reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Kongres Union Internationale des Avocats (UIA) –Luksemburg 2019

Kongres Union Internationale des Avocats (UIA) –Luksemburg 2019

Każdego roku Kongres Union Internationale des Avocats (UIA) gromadzi około 1000 prawników z całego świata w celu omówienia istotnych kwestii prawnych. Tegoroczny, już 63. Kongres odbywa się w Luksemburgu w dniach 6–10 listopada w Europejskim Centrum Kongresowym w Luksemburgu - ECCL.

Podczas sesji plenarnej poruszone zostały dwa główne tematy:

- Innowacje i prawo: „Where passion meets reason”

- Biznes i prawa człowieka

W tym samym czasie odbywa się 30 sesji tematycznych, między innymi w zakresie: prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, podatków, prawa własności intelektualnej praw człowieka czy umów międzynarodowych. Organizowane są także interesujące sesje z innych dziedzin, np. prawo kosmiczne, dzięki którym mamy możliwość dostrzeżenia potencjału nowych technologii i globalnego rozwoju oraz ich wpływu na powstanie i rozwój nowych gałęzi prawa. Większość sesji, prowadzonych przez blisko 300 prelegentów z całego świata, jest tłumaczona symultanicznie na język francuski, angielski i hiszpański. Komisja ds. Zarządzania kancelariami prawnymi zorganizowała ciekawy panel, który wzbudził ożywioną dyskusję, a dotyczył sposobów rozliczeń między wspólnikami, wpływu sztucznej inteligencji na działalność prawniczą, kształtowania ofert dla klientów oraz rozwoju rynku usług prawnych. Prelegentką tego panelu była adwokat Małgorzata Krzyżowska, która przedstawiła m.in. skutki deregulacji zawodów prawniczych w Polsce, zagadnienia dotyczące rozliczeń z tytułu świadczenia usług prawnych i kwestie współpracy adwokatów z przedstawicielami innych zawodów. Podczas panelu poruszona była kwestia zakazu reklamy w Polsce, która nie jest znana w większości krajów UE.  

Kongres UIA to doskonała okazja, aby być na bieżąco ze zmianami w prawie w UE i poza nią, a także by wymieniać doświadczenia na skalę międzynarodową. Można powiedzieć, że ma to istotny wpływ na wykonywanie zawodu adwokata i daje możliwość nawiązywać profesjonalnych i przyjacielskich relacji z koleżankami i kolegami z całego świata.

Małgorzata Krzyżowska 

Adwokat
Partner / Head of Central Europe Practice

Aliant® Krzyżowska

Al. Niepodległości 31
61-714 Poznań, Poland
tel: + 48 61 8521 555

www.aliantlaw.pl      

www.aliantlaw.com      

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

ZdjęciaSlim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama