REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

CBOS: rząd popiera 33 proc. badanych; 44 proc. to jego przeciwnicy

CBOS: rząd popiera 33 proc. badanych; 44 proc. to jego przeciwnicy
CBOS: rząd popiera 33 proc. badanych; 44 proc. to jego przeciwnicy
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

33 proc. badanych deklaruje się jako zwolennicy rządu, a 44 proc. jako jego przeciwnicy. 37 proc. respondentów jest zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, 53 proc. wyraża z tego faktu niezadowolenie - wynika z listopadowego sondażu CBOS.

CBOS: rząd popiera 33 proc. badanych; 44 proc. to jego przeciwnicy

Z sondażu CBOS wynika, że w listopadzie do zwolenników rządu zalicza się 33 proc. badanych (od października wzrost o 7 pkt proc.), a do przeciwników - 44 proc. (spadek o 3 pkt proc.); 20 proc. wyraża obojętność (spadek o 3 pkt proc.). 3 proc. badanych odpowiedziało, że "trudno powiedzieć".

REKLAMA

"Tak wysokie poparcie dla rządu odnotowaliśmy ostatni raz w czerwcu br." - podkreśla sondażownia.

W listopadzie poprawił się odbiór wyników działalności rządu. O 4 punkty procentowe przybyło ocen pozytywnych (36 proc.), a o 3 punkty ubyło negatywnych (53 proc.); 11 proc. badanych nie miało zdania. "Są to wyniki lepsze od obserwowanych w sierpniu, we wrześniu i w październiku tego roku" - zwraca uwagę CBOS.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ocena obecnego Rządu - badanie CBOS

Z badania wynika, że odsetek osób podzielających opinię, że polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej, zbliżył się do poziomu z lipca tego roku. Aktualnie prawie co trzeci badany zgadza się z tym poglądem (32 proc., wzrost o 4 punkty procentowe), a udział osób będących przeciwnego zdania wynosi niespełna trzy piąte (59 proc., spadek o 3 punkty). Co dziesiąty ankietowany (10 proc.) nie ma opinii na ten temat (bez zmian).

CBOS zwraca uwagę, że ze wszystkich wskaźników ocen rządu w największym stopniu poprawił się społeczny odbiór premiera Mateusza Morawieckiego. O 8 punktów procentowych wzrósł udział osób zadowolonych z faktu, że na czele rządu stoi Morawiecki. Wynik ten wrócił do poziomu z lipca br. i sięga obecnie 37 proc. Odbyło się to głównie za sprawą zmniejszenia się odsetka osób, które nie miały zdania w tej kwestii (spadek z 17 proc. do 10 proc. w ciągu miesiąca) - wskazuje CBOS. Niezadowolenie z premiera nadal wyraża ponad połowa Polaków (53 proc., spadek o 1 punkt od października).

Badanie zrealizowano w dniach od 7 do 17 listopada 2022 roku na próbie liczącej 1038 osób (w tym: 58,5 proc. metodą CAPI, 24 proc. – CATI i 17,5 proc. – CAWI). (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ itm/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szef MON: Dodatki stażowe wypłacimy rok w rok, żeby zatrzymać odchodzenie z wojska. Awans da więcej niż 50 zł

Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak – Kamysz zapowiedział w Sejmie korzystne zmiany dla sił zbrojnych jak i poszczególnych żołnierzy. Przed nami modernizacja wojsk i więcej pieniędzy na wynagrodzenia mundurowych.

Rewolucja w Policji? Szkolenia 100% stacjonarne są historią? Szkolenia hybrydowe! Pierwsze zawodowe podoficerskie

Od 20 maja do 10 czerwca szkolenia hybrydowe policjantów. W Krakowie. Wdrożenie tego rozwiązania w całej Polsce zostałoby (prawdopodobnie) przyjęte z zadowoleniem przez mundurowych.

8 tys. zł dotacji do wzięcia. Rusza pilotażowy projekt wsparcia cyfryzacji mikro- oraz małych i średnich firm

8 tys. zł dotacji do wzięcia przez 195 przedsiębiorstw. Bank Światowy wybrał Koalicję na rzecz Polskich Innowacji (KPI) do wdrożenia w Polsce pilotażowego projektu wsparcia cyfryzacji mikro- oraz małych i średnich firm. Nabór do projektu rozpocznie się 23 maja 2024 r.

Zmiany dla rolników. Oznaczanie graficzne składników pochodzących od owadów i gotowe strefy produkcji rolniczej. Propozycje Kukiz'15 i PiS

W środę poseł Jarosław Sachajko z partii Kukiz’15 ogłosił trzy nowe projekty ustaw, które zostaną złożone przez klub PiS i koło Kukiz’15. 

REKLAMA

Od 1100 zł do 4400 zł – tyle możesz dostać na uzyskanie wykształcenia wyższego. Sprawdź kiedy złożyć wniosek i kto ma szansę.

Od 1100 zł do 4400 zł – takie dofinansowanie można dostać na uzyskanie wykształcenia na poziomie wyższym. Wnioski na przyszły rok akademicki można już składać. Jednak trzeba spełnić określone warunki.

Działalność socjalna pracodawców a opodatkowanie

Działalność socjalna pracodawców a opodatkowanie. Czy świadczenia socjalne, otrzymywane przez pracownika z zakładowego funduszu socjalnego (ZFŚS), podlegają opodatkowaniu? Co mówi prawo podatkowe w tym zakresie?

Darowizna pieniędzy od babci lub dziadka. Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Czy darowizna pieniędzy od babci lub dziadka podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn? To zależy od kilku czynników określonych precyzyjnie przez ustawodawcę. Sprawdźmy, kiedy taka darowizna środków pieniężnych w gotówce jest zwolniona z podatku, a kiedy może zostać opodatkowana.

Wybory do europarlamentu 2024. Osoby niepełnosprawne powinny pamiętać o tych terminach

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca 2024 r. Wyborcy niepełnosprawni i seniorzy muszą jednak wcześniej dopełnić niezbędnych formalności, jeśli chcą skorzystać z przysługujących im uprawnień. Mają na to kilka najbliższych dni.

REKLAMA

Dodatek do bonu energetycznego 300-1200 zł. Senat obniża jedną z 4 opłat za prąd. Obniżka dla rodziny od 15,96 zł do 89,4 zł

Oszczędność dla rodziny od 15,96 zł do 89,4 zł dotyczy okresu od 1 lipca 2024 r. do końca grudnia 2024 r. I wynika z zawieszenia opłaty mocowej. Taka propozycja powstała w Senacie. Będzie niedługo głosowana.

6 tys. zł za miesiąc szkolenia wojskowego. MON podało trzy wakacyjne terminy, pierwszy rusza już od 10 czerwca

6 tys. zł za miesiąc szkolenia wojskowego. Wojsko Polskie zaplanowało trzy terminy szkoleń w ramach programu „Wakacje z wojskiem”. Każdy termin obejmuje 27 dni. Pierwsze szkolenia MON zaplanowało w terminie od 10 czerwca do 6 lipca. Kto może skorzystać z tego szkolenia wojskowego, jak się zgłosić?

REKLAMA