reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Obostrzenia od 27 marca 2021 r. - rozporządzenie

Obostrzenia od 27 marca 2021 r. - rozporządzenie

Nowe obostrzenia, które mają obowiązywać od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r. zostały zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów.

Rozporządzenie wprowadzające nowe obostrzenia opublikowano w Dzienniku Ustaw

Zakaz handlu detalicznego artykułami budowlanymi, artykułami do remontu i meblami w obiektach o powierzchni powyżej 2000 m kwadratowych od 27 marca do 9 kwietnia, a także m.in. zakaz działałności salonów fryzjerskich - przewidują opublikowane w Dzienniku Ustaw zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 25 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii >>>

Obostrzenia od 27 marca 2021 r. - rozporządzenie Rady Ministrów

Chodzi o opublikowane w czwartek wieczorem zmiany w rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nowe obostrzenia mają obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia.

Rozporządzenie wprowadza też zakaz działalności salonów fryzjerskich i urody, salonów kosmetycznych, studiów tatuażu oraz piercingu.

Centra i galerie handlowe - tak jak obecnie - pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 mkw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

Do katalogu osób, które mogą korzystać z usług hotelowych dodano inspektorów Urzędu Transportu Kolejowego, którzy wykonują pracę w terenie - na sieci kolejowej i zapewniają bezpieczeństwo ruchu kolejowego z ramienia nadzorcy.

W uzasadnieniu do rozporządzenie podkreślono, że zmodyfikowane będą też przepisy dotyczące prowadzenia działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych oraz kasyn.

Jak zaznaczono, do eksploatacji automatów jest uprawniony jedynie Totalizator Sportowy oraz przedsiębiorcy posiadający koncesje na prowadzenie kasyna naziemnego. Jedyne legalne kasyno internetowe prowadzi zaś tylko Totalizator Sportowy.

autor: Łukasz Pawłowski, Dorota Stelmaszczyk
pif/ dst/ par/

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Obostrzenia od 27 marca 2021 r. - rozporządzenie/Fot. Shutterstock
Obostrzenia od 27 marca 2021 r. - rozporządzenie/Fot. Shutterstock

PIT 2021. Komentarz174.30 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Alan Pajek

wiceprezes Ediko - firmy specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań oraz usług pozwalających usprawnić procesy związane z powstawaniem oraz zarządzaniem dokumentami i informacją w firmie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama