REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Ochrona Danych Osobowych – Zaskarżanie decyzji Prezesa UODO”. Konferencja online 26 stycznia 2023 r.

Lubasz i Wspólnicy
Kancelaria Radców Prawnych
Rzeczowo o Prawie: „Ochrona Danych Osobowych – Zaskarżanie decyzji Prezesa UODO”. Konferencja online 26 stycznia 2023 r.
Rzeczowo o Prawie: „Ochrona Danych Osobowych – Zaskarżanie decyzji Prezesa UODO”. Konferencja online 26 stycznia 2023 r.
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

W dniu Inspektorów Ochrony Danych (26 stycznia 2023 r.) odbędzie się Konferencja Rzeczowo o Prawie „Ochrona Danych Osobowych – Zaskarżanie decyzji Prezesa UODO” zorganizowana przez Kancelarię Radców Prawnych – Lubasz i Wspólnicy. Wydarzenie obejmie część wykładową i panel dyskusyjny, w których udział wezmą uznani eksperci z dziedziny ochrony danych osobowych. Konferencja będzie miała miejsce w przestrzeni online, a udział w niej ma charakter otwarty i bezpłatny. Portal infor.pl objął patronat medialny nad tą Konferencją.

W styczniu w dniach 26 i 28 obchodzone są kolejno Dzień Inspektorów Ochrony Danych i Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji kancelaria Lubasz i Wspólnicy organizuje konferencję online, podczas której eksperci z zakresu RODO omawiać będą zagadnienia związane z postępowaniem sądowo-administracyjnym w sprawach ochrony danych osobowych. 

W części wykładowej omówimy m.in. kwestię zaskarżalności decyzji Prezesa UODO – zasadność vs efektywność.

W części panelowej poruszymy z naszymi gośćmi następujące zagadnienia:

REKLAMA

 • najczęstsze błędy w sporządzaniu skarg;
 • problemy proceduralne związane z rozpoznawaniem skarg;
 • doświadczenia związane z zaskarżaniem decyzji Prezesa UODO – wnosić, czy nie wnosić skargi?
 • Ocena przyjętego modelu zaskarżania rozstrzygnięć Prezesa UODO i planowanych zmian w tym zakresie – efektywność systemu egzekucji RODO;
 • przegląd kluczowych kierunków orzeczniczych w UE i w Polsce.

Prelegentami konferencji będą m.in.:

 • dr Edyta Bielak-Jomaa – była Prezes UODO, of counsel w Lubasz i Wspólnicy,
 • mec. Ewa Kurowska-Tober – partner w DLA Piper,
 • prof. Grzegorz Sibiga – partner w kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy,
 • Paweł Makowski – wiceprezes zarządu Jamano sp. z o.o..

Spotkanie poprowadzi mec. Adam Szkurłat – lider specjalizacji Ochrona danych osobowych w kancelarii Lubasz i Wspólnicy.

Bezpłatna konferencja dla wszystkich. Zapisz się na Konferencję „Ochrona Danych Osobowych – Zaskarżanie decyzji Prezesa UODO”

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Konferencja „Ochrona Danych Osobowych – Zaskarżanie decyzji Prezesa UODO” to wydarzenie zorganizowane w ramach „Rzeczowo o Prawie”. To cykl bezpłatnych webinarów dla przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych aktualnymi zagadnieniami prawnymi. Specjalna, coroczna konferencja z okazji dnia ODO i IOD to wydarzenie, w którym udział także jest darmowy. Wszyscy, którzy chcą w niej uczestniczyć mogą zrobić to po uprzedniej rejestracji na stronie: https://www.webinary.lubasziwspolnicy.pl/webinary/ochrona-danych-osobowych-zaskarzanie-decyzji-puodo/zapisz-sie

Konferencja ODO 26 stycznia 2023 - patronat INFOR

Zapisz się na Konferencję „Ochrona Danych Osobowych – Zaskarżanie decyzji Prezesa UODO”

Źródło zewnętrzne

Kancelaria o nowoczesnym podejściu

Lubasz i Wspólnicy to kancelaria radców prawnych i adwokatów o ogólnopolskim zasięgu. Kieruje się zasadą „Nowocześnie dla biznesu”. Specjalizuje się w ochronie danych osobowych, prawie e-commerce, prawie IT, prawie nowoczesnych technologii, prawie pracy, a także prawie gospodarczym i korporacyjnym. Posiada biura w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

Jest laureatem „The
Legal 500” w 2022, 2021 i 2020 roku w kategorii Data Privacy and Data Protection. W 2017 i 2019 roku rekomendowana przez Global Law Experts w zakresie ochrony danych osobowych. W 2022 roku trafiła na listę najlepszych kancelarii prawnych według Forbes. Otrzymała tytuł Gazeli Biznesu 2022 i 2021.

Od 2018 r. pr. dr Dominik Lubasz jest wyróżniany corocznie w rankingu Chambers and Partners w kategorii „TMT: Data
Protection”. W rankingu „The Legal 500” wyróżniony w 2022, 2021 i 2020 r. jako „Leading Individual” w kategorii „Data Privacy and Data Protection”.
Wspólnikami kancelarii są radcowie prawni dr Dominik Lubasz i Witold
Chomiczewski, LL.M. oraz dr hab. Monika Namysłowska, prof. Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Prawa i Administracji.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Pierwszy w historii proces karny byłego prezydenta. Donald Trump na ławie oskarżonych

  W poniedziałek, w sądzie stanowym na Manhattanie w Nowym Jorku, rozpoczął się historyczny proces karny Donalda Trumpa. Proces dotyczy zarzutów związanych z ukrywaniem płatności za milczenie aktorki porno Stormy Daniels przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku. Proces rozpoczął się od wyboru ławników i może potrwać kilka miesięcy.

  Nawet 41,5 tys. zł dla tej samej osoby za dany miesiąc. Dodatki covidowe pod lupą NIK

  Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał Najwyższej Izbie Kontroli pierwsze informacje o wykonaniu wniosków z kontroli dotyczącej tzw. dodatków covidowych. NFZ ustalił, że nienależnie przekazano środki finansowe na dodatki do wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w łącznej kwocie 35 mln zł.

  MRPiPS: nowy wzór karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych [Interpelacja]

  Ministerstwo Rodziny pracuje nad nowym wzorem karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych. Informację o tym przekazano w odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie karty parkingowej dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

  Szkolenie wojskowe dla młodych po szkole średniej. Będzie uposażenie powyżej minimalnego wynagrodzenia za miesiąc w koszarach

  Razem ze Sztabem Generalnym przygotowywany jest program przeszkolenia wojskowego dla młodych, którzy ukończyli szkoły średnie. Zgodnie z zapowiedzią szkolenie trwałoby miesiąc i przygotowywałoby do aktywnej rezerwy - poinformował Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. Szkolenie byłoby bezpłatne, a za czas spędzony w koszarach uczestnicy szkolenia dostawaliby uposażenie.

  REKLAMA

  Na słoiku miodu obowiązkowo informacja o kraju pochodzenia. Nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

  Za trzy dni w życie wchodzą przepisy, które zobowiązują polskich producentów i sprzedawców miodu do podawania na opakowaniach kraju lub krajów, w których surowiec został zebrany. Z etykiet znikną dotychczasowe ogólne określenia o pochodzeniu z obszaru UE lub spoza niego. Polska Izba Miodu podkreśla, że nowe przepisy są korzystne dla konsumentów.

  Co każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty w 2024 r.

  Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała co można mieć ze sobą na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2024 r.

  Wzór: Wniosek rodziców o zwolnienie ucznia z obowiązku przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty w 2024 r.

  Publikujemy Wniosek rodziców o zwolnienie ucznia z obowiązku przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty. Wzór wniosku aktualny na 2024 r. 

  Warunki techniczne budynków 2024 – nowe przepisy od 1 sierpnia. Przegrody między balkonami, place zabaw, tereny zielone, stanowiska postojowe, pomieszczenia dla rowerów, wózków i inne zmiany

  W dniu 1 sierpnia 2024 r. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Co się zmieni w porównaniu do obecnego stanu prawnego?

  REKLAMA

  Podnoszenie kwalifikacji/przekwalifikowanie pracowników? Są na to środki! Wnioski będzie można składać od 6 maja 2024 r. do 5 czerwca 2024 r.

  Podnoszenie kwalifikacji/przekwalifikowanie pracowników? Są na to środki! Wnioski będzie można składać od 6 maja 2024 r. do 5 czerwca 2024 r. Pieniądze dla jednej z branż: hotelarstwo, gastronomia, turystyka, kultura.

  Zmiany w specustawie mieszkaniowej, miejsca parkingowe bez centralnego planowania. Jest projekt ustawy o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa

  Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii projekt nowelizacji ustawy o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa trafił do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych. To pierwszy etap rewolucyjnych zmian w sektorze wsparcia społecznego i komunalnego budownictwa mieszkaniowego. Już w tym roku limit finansowania z budżetu zwiększy się z 1 do 5 mld zł.

  REKLAMA