reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Porządkowanie zniszczeń powodziowych

Porządkowanie zniszczeń powodziowych

W Małopolsce nadal trwają prace nad usunięciem skutków powodzi. W trzech powiatach jest już prowadzona akcja odkomarzania. W miejscach gdzie jest to możliwe osuszane są budynki.

W powiecie bocheńskim w gminie Bochnia wypompowywana jest woda z zanieczyszczonych studni, a w miejscowości Bessów wypompowywana jest woda z rozlewiska.

W powiecie brzeskim w gminie Szczurowa i gminie Borzęcin wypompowywana jest woda z rozlewisk i piwnic.

W powiecie dąbrowskim w gminach: Szczucin, Gręboszów, Bolesław, Mędrzechów wypompowywana jest woda z rozlewisk, zalanych piwnic i zanieczyszczonych studni. Usuwane są zniszczenia i zanieczyszczenia naniesione przez wodę.

W powiatach: nowosądeckim, oświęcimskim, proszowickim, tarnowskim, wielickim wypompowywana jest woda z budynków, rozlewisk oraz ze studni. Usuwane są powalone i podmyte drzewa.

W powiecie chrzanowskim w gminie Libiąż, w miejscowości Gromiec w związku z napływem wód gruntowych zabezpieczane są domy przed ewentualnym zalaniem. Z powodu nocnych opadów wielkość rozlewiska nie zmniejszyła się i wynosi 30 ha.

Akcje odkomarzania prowadzone są w powiatach: dąbrowskim w gminie Szczucin (od 10 czerwca br.), tarnowskim w Tarnowie (od 8 czerwca br.), bocheńskim w gminie Bochnia w miejscowościach: Siedlec, Chełm, Stanisławice, Cikowice, Kamieniec, Proszówki, Baczków (od 13 czerwca br.).

Zobacz: Powódź 2010

We wszystkich gminach dotkniętych powodzią rozpoczęto prace porządkowe. Wypompowywana jest woda z rozlewisk na terenie:

* powiatu bielskiego, gmina Wilamowice, miejscowości: Kaniów i Kaniówek Dankowski;
* powiatu bieruńsko - lędzińskiego, miejscowość Bieruń - zalanych około 5 ha;
* powiatu wodzisławskiego - miejscowość Mszana - zalanych około 2 ha;
* Miasta Bytomia, ul. Celna - zalanych około 3 ha.

Na zalanych terenach trwa wypompowywanie wody.

Sytuacja epidemiologiczna na obszarze województwa jest stabilna. Nie odnotowano chorób zakaźnych. Mieszkańcom Czechowic - Dziedzic rozdawane są środki czystości oraz środki do dezynfekcji.

Z pięciu zalanych oczyszczalni ścieków tylko jedna w Bieruniu nie pracuje w pełnym zakresie (uruchomiono część mechaniczną oczyszczalni). Wojska chemiczne zakończyły dezynfekcję i dezodoryzację terenu wokół oczyszczalni.

Podtopione cmentarze w chwili obecnej nie stanowią zagrożenia.

Zobacz: Infolinia dla powodzian

W powiecie tarnobrzeskim w miejscowościach: Furmany, Sokolniki, Orliska, Trześń, Zalesie Gorzyckie, Baranów Sandomierski oraz w Tarnobrzegu na osiedlach: Sobów, Dzików, Wielowieś, Zakrzów, Sielec wypompowywana jest woda z rozlewisk oraz piwnic. Mieszkańcom oferowana jest pomoc w sprzątaniu posesji.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Selak

Dyrektor Biura Relacji z Klientami, PFR Portal PPK Sp. z o. o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama