w zakresie świadczeń rodzinnych?

Nowy okres rozliczeniowy od 1 czerwca. Oto, co zrobić, aby zapewnić ciągłość wypłaty świadczenia 800 plus

Aby zapewnić ciągłość wypłaty świadczenia 800 plus, wniosek o to świadczenie powinien zostać złożony do wtorku, 30 kwietnia. Można to zrobić za pośrednictwem portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej, PUE ZUS, a także za pomocą bezpłatnej aplikacji mZUS. Wypłaty 800 plus na kolejny okres rozliczeniowy rozpoczną się w czerwcu.

Jak błąd we wniosku 800 plus wpływa na termin 30 kwietnia? Masz jeszcze czas na poprawę

Jak błąd we wniosku o 800 plus wpływa na termin złożenia wniosku? Czy złożenie wniosku z błędem do 30 kwietnia uznaje się za złożenie wniosku w terminie czy po terminie? Najczęstsze błędy są w numerze rachunku bankowego i peselu dziecka. Jest jeszcze czas na poprawę błędów. Sprawdź poprawność danych we wniosku na PUE ZUS.

Dlaczego warto złożyć wniosek o 800 do końca kwietnia?

Warto się pospieszyć ze złożeniem wniosku o 800 plus do ZUS, jeśli chce się zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego. Czy można złożyć wniosek również w weekend? 

30 kwietnia 2024 r.: W tym terminie złóż wniosek do ZUS, jeśli chcesz zachować ciągłość wypłaty świadczenia

ZUS przyjmuje wnioski o 800 plus na okres świadczeniowy 2024/2025. Dokumenty trzeba złożyć do 30 kwietnia, żeby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego.

Złóż wniosek o 800 plus do 30 kwietnia 2024 r.

800 zł na dziecko - ważny termin to 30 kwietnia 2024 r. Co powinny zrobić osoby pobierające 800 plus? Sprawdź, co się stanie w przypadku uchybienia terminu 30 kwietnia. Lepiej temu zapobiec.

ZUS: Wniosek o 800 plus do 30 kwietnia. Późniejsze złożenie wniosku oznacza przerwę w wypłacie świadczenia wychowawczego

ZUS zachęca, żeby wniosek o 800 plus złożyć do 30 kwietnia. Złożenie wniosku po tej dacie spowoduje przerwę w wypłacie świadczenia wychowawczego.

Ukraiński uczeń otrzyma 800 plus z ograniczeniem. Musi pójść do polskiej szkoły

Taki warunek otrzymania 800 plus dla dzieci uchodźców z Ukrainy. Rząd zaznacza, że to wstępna propozycja (dotyczy dzieci w wieku podlegającym obowiązkowi szkolnemu).

Wniosek o dalszą wypłatę 800+ warto złożyć jeszcze w kwietniu. Dlaczego? Wyjaśnia ZUS

Niemal 2,7 mln wniosków o świadczenie wychowawcze na nowy okres wypłat rodzice i opiekunowie w całej Polsce złożyli już do ZUS-u. Żeby nie było przerwy w wypłacie 800+ warto złożyć wniosek do końca kwietnia.

1200 plus zamiast 800 plus. Rodzice najmłodszych dzieci mają powody do zadowolenia. Sprawdź, czy ty też dostaniesz więcej.

Pobierasz 800 plus? Sprawdź, czy możesz w 2024 r. dostać na dziecko jeszcze 400,00 zł bez kryterium dochodowego.

800 plus w 2024 roku. Konieczne ponowne złożenie wniosku po zmianie konta. Trzeba też złożyć wniosek na nowy okres świadczeniowy

ZUS informuje, że w przypadku zmiany rachunku bankowego, na który ma być przekazywane świadczenie wychowawcze  800+, rodzic ma obowiązek złożyć nowy wniosek. Dotyczy to zarówno obecnego okresu 2023/2024, jak i nowego 2024/2025.

800 plus: ZUS przyjmuje wnioski na nowy okres świadczeniowy - wpłynęło ponad 2,4 mln wniosków

Trwa nabór wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Dokumenty trzeba złożyć do końca kwietnia, żeby zachować ciągłość wypłaty świadczenia. Do ZUS wpłynęło już ponad 2,4 mln wniosków.

Jakie świadczenia wypłacane są przez ZUS dla rodzin? Komu przysługują?

Świadczenia dla rodziny z ZUS obejmują świadczenie wychowawcze 800+, rodzinny kapitał opiekuńczy, dofinansowanie pobytu w żłobku oraz program Dobry Start 300+. Komu przysługują te świadczenia?

800 plus – kiedy wypłata 2024?

800 plus - wypłata w 2024 roku za nowy okres świadczeniowy uzależniona jest od terminu złożenia wniosku. Kiedy ZUS wypłaci 800 +, jeśli złożysz wniosek w kwietniu, maju, czerwcu? Co stanie się w przypadku złożenia wniosku po terminie?

800 plus – do kiedy wniosek 2024?

800 plus obowiązuje od 1 stycznia 2024 roku. Od kiedy można składać wnioski o świadczenie wychowawcze 800+ na nowy okres świadczeniowy? Do kiedy najlepiej złożyć wniosek o 800 plus do ZUS? Jak można złożyć wniosek online?

Pierwsze wypłaty 800 plus na nowy okres już w czerwcu. Jak zachować ciągłość świadczenia?

Rodzice składają wnioski o świadczenia wychowawcze ("800 plus") na nowy okres 2024/2025. Podpowiadamy kiedy najkorzystniej ubiegać się o wsparcie.

Trwa nabór wniosków o świadczenie wychowawcze. Sprawdź, jakie dokumenty należy złożyć do ZUS w celu uzyskania 800+

ZUS przyjmuje wnioski o 800+ na okres świadczeniowy 2024/2025. Przepisy wymagają też złożenia odpowiednich załączników do wniosku. Jakie zatem dokumenty są wymagane w celu uzyskania świadczenia wychowawczego? Sprawdźmy!

Wnioski o świadczenie wychowawcze. Do ZUS złożono już ponad 1 251 000 wniosków o 800+

Od 1 lutego 2024 r. można składać do ZUS wnioski o świadczenie wychowawcze na okres trwający od 1 czerwca 2024 r. Tylko w ciągu 8 dni do ZUS wpłynęło 1 mln 251 tys. wniosków o 800 plus, w tym z województwa śląskiego ponad 135 tys.

500 plus zamiast 800 plus na koncie. Co zrobić?

Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego została podniesiona z 500 zł do 800 zł. Co, jeśli na konto wpłynęło jednak tylko 500 zł?

Niektórzy w lutym dostaną 1600 plus, zamiast 800 plus. Bez składania wniosku. Sprawdź dlaczego i czy ty też.

Wysokość świadczenia wychowawczego 500 plus wzrosła od 1 stycznia 2024 r. o 300,00 zł. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma do końca lutego czas na wypłacenie należnych świadczeń.

Świadczenie wychowawcze. Jak złożyć do ZUS wniosek o 800+ na okres świadczeniowy 2024/2025

Od 1 lutego 2024 r. ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze na okres trwający od 1 czerwca 2024 r. Warto złożyć taki wniosek do 30 kwietnia 2024 r., wtedy ZUS wypłaci 800+ do 30 czerwca 2024 r. Jak to zrobić?

Nowe 800 plus. Wniosek na nowy okres świadczeniowy łatwo złożysz przez bankowość elektroniczną, jak i w których bankach

Banki udostępniły wnioski o świadczenie wychowawcze 800+ na nowy okres 2024/2025. Od czwartku dnia 1 lutego 2024 roku poprzez systemy bankowości cyfrowej można składać wnioski o świadczenie 800+ na kolejny roczny okres, który rozpocznie się 1 czerwca 2024 roku, a zakończy się 31 maja 2025 roku.

REKLAMA