REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Od 21 sierpnia 2017 r. trwa akcja darmowych przeglądów samochodów i motocykli

Bartłomiej Ceglarski
Bartłomiej Ceglarski
Od 21 sierpnia 2017 r. trwa akcja darmowych przeglądów samochodów i motocykli./ fot. Fotolia
Od 21 sierpnia 2017 r. trwa akcja darmowych przeglądów samochodów i motocykli./ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy wraz z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji (PIMOT) rozpoczęły akcję darmowych przeglądów samochodów i motocykli. Do 2 września 2017 r. na 55 stacjach diagnostycznych można dokonać bezpłatnego przeglądu diagnostycznego.

Dzięki porozumieniu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i PIMOT, kierowcy mają możliwość dokonania darmowego przeglądu swojego pojazdu. Urząd miasta wskazuje, że celem akcji jest nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych, ale również poprawa jakości powietrza. Akcja bezpłatnych przeglądów diagnostycznych prowadzona jest w ramach kampanii ,,Oddychaj Warszawo’’.

REKLAMA

Miasto zaznacza, że do głównych źródeł zanieczyszczenia powietrza w Warszawie, należy właśnie transport indywidualny oraz spalanie w piecach odpadów i węgla niskiej jakości. Urząd Miasta, w ramach działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, planuje także m.in. zakup ekologicznych autobusów oraz letnie oczyszczanie ulic.

55 stacji diagnostycznych

Zrobienie bezpłatnego przeglądu diagnostycznego jest możliwe na 55 stacjach diagnostycznych w Warszawie – ich wykaz znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Warszawa.

Na stacjach diagności sprawdzą poziom emisji spalin, ciśnienie w oponach czy też ustawienie świateł. Prawidłowe ciśnienie w oponach czy odpowiednie ustawienie świateł z całą pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu komunikacyjnym. Z kolei wiedza na temat poziomu emisji spalin, pozwoli kierowcy na podjęcie działań, które tą emisję zmniejszą. Jest to bardzo ważne ponieważ kontakt ze spalinami znacząco podnosi ryzyko wielu chorób krążenia czy też układu oddechowego.

Diagności, oprócz wykonania przeglądu, poinstruują kierowców o stanie poszczególnych elementów w aucie oraz o tym, jak należy zadbać o auto.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

16 mld zł.

REKLAMA

Działania mające na celu poprawę jakości powietrza w Warszawie, są prowadzone w ramach podpisanego w maju 2016 r. ,,Programu Inwestycyjnego do Planu gospodarki niskoemisyjnej dla m.st. Warszawy”. Program ten zakłada wydanie 16 mld zł na działania w obszarze transport, zieleń i energia.

Miasto wskazuje, że do istotnych działań, które przyczyniają się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, zaliczyć należy program dotacji do wymiany indywidualnych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne źródła gazowe lub podłączenie budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej – korzysta z tego ok. 400 gospodarstw domowych. Nowy nabór do programu będzie miał miejsce we wrześniu 2017 r.

Opracowano na podstawie:

Załącznik do zarządzenia nr 645/2016 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 6 maja 2016 r.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
1,27 mld zł na bony energetyczne w 2024 r. Kto się załapie na te pieniądze?

Bon energetyczny to nowe świadczenie pieniężne dla gospodarstw domowych, które będzie przyznawane na podstawie konkretnych kryteriów dochodowych, w zależności od ilości osób w gospodarstwie. Wiem już, że pula środków na wypłaty bonów energetycznych w 2024 roku wynosi 1,27 mld zł. Teraz tylko pytanie, czy jesteś w grupie, która skorzysta z tych pieniędzy.

Komunikat MC: Zmiany w Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Ochrona przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni będzie wzmocniona

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Ustawa ma wzmocnić ochronę obywateli oraz instytucji przed rosnącymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Projekt został skierowany do konsultacji publicznych, które potrwają do 24 maja 2024 r.

Wcześniejsza emerytura dla urodzonych w konkretnych latach. Po osiągnięciu wieku 55. w przypadku kobiet i 60. w przypadku mężczyzn

Część osób może przejść na wcześniejszą emeryturę. Aktualnie bowiem nabycie prawa do emerytury pomostowej przysługuje osobom znacznie młodszym niż wcześniej. Przyszli emeryci nie muszą teraz udowadniać, że wykonywali pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze przed 31 grudnia 1998 r.

RPD do nauczycieli: bez kartkówek i sprawdzianów po majówce, czy długim weekendzie z Bożym Ciałem; pozwólcie dzieciom wypocząć

Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak zaapelowała w liście do nauczycieli o uszanowanie prawa uczniów do wypoczynku w trakcie majówki i długiego weekendu czerwcowego.

REKLAMA

Czy wynajmujący może wejść do swojego mieszkania o dowolnej porze? Czy najemca może odmówić mu wstępu? Sprawdź, jakie są zasady.

Prawa wynajmującego, a prawa najemcy – co jest ważniejsze? Prawo chroni obie strony umowy. Ich zakres jest inny w przypadku awarii wywołującej szkodę lub zagrażającej bezpośrednio powstaniem szkody, a inny w odniesieniu do okresowego i doraźnego sprawowania kontroli nad nieruchomością.

Nowy obowiązek do końca 2024 roku: 1 punkt ładowania aut elektrycznych na 10 lub 20 miejsc parkingowych. Kogo dotyczy?

Zbliżające się zmiany prawne w zakresie eMobility przyniosą w Polsce potrzebę szybkiej elektryfikacji parkingów. Dlatego E.ON Polska prezentuje przewodnik po wybranych zagadnieniach dotyczących obowiązujących i przyszłych regulacji w obszarze elektromobilności. Materiał powstał we współpracy z zespołem Dekarbonizacji kancelarii prawnej Osborne Clarke oraz firmą doradztwa podatkowego MDDP. Jest on kierowany do właścicieli i zarządców nieruchomości komercyjnych.

10.000 zł bezzwrotnego dofinansowania na organizację potańcówki czeka na chętnych. Bez wkładu własnego. Chcesz potańczyć? Sprawdź!

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi uruchamia program Potańcówki Wiejskie. Można z niego pozyskać 10.000 zł bezzwrotnego dofinansowania, bez wkładu własnego. Trzeba tylko nawiązać współpracę z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej.

Elektroniczne listy polecone z potwierdzeniem odbioru. Nowa usługa Poczty Polskiej: e-Doręczenia. Jak dołączyć firmę do systemu e-Doręczeń?

Już niedługo zostanie wdrożona nowa usługa Poczty Polskiej e-Doręczenia. To prawdziwa rewolucja, która ma w dalszej perspektywie zastąpić tradycyjną papierową korespondencję wysyłaną do osób prywatnych, urzędów czy firm. Bank Pocztowy przeprowadził właśnie testy tej usługi z wykorzystaniem udostępnionego przez Pocztę Polską interfejsu API. Po jej wdrożeniu, zamiast osobistych wizyt w urzędzie pocztowym, fizycznego odbierania i wysyłania listów poleconych oraz archiwizowania papierowej korespondencji, będzie można dokonać wysyłki pisma w formie elektronicznej. Ta nowinka, to efekt wchodzącego w życie od października 2024 r. ułatwienia dla obywateli w postaci elektronicznego adresu do e-Doręczeń. 

REKLAMA

Kto będzie musiał oddać 13. emeryturę? Niektórzy seniorzy powinni to sprawdzić

Niektórzy seniorzy będą musieli zwrócić 13. emeryturę. Pożegnanie z "trzynastką" dotyczy emerytów, którzy przekroczyli kwotowy limit dorabiania do emerytury. Dowiedz się, ile wynosi taki limit w 2024 roku, czy ta sytuacja dotyczy Ciebie?

Kolejni funkcjonariusze mają podwyżki. Nawet do 16 100 zł

Tym razem podwyżki dla funkcjonariuszy ABW – przyznano im podwyżki pensji i dodatków.

REKLAMA