reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Bezpieczeństwo letniego wypoczynku

Bezpieczeństwo letniego wypoczynku

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się do pedagogów, aby jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego rozmawiali z uczniami na temat wakacji i sposobów spędzania wolnego czasu. 

Apel Rzecznika zostanie przekazany uczniom  za pośrednictwem dyrektorów szkół i placówek oświatowych o to, by każdego roku przeprowadzane były przed rozpoczęciem wakacji zajęcia dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa letniego wypoczynku.

Zbliżający się koniec roku szkolnego to zarazem wstęp do okresu odpoczynku dzieci i młodzieży - wyjazdów nad morze i jeziora, w góry, na kolonie, obozy czy do rodziny.

To czas aktywnego wypoczynku, nawiązywania nowych znajomości i wspaniałej zabawy. Zdaniem Marka Michalaka należy jednak - w przystępny dla najmłodszych sposób - uczyć ich odpowiedniego i bezpiecznego zachowania podczas letnich wojaży, a znakomitym rozwiązaniem mogą być zajęcia, współorganizowane przez funkcjonariuszy policji, straży miejskiej czy harcerzy.

Wraz z rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku proporcjonalnie wzrasta ilość zagrożeń i niebezpieczeństw, które czyhają na dzieci. Dlatego warto już teraz uświadomić dzieci o potencjalnych zagrożeń. Bardzo często może tak być, że dzieci nawet nie zdają sobie sprawy z istnienia niebezpieczeństwa.

Źródło: RPDz

Zobacz też: Dziecko i prawo

Zobacz też: Praca

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

www.wikipedia.pl
www.wikipedia.pl

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Diana Malinowska

Konsultant w Instytucie Rozwoju Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama