reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Karta Warszawiaka – krok po kroku

Karta Warszawiaka – krok po kroku

Karta Warszawiaka to propozycja ze strony Urzędu Miasta Warszawy. Posiadanie Karty Warszawiaka uprawnia do wielu ulg i zniżek. Co zrobić by otrzymać i korzystać z Karty Warszawiaka? Poniżej prosty przewodnik po obowiązujących od 1 stycznia 2014 roku zasadach.

Wniosek

Karta Warszawiaka wydawana jest na wniosek zainteresowanego. Pismo może być złożone na dwa sposoby. Pierwszą możliwością jest wykorzystanie drogi elektronicznej. W tym celu wystarczy wypełnić dostępny na stronie ZTM formularz. Również drogą elektroniczną (za pomocą wiadomości e-mail) ZTM poinformuje o możliwości odbioru karty. Drugą możliwość stanowi droga tradycyjna. W Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM lub w dzielnicowych Wydziałach Obsługi Mieszkańców jest opcja otrzymania karty od razu.

W przypadku dziecka wniosek musi zostać podpisany przez oboje rodziców. Dziecko może natomiast samodzielnie odebrać kartę dla siebie i rodziców, jeśli wskażą go oni jako uprawnionego do odbioru.

Formularz

W celu uzyskania karty należy pobrać ze strony ZTM odpowiedni wniosek. Wyróżniamy trzy rodzaje formularzy, oznaczone kolorami: zielony I (dla osób indywidualnych), niebieski R (dla rodziny) oraz pomarańczowy 3 (dla rodziny z trojką dzieci). Wniosek należy wydrukować i wypełnić. Jest on potrzebny przy osobistym składaniu wniosku lub przy odbiorze zamówionej drogą elektroniczną karty.

Zobacz również: Karta Warszawiaka

Odbiór

Na wyrobienie Karty Warszawiaka trzeba oczekiwać od 7 do 30 dni. Zależy to jednak od ilości składanych w danym okresie wniosków. Okres oczekiwania może być więc odpowiednio krótszy. Kartę Warszawiaka należy odebrać w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM lub w Wydziałach Obsługi Mieszkańców urzędów dzielnic.

Forma

Karta ma postać hologramu naklejonego na dokument uprawniający do przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Może być zatem umieszczona na Warszawskiej Karcie Miejskiej, Karcie banku Citi Handlowy, Karcie Kibica Legii bądź Elektronicznej Legitymacji Studenckiej.

Możliwość umieszczenia hologramu Karty Warszawiaka na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej nie dotyczy studentów Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Nie wyraziły na to zgody władze w/w uczelni.

Osoby, które nie korzystają z żadnego z w/w dokumentów mają możliwość otrzymania karty wyposażonej w odpowiedni hologram, nie samego hologramu. Procedura uzyskania jest taka sama jak w pozostałych przypadkach.

Polecamy serwis: Gmina

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama