REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warszawa: 8. Nocny Półmaraton Praski 2 września 2023. Utrudnienia w ruchu, objazdy

Warszawa bieg półmaraton utrudnienia objazdy
ZDM Warszawa

REKLAMA

REKLAMA

W sobotę w nocy odbędzie się 8. Półmaraton Praski, a także Praska Piątka. Kierowców oraz pasażerów tramwajów i autobusów kursujących Starą Pragą, Saską Kępą i Gocławiem czekają spore utrudnienia.

Półmaraton rozpocznie się na błoniach PGE Narodowego, gdzie wyznaczono start i metę zawodów oraz miejsce na miasteczko biegowe. Do niedzieli, 3 września, nie można tu w ogóle wjechać.

REKLAMA

Trasa biegu

Pierwsi na trasę zmagań wyruszą uczestnicy Piątki Praskiej. Biegacze wystartują o godzinie 19.30 z błoni PGE Narodowego i pokonają trasę wyznaczoną ulicami: Zamoyskiego, Jagiellońską, Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie. Tam zawrócą przed mostem Poniatowskiego, by wrócić do mety Wybrzeżem Szczecińskim, Sokolą i Zamoyskiego.

Ulice zamknięte od 19.00

REKLAMA

"Kilkanaście minut po zakończeniu rywalizacji na pięć kilometrów, wystartują uczestnicy półmaratonu. Ulice na trasie biegu głównego będą zamykane już od około godziny 19, a otwierane po opuszczeniu trasy przez ostatniego z biegaczy" - podał stołeczny ratusz.

Sportowcy pobiegną ulicami: Zamoyskiego, Jagiellońską, Okrzei (te ulice zamknięte będą w godz. 19-21.30), Wybrzeże Szczecińskie (zamknięte od 19 do północy; kierowcy będą musieli zjeżdżać z tej ulicy już w Ratuszową), Wał Miedzeszyński (nieprzejezdny w godz. 20-24 ulica będzie całkowicie zamknięta do Zwycięzców, godzinę krócej nieczynna będzie jezdnia w kierunku Wawra, od Zwycięzców do Fieldorfa "Nila" oraz obie jezdnie od tej ostatniej do Kadetów).

REKLAMA

Zawodnicy zawrócą na Wale miedzeszyńskim na skrzyżowaniu z ulicą Kadetów i dalej będą biegli Wałem Miedzeszyńskim. Dalej pobiegną ulicami: Fieldorfa "Nila" (jezdnia w kierunku Ostrobramskiej, do ulicy Umińskiego, zamknięta w godzinach 20-22.30; w tym czasie wyjazd z ulic Meissnera, Bora-Komorowskiego, Abrahama i Umińskiego możliwy będzie tylko w prawo, a jadący od strony Ostrobramskiej będą musieli skręcić w Umińskiego), Abrahama (jezdnia w kierunku Bora-Komorowskiego będzie zablokowana w godzinach 20-23), Bora-Komorowskiego (zamknięta w godzinach 20-23).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na Saskiej Kępie zawodnicy pobiegną ulicami: Egipską i Saską (wyłączone z ruchu od godziny 20-23.30), Zwycięzców, Francuską (zablokowana w godz. 20-24; na jednokierunkowych odcinkach ulic Walecznych, Lipskiej i Berezyńskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy), aleją Waszyngtona (zamknięta do Kinowej, w godz. 20-24, ale już na rondzie Wiatraczna wpuszczani w aleję Waszyngtona będą tylko dojeżdżający do Kinowej).

"Tam, kilkadziesiąt metrów za ulicą Międzynarodową, zawodnicy ponownie zawrócą. Zmagania zakończą, pokonując trasę aleją Waszyngtona, przez rondo Waszyngtona i aleją Poniatowskiego, zjazdem z mostu na Wał Miedzeszyński i dalej ulicami Wybrzeże Szczecińskie, Zamoście, Sokolą (wyłączone z ruchu w godz. 19:00-24:00) do mety na błoniach PGE Narodowego" - opisał stołeczny ratusz.

Zamknięty będzie most Świętokrzyski

Podczas półmaratonu, od około godz. 19 do 22, zamknięty będzie most Świętokrzyski. Z kolei w godzinach 20-24 z ruchu wyłączona zostanie również jezdnia mostu Poniatowskiego w stronę Grochowa. Kierowcy jadący od strony centrum będą musieli zjechać z przeprawy na Wisłostradę. Na drugim brzegu na most będzie można dostać się tylko z alei Zielenieckiej. W tych samych godzinach kierowcy nie będą mogli zjechać z mostów Łazienkowskiego i Siekierkowskiego na Wał Miedzeszyński (w obu kierunkach). Z kolei jadący tą trasą z Gocławia nie będą mogli pojechać dalej niż do Trasy Łazienkowskiej.

Ale to nie koniec utrudnień. W sobotę, od godziny 18, zacznie obowiązywać zakaz zatrzymywania się na Jagiellońskiej, Okrzei, "starej" Sokolej, Francuskiej, Zwycięzców, Walecznych, Lipskiej i Berezyńskiej (pomiędzy al. Waszyngtona a Francuską), Saskiej (przed Zwycięzców), Egipskiej, Abrahama, i Wale Miedzeszyńskim (w zatoczce przy basenach).

Objazdy

W związku z sobotnim biegiem na objazdy, wyznaczone najbliższymi przejezdnymi ulicami, będą skierowane tramwaje linii 9 i 24 oraz autobusy: 100, 102, 111, 117, 123, 125, 135, 138, 146, 147, 148, 158, 162, 166, 168, 202, 213, 219, 507, 509, 521, N02, N03, N14, N22, N24, N64, N72.(PAP)

mark/ jann/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rodzic musi płacić alimenty, gdy zabiera dziecko na wakacje? Co z opłatami za mieszkanie i media? Sprawdź, co na to prawo.

Czy można zrobić niższy przelew, skoro poniosło się koszty wakacyjnego wyjazdu? Dostosowanie wysokości wakacyjnych alimentów do potrzeb dziecka i rodziców jest jednak możliwe.

Ponad 4000 zł wsparcia miesięcznie może uzyskać samotny rodzic na okres zasiłkowy 2024/2025. Jak połączyć świadczenia?

Ponad 4000 zł wsparcia miesięcznie będzie mógł uzyskać samotny rodzic na okres zasiłkowy 2024/2025. Jak powinna połączyć świadczenia, by otrzymać taką kwotę? Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.

Po raz kolejny przesunięto termin wdrożenia obowiązku stosowania e-Doręczeń. Podobno to już ostatnie przesunięcie

Termin powszechnego wdrożenia obowiązku e-Doręczeń został przesunięty na 1 stycznia 2025 r. Do tego czasu zostaną przeprowadzone zmiany legislacyjne, które ułatwią wykorzystywanie tych usług w sferze cyfrowej w pierwszym roku obowiązywania.

Można przedłużyć ważność orzeczeń o niepełnosprawności do 31 marca 2025 r. Ale czy wiesz, co zrobić, żeby nie stracić uprawnień,

Co dalej z orzeczeniami o niepełnosprawności? Można przedłużyć ich ważność do 31 marca 2025 roku i ustrzec się przed utratą uprawnień, Są jednak warunki, które trzeba spełnić. Sprawdź, czy wiesz jakie.

REKLAMA

Renta wdowia we wszystkich możliwych wariantach zbiegu świadczeń. Pytanie tylko: kiedy?

Wciąż nie wiadomo kiedy renta wdowia wejdzie w życie. Na ten moment wiemy jedynie, że Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny ma sprecyzować katalog praw do świadczeń emerytalno-rentowych, do których będzie można stosować regułę zbiegu prawa do kilku świadczeń emerytalno-rentowych. Katalog ma obejmować wszystkie możliwe warianty.

ZNP: Wynagrodzenia nauczycieli powiązane z przeciętnym wynagrodzeniem, podwyżki w 2025 r. co najmniej o 15 proc., wycieczka szkolna jak wyjazd służbowy

ZNP poinformował, że przesłał do MEN katalog spraw wymagających pilnego uregulowania oraz konkretne propozycje rozwiązań w zakresie wynagrodzeń nauczycieli. Związkowcy chcą m.in. jak najszybszego podjęcia prac nad powiązaniem wynagrodzeń nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce.

Emerytury stażowe: Duda interweniuje, Hołownia odpowiada, prace nad ustawami zostaną wznowione pod koniec lipca

W Sejmie znajdują się dwa projekty dotyczące emerytur stażowych. Projekty zostaną rozpatrzone przez Komisję Polityki Społecznej i Rodziny pod koniec lipca.

Od 95 zł do 135 zł. Zasiłek rodzinny na lata 2025–2027. Nie takiej podwyżki spodziewały się rodziny.

95 zł, 124 zł i 135 zł – to kwoty zasiłku rodzinnego na lata 2025–2027. Czy to oznacza, że obserwujemy stopniowe wygaszanie świadczenia? Pobiera je coraz mniej rodzin, a celem wydaje się być dalsze pomniejszanie kręgu uprawnionych.

REKLAMA

Strażnicy miejscy już zatrzymują kierowców. Ich samochody są wykluczone, wyświetlają się na czerwono w strefie czystego transportu (SCT)

Od początku lipca strażnicy miejscy pouczyli już kilkudziesięciu kierowców, którzy wjechali do strefy czystego transportu w Warszawie nieuprawnionym autem. System widzi, które samochody są dopuszczone do ruchu w strefie czystego transportu (SCT), a które nie.

Orzeczenia o niepełnosprawności tracą ważność 30 września 2024 r. Problem 400 tys. osób. Będzie przedłużenie do 31 marca 2025 r. pod jednym warunkiem [nowelizacja]

W dniu 30 września 2024 r. upłynie ważność orzeczeń o niepełnosprawności prawie 400 tys. osób. Nowelizacja ustawy (której projekt został opublikowany 11 lipca 2024 r.) o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ma pozwolić na zachowanie statusu osób niepełnosprawnych przez okres oczekiwania na wydanie nowego orzeczenia - ale nie dłużej niż do 31 marca 2025 r. Chodzi o zabezpieczenie tych osób przed nagłą utratą otrzymywanych świadczeń i uprawnień przysługujących na podstawie dotychczasowego orzeczenia. MRPiPS chce także ograniczyć spiętrzenie w czasie wniosków o nowe orzeczenie o niepełnosprawności.

REKLAMA