REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PPK - bezpłatne szkolenia

Anna Wijkowska
radca prawny, PFR Portal PPK Sp. z o. o.
PPK - bezpłatne szkolenia o Pracowniczych Planach Kapitałowych - PFR Portal PPK Sp. z o.o. / Fot. Fotolia
PPK - bezpłatne szkolenia o Pracowniczych Planach Kapitałowych - PFR Portal PPK Sp. z o.o. / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Szkolenia o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) są obecnie bardzo popularne. Nie każdy wie, że podmiot powołany ustawą do rozpowszechniania wiedzy o PPK, czyli PFR Portal PPK Sp. z o.o., prowadzi takie szkolenia. Są one bezpłatne i dla każdego, a przekazywana wiedza jest pewna. Pochodzi bowiem wprost ze źródła.

PPK – wiedza nie wszędzie taka sama

Pierwszego stycznia bieżącego roku weszła w życie Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych. Od 25 czerwca obowiązują również zmiany do niej wprowadzone. Pierwsze podmioty zatrudniające, a wraz nimi osoby zatrudnione, zostały objęte reżimem ustawy od dnia pierwszego lipca.

REKLAMA

REKLAMA

Co to takiego PPK? Jak we właściwy sposób utworzyć i prowadzić PPK w firmie? Czy PPK są korzystne dla pracowników? Jaką instytucję finansową do zarządzania PPK wybrać? - Te i wiele innych pytań już od kilku miesięcy nasuwa się pracodawcom, pracownikom, przedstawicielom instytucji finansowych i innym podmiotom zainteresowanym PPK.

Równolegle do pytań i wzrastającego zainteresowania tematem PPK pojawiło się na rynku – o czym łatwo przekonać się w internecie – wielu chętnych, aby tę wiedzę dostarczać. Wśród dostarczających wiedzę o PPK są jednoosobowe firmy szkoleniowe i samozwańczy eksperci, a także znane i uznane firmy oraz instytucje. Stawki za udział w szkoleniu są bardzo różnicowane – od kilkuset, do kilku tysięcy złotych za szkolenie.

Polecamy: Pracownicze plany kapitałowe. Nowe obowiązki pracodawców i płatników.

Polecamy: PPK dla pracownika

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Gdzie zatem szukać wiedzy, na której można polegać?

Ustawodawca przewidział zapotrzebowanie na wiedzę już w trakcie przygotowania ustawy i nie pozostawił tego zagadnienia przypadkowi. Ustawa o PPK zapowiada powołanie spółki, której misją jest rozpowszechnianie wiedzy na temat PPK wprost „ze źródła” – ta firma to PFR Portal PPK Sp. z o.o.

Wizja Prezesa spółki PFR Portal PPK Sp. z o.o. Roberta Zapotocznego jest prosta: „maksymalnie szybko dostarczyć aktualną i rzetelną wiedzę wszystkim jej adresatom”.

Już od stycznia Eksperci Regionalni PPK z PFR Portal PPK Sp. z o.o. prowadzą w całej Polsce wykłady, szkolenia, konsultacje oraz warsztaty w zakresie wdrożenia PPK. Są prelegentami na konferencjach, forach gospodarczych, spotkaniach branżowych, spotkaniach Izb Gospodarczych, Związków Zawodowych, a także szkoleniach organizowanych przy współpracy z samorządami.

Bezpłatne szkolenia

Wszystkie szkolenia realizowane przez PFR Portal PPK są bezpłatne. Każdy zainteresowany tematem może wziąć w nich udział. Realizowane są one regularnie w stolicach województw i miastach powiatowych.

REKLAMA

Co ważne, szczególnie dla pracodawców, podczas takiej konferencji można u Eksperta Regionalnego PPK zamówić również bezpłatne szkolenie wewnętrzne, warsztat lub konsultację indywidualną dla pracowników swojej firmy. Bardzo wysoko oceniana przez uczestników tych spotkań jest możliwość zadawania pytań w trakcie całego szkolenia i uzyskania odpowiedzi oraz wyjaśnień na indywidualne zgłoszone wątpliwości.

Jak wskazują dotychczasowe doświadczenia uczestników szkoleń, Eksperci Regionalni PPK oferują rzetelną wiedzę wprost  z pierwszej ręki, w nowoczesnej formie i  z użyciem narzędzi multimedialnych. A to sprzyja przyswajaniu wiedzy, wspieranemu przez materiały informacyjne drukowane i cyfrowe.

Więcej informacji na www.mojeppk.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Orzekanie o zdolności do służby wojskowej. Nowe rozporządzenie ma zmniejszyć ilość osób uznanych za niezdolne do służby wojskowej

  Zmienią się zasady orzekania o zdolności do służby wojskowej. Rząd pracuje nad projektem rozporządzenia, które ma m.in. zmniejszyć odsetek osób uznawanych za niezdolne do służby wojskowej.

  Komunikat PFRON: od 1 marca dopłaty przez 5 lat do czynszu. 2732 zł w Katowicach, 2600 zł w Bydgoszczy i 3344 zł w Warszawie [miesięcznie]

  PFRON poinformował, że od 1 marca obowiązuje bardzo korzystna nowość dla osób niepełnosprawnych. Wsparcie finansowe na wynajem mieszkania lub domu jednorodzinnego może być udzielane nawet przez 5 lat (60 miesięcy). Poprzednio to było 36 miesięcy.

  Podatek wyrównawczy - to będzie nowy podatek w Polsce, zapłacą go przedsiębiorstwa

  Do polskiego systemu prawnego ma zostać wprowadzony podatek wyrównawczy. Rząd pracuje nad projektem ustawy wdrażającej dyrektywę UE zapewniającą minimalny poziom opodatkowania międzynarodowych grup przedsiębiorstw oraz dużych grup krajowych.

  Kolejne podwyżki 30% dla nauczycieli dopiero za dwa lata? Dyplomowany nie będzie miał w 2025 r. 7500 zł brutto zasadniczej?

  „Barbara Nowacka nie zamierza składać nauczycielom wielkich deklaracji finansowych, ponieważ – jak podkreśliła – finansowo jest znacznie gorzej niż się wydaje.” Taką PAP podał informację dodając "Zdaniem szefowej resortu reforma możliwa będzie najwcześniej w 2026 r.". 

  REKLAMA

  14 marca 2024 r. o godz. 16 upływa termin na zgłaszanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

  Już 14 marca 2024 r. o godz. 16 upływa termin na zgłaszanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Kandydat musi mieszkać na terenie województwa, powiatu, gminy, miasta czy dzielnicy, w których chce zdobyć mandat.

  MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD PRASY INFOR.PL: Trump z Bidenem walczą o głosy pracowników

  Zapraszamy na Międzynarodowy Przegląd Prasy

  Nowe rozporządzenie. Sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze w razie zagrożenia skażeniami lub wystąpienia skażeń

  W przypadku wykrycia zagrożenia skażeniami lub stwierdzenia wystąpienia skażeń wprowadza się lub ogłasza sygnały alarmowe lub komunikaty ostrzegawcze. Obowiązują one na terytorium Polski i dotyczą wszystkich osób przebywających na jej obszarze. Rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 2 marca 2024 r.

  Ogólnounijny portfel cyfrowy. Parlament Europejski akceptuje rozporządzenie

  Parlament Europejski w dniu 29 lutego 2024 r wyraził zgodę na nowe rozporządzenie wprowadzające ogólnounijny portfel cyfrowy (European Digital Identity Wallet). Zgodnie z przyjętym rozporządzeniem, które zostało już uzgodnione z państwami członkowskimi, nowy portfel tożsamości cyfrowej pozwoli obywatelom na identyfikację i uwierzytelnianie się w sieci bez konieczności uciekania się do usługodawców komercyjnych.

  REKLAMA

  Jak napisać odpowiedź na pozew rozwodowy? Pytania i odpowiedzi

  Odpowiedź na pozew rozwodowy jest ważnym pismem procesowym, w którym pozwany może zawrzeć swoje twierdzenia i wnioski dowodowe. 

  Odpowiedzialność za treści zamieszczane w internecie. Wdrożenie Aktu o usługach cyfrowych w Polsce (tzw. „Konstytucji internetu”)

  Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2065 z 19 października 2022 r. w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz zmiany dyrektywy 2000/31/WE (Akt o usługach cyfrowych; DSA – Digital Service Act) jest pierwszą na świecie regulacją cyfrową, która nakłada na branżę cyfrową w Unii Europejskiej odpowiedzialność za treści zamieszczane na platformach internetowych. Regulacja ta wzmacnia pozycję użytkowników wobec dostawców usług.

  REKLAMA