reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Bezpieczeństwo letniego wypoczynku

Bezpieczeństwo letniego wypoczynku

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się do pedagogów, aby jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego rozmawiali z uczniami na temat wakacji i sposobów spędzania wolnego czasu. 

Apel Rzecznika zostanie przekazany uczniom  za pośrednictwem dyrektorów szkół i placówek oświatowych o to, by każdego roku przeprowadzane były przed rozpoczęciem wakacji zajęcia dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa letniego wypoczynku.

Zbliżający się koniec roku szkolnego to zarazem wstęp do okresu odpoczynku dzieci i młodzieży - wyjazdów nad morze i jeziora, w góry, na kolonie, obozy czy do rodziny.

To czas aktywnego wypoczynku, nawiązywania nowych znajomości i wspaniałej zabawy. Zdaniem Marka Michalaka należy jednak - w przystępny dla najmłodszych sposób - uczyć ich odpowiedniego i bezpiecznego zachowania podczas letnich wojaży, a znakomitym rozwiązaniem mogą być zajęcia, współorganizowane przez funkcjonariuszy policji, straży miejskiej czy harcerzy.

Wraz z rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku proporcjonalnie wzrasta ilość zagrożeń i niebezpieczeństw, które czyhają na dzieci. Dlatego warto już teraz uświadomić dzieci o potencjalnych zagrożeń. Bardzo często może tak być, że dzieci nawet nie zdają sobie sprawy z istnienia niebezpieczeństwa.

Źródło: RPDz

Zobacz też: Dziecko i prawo

Zobacz też: Praca

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

www.wikipedia.pl
www.wikipedia.pl

Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Szczerbowski

Prawnik, ekspert prawa cywilnego, podatkowego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama