reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Emerytury > PPK > PPK - bezpłatne szkolenia

PPK - bezpłatne szkolenia

Szkolenia o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) są obecnie bardzo popularne. Nie każdy wie, że podmiot powołany ustawą do rozpowszechniania wiedzy o PPK, czyli PFR Portal PPK Sp. z o.o., prowadzi takie szkolenia. Są one bezpłatne i dla każdego, a przekazywana wiedza jest pewna. Pochodzi bowiem wprost ze źródła.

PPK – wiedza nie wszędzie taka sama

Pierwszego stycznia bieżącego roku weszła w życie Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych. Od 25 czerwca obowiązują również zmiany do niej wprowadzone. Pierwsze podmioty zatrudniające, a wraz nimi osoby zatrudnione, zostały objęte reżimem ustawy od dnia pierwszego lipca.

Co to takiego PPK? Jak we właściwy sposób utworzyć i prowadzić PPK w firmie? Czy PPK są korzystne dla pracowników? Jaką instytucję finansową do zarządzania PPK wybrać? - Te i wiele innych pytań już od kilku miesięcy nasuwa się pracodawcom, pracownikom, przedstawicielom instytucji finansowych i innym podmiotom zainteresowanym PPK.

Równolegle do pytań i wzrastającego zainteresowania tematem PPK pojawiło się na rynku – o czym łatwo przekonać się w internecie – wielu chętnych, aby tę wiedzę dostarczać. Wśród dostarczających wiedzę o PPK są jednoosobowe firmy szkoleniowe i samozwańczy eksperci, a także znane i uznane firmy oraz instytucje. Stawki za udział w szkoleniu są bardzo różnicowane – od kilkuset, do kilku tysięcy złotych za szkolenie.

Polecamy: Pracownicze plany kapitałowe. Nowe obowiązki pracodawców i płatników.

Polecamy: PPK dla pracownika

Gdzie zatem szukać wiedzy, na której można polegać?

Ustawodawca przewidział zapotrzebowanie na wiedzę już w trakcie przygotowania ustawy i nie pozostawił tego zagadnienia przypadkowi. Ustawa o PPK zapowiada powołanie spółki, której misją jest rozpowszechnianie wiedzy na temat PPK wprost „ze źródła” – ta firma to PFR Portal PPK Sp. z o.o.

Wizja Prezesa spółki PFR Portal PPK Sp. z o.o. Roberta Zapotocznego jest prosta: „maksymalnie szybko dostarczyć aktualną i rzetelną wiedzę wszystkim jej adresatom”.

Już od stycznia Eksperci Regionalni PPK z PFR Portal PPK Sp. z o.o. prowadzą w całej Polsce wykłady, szkolenia, konsultacje oraz warsztaty w zakresie wdrożenia PPK. Są prelegentami na konferencjach, forach gospodarczych, spotkaniach branżowych, spotkaniach Izb Gospodarczych, Związków Zawodowych, a także szkoleniach organizowanych przy współpracy z samorządami.

Bezpłatne szkolenia

Wszystkie szkolenia realizowane przez PFR Portal PPK są bezpłatne. Każdy zainteresowany tematem może wziąć w nich udział. Realizowane są one regularnie w stolicach województw i miastach powiatowych.

Co ważne, szczególnie dla pracodawców, podczas takiej konferencji można u Eksperta Regionalnego PPK zamówić również bezpłatne szkolenie wewnętrzne, warsztat lub konsultację indywidualną dla pracowników swojej firmy. Bardzo wysoko oceniana przez uczestników tych spotkań jest możliwość zadawania pytań w trakcie całego szkolenia i uzyskania odpowiedzi oraz wyjaśnień na indywidualne zgłoszone wątpliwości.

Jak wskazują dotychczasowe doświadczenia uczestników szkoleń, Eksperci Regionalni PPK oferują rzetelną wiedzę wprost  z pierwszej ręki, w nowoczesnej formie i  z użyciem narzędzi multimedialnych. A to sprzyja przyswajaniu wiedzy, wspieranemu przez materiały informacyjne drukowane i cyfrowe.

Więcej informacji na www.mojeppk.pl

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Eksperci:

PFR Portal PPK Sp. z o.o.

Wijkowska Anna

radca prawny, PFR Portal PPK Sp. z o. o.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

PPK - bezpłatne szkolenia o Pracowniczych Planach Kapitałowych - PFR Portal PPK Sp. z o.o. / Fot. Fotolia
PPK - bezpłatne szkolenia o Pracowniczych Planach Kapitałowych - PFR Portal PPK Sp. z o.o. / Fot. Fotolia

Webinarium: Korekta nowego JPK149.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Lisak

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama