REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wieczór Wyborczy DGP Infor. Druga tura: Trzaskowski vs. Nawrocki [NA ŻYWO]

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Wybory Prezydenta RP
Wieczór Wyborczy DGP Infor. Druga tura: Trzaskowski vs. Nawrocki [NA ŻYWO]
Jakub Kozłowski
Infor

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na wyjątkową transmisję wieczoru wyborczego, przygotowaną wspólnie przez redakcje infor.pl, dziennik.pl, forsal.pl oraz Dziennik Gazeta Prawna. Transmisja rozpocznie się w niedzielę, 1 czerwca 2025 r. o godz. 20:50.

Wieczór wyborczy DGP Infor – analizy, komentarze, prognozy

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór wyborczy, którego gospodarzami będą doświadczeni dziennikarze: Marta Kawczyńska z dziennik.pl oraz Szymon Glonek z forsal.pl. Wraz z zaproszonymi gośćmi – politologami, socjologami i analitykami sceny politycznej – przeprowadzą Państwa przez najważniejsze momenty II tury wyborów prezydenckich.

REKLAMA

REKLAMA

Podczas wieczoru na żywo skomentują pierwsze wyniki exit polls, dokonają analizy przebiegu kampanii wyborczej i ocenią jej wpływ na decyzje wyborców. Zastanowią się również, jakie wnioski płyną z obecnego układu sił i jakie scenariusze mogą się zrealizować w nadchodzących tygodniach – zarówno na scenie politycznej, jak i społecznej.

Czeka Państwa rzetelna, pogłębiona analiza, opinie ekspertów z różnych środowisk oraz dynamiczna dyskusja na temat przyszłości kraju po wyborach. To nie tylko wieczór z wynikami – to próba zrozumienia tego, co one naprawdę znaczą. W trakcie wieczoru wyborczego nawiążemy łączenia z naszymi reporterami obecnymi w sztabach obu kandydatów.

W wieczorze wyborczym wezmą udział uznani eksperci z różnych dziedzin – od prawa konstytucyjnego, przez politologię, po analizy sondażowe i gospodarcze. Będą to:

  • Jerzy Stępień (prezes TK w latach 2006 - 2008),
  • dr Anna Materska-Sosnowska (politolożka, UW),
  • Marcin Duma (prezes IBRiS),
  • prof. Marek Chmaj (konstytucjonalista),
  • prof. Jarosław Flis (politolog, UJ),
  • Marek Tejchman (Dziennik Gazeta Prawna),
  • Zbigniew Parafianowicz (Dziennik Gazeta Prawna),
  • Wojciechem Hermeliński (sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej w latach 2014–2019).

I tura wyborów prezydenckich [WYNIKI]

Po zliczeniu wszystkich głosów z obwodów wyborczych, Rafał Trzaskowski uzyskał w pierwszej turze wyborów prezydenckich 31,36 proc. poparcia. Niewiele mniej – 29,54 proc. – zdobył Karol Nawrocki, co oznacza, że obaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze. Na trzecim miejscu uplasował się kandydat Konfederacji, Sławomir Mentzen, z wynikiem 14,81 proc. Dalej znaleźli się: Grzegorz Braun – 6,34 proc., Szymon Hołownia – 4,99 proc., Adrian Zandberg – 4,86 proc. oraz Magdalena Biejat – 4,23 proc. Pozostali kandydaci zdobyli poniżej 2 proc. głosów: Krzysztof Stanowski – 1,24 proc., Joanna Senyszyn – 1,09 proc., Marek Jakubiak – 0,77 proc., Artur Bartoszewicz – 0,49 proc., Maciej Maciak – 0,19 proc., a Marek Woch – 0,09 proc.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Gdzie oglądać?

Transmisja wieczoru wyborczego na żywo będzie dostępna na naszych portalach:

👉 infor.pl
👉 dziennik.pl
👉 forsal.pl
👉 gazetaprawna.pl
👉 YouTube GRUPA DGP INFOR

Serdecznie zapraszamy do wspólnego śledzenia wydarzeń tego wieczoru!

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zasiłek pielęgnacyjny wstecz? Trzeba pamiętać o terminie

Osoby z niepełnosprawnościami nie zawsze pamiętają o jak najszybszym złożeniu wniosku o zasiłek pielęgnacyjny po uzyskaniu orzeczenia o niepełnosprawności lub jej stopniu. Dlaczego to tak ważne?

Ale największą grupą wojskowych traktowanych jako ludzie drugiej kategorii to Ci, którzy przeszli na emeryturę po 15 latach. Już Panu wyliczę

W artykule publikujemy kolejny list emeryta mundurowego, który jest niezadowolony z zasad łączenia emerytury z pracą w cywilu po zrzuceniu munduru.

Jednocześnie emerytura (ZUS) i renta (policja): W trakcie pełnienia służby uległ wypadkowi, w związku z tym przeszedł na rentę inwalidzką, ale jednocześnie na tyle ten jego stan zdrowia był dobry, że mógł podjąć pracę i pracował

Sejm jest przeciwny jednoczesności emerytury ZUS i policyjnej renty inwalidzkiej (BKSP-155-X-168/24). To sygnatura petycji o możliwość jednoczesnego pobierania emerytury z ZUS i policyjnej renty inwalidzkiej. Petycja została negatywnie rozpatrzona. W artykule przebieg dyskusji między posłami na posiedzeniu nr 37 Komisji do Spraw Petycji (Sejm) w dniu 17 października 2024 r.

Szkodliwa nadgorliwość polskiego ustawodawcy we wdrażaniu prawa UE. 100 przypadków tzw. „gold-platingu” [Raport]

SprawdzaMY – Inicjatywa Przedsiębiorcy dla Polski, we współpracy z Fundacją Wsparcia Przedsiębiorczości oraz Kancelarią DZP opublikowała raport „Gold-plating i nadregulacja przy implementacji prawa UE do polskiego porządku prawnego”. Raport opisuje 100 przypadków szeroko rozumianego „gold-platingu” i nadregulacji w polskim porządku prawnym. Chodzi o wdrażanie prawa Unii Europejskiej, które wykracza poza wymagania unijne, generując dodatkowe obciążenia dla polskich przedsiębiorców. W Raporcie wskazano też przykłady, które mogą stanowić „quick wins”, czyli regulacje, których zmiana lub usunięcie z systemu prawa może przynieść odczuwalne korzyści dla przedsiębiorców, bez potrzeby kompleksowej reformy całego systemu.

REKLAMA

Zarówno stare jak i nowe świadczenie pielęgnacyjne pozwala dorobić opiekunom osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym [Wybory]

Opiekunowie osób niepełnosprawnych (stopień znaczny) mają możliwość legalnego pracowania w komisjach wyborczych bez ryzyka utraty świadczenia pielęgnacyjnego. Ryzyko takie dotyczy oczywiście tylko „starego” świadczenia pielęgnacyjnego (prawo do niego powstało przed 2024 r.), gdyż „nowe” świadczenie pielęgnacyjne pozwala na łączenie opieki (nad niepełnosprawnymi dziećmi do 18-roku życia) z pracą zawodową. W tym przypadku ustawodawca założył, że przy tylu formach odpłatnej opieki nad dziećmi rodzice niepełnosprawnego dziecka dadzą radę zapewnić mu opiekę i pójść do pracy.

Sondaż prezydencki: Karol Nawrocki - 46,1 proc., Rafał Trzaskowski - 45,8 proc.

Z najnowszego sondażu Research Partner wynika, że 46,1 proc. ankietowanych chce poprzeć Karola Nawrockiego, a 45,8 proc. Rafała Trzaskowskiego. 8,1 proc. badanych nie wie, na kogo zagłosuje. Według 32 proc., żaden z nich nie jest dobrym kandydatem na prezydenta.

Czerwcowa waloryzacja i więcej do emerytury: nawet 200, 500 czy 700 zł. MRPiPS ogłosiło nowy wskaźnik. Dla kogo i kiedy?

Czerwcowa waloryzacja i więcej do emerytury: nawet 200, 500 czy 700 zł. MRPiPS ogłosiło nowy wskaźnik. Dla kogo i kiedy? Wiele osób myli waloryzacje marcową i czerwcową a ma to zasadnicze znaczenie.

Protest wyborczy – czym jest, kto może złożyć i w jakim terminie? 2 tura [WYBORY 2025]

Czym jest protest wyborczy i kiedy można go złożyć? Kto ma do tego prawo, jakie warunki musi spełniać taki protest i co dzieje się po jego wniesieniu? W niniejszym artykule wyjaśniamy, jak wygląda procedura składania protestu wyborczego, jakie mogą być jego skutki i dlaczego to jedno z kluczowych narzędzi kontroli prawidłowości procesu wyborczego.

REKLAMA

Zapłata kartą w terminalu płatniczym nie zawsze jest bezpieczna. Jak zabezpieczyć się przed atakiem na POS?

Z raportu Narodowego Banku Polskiego (https://nbp.pl/wp-content/uploads/2024/12/2024-Q3-inf-o-kartach.pdf) wynika, że w III kwartale 2024 r. w Polsce przeprowadzono 2,7 mld transakcji kartami płatniczymi, a na koniec września ub.r. funkcjonowało ponad 1,3 mln terminali POS (point-of-sale) do przyjmowania takich płatności. Ich liczba systematycznie rośnie, a transakcje bezgotówkowe stały się standardową i preferowaną formą płatności, ale – jak wszystkie inne cyfrowe udogodnienia – są narażone na cyberzagrożenia. Eksperci Fortinet zaznaczają, że kluczem do zwiększenia ich bezpieczeństwa jest odpowiednia ochrona środowisk urządzeń POS.

Nieważny dowód osobisty a wybory. Czy mogę głosować?

Mam nieważny dowód osobisty. Czy mogę głosować w niedzielę 1 czerwca 2025 roku na prezydenta Polski? Czy członkowie komisji wyborczej pozwolą mi oddać głos?

REKLAMA