reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Przemoc w rodzinie > Telefon dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym 116 123

Telefon dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym 116 123

Od 18 stycznia 2010 r. działa pierwsza w Polsce bezpłatna poradnia telefoniczna dla osób w kryzysie emocjonalnym. Z inicjatywą utworzenia takiego telefonu wystąpiła Komisja Europejska.

Numer 116 123 jest jednym z trzech bezpłatnych numerów powstałych z inicjatywy Komisji Europejskiej o charakterze społecznym, identycznych w całej Europie, rozpoczynających się prefiksem 116. Ponadto, działają również inne usługi: 116 000 – telefon w sprawie dzieci zaginionych, który jest prowadzony przez Fundację ITAKA; 116 111 – dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje oraz właśnie 116 123.

Można zadzwonić z telefonu stacjonarnego albo komórkowego między godz. 14 a 22. Początkowo poradnia działała przez pięć dni w tygodniu, ale udało się dzięki wsparciu wielu osób rozszerzyć działalność na siedem dni w tygodniu.

Działalność Poradni 116 123 obejmuje m.in. wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji, zachęcanie osób do osobistych kontaktów ze specjalistami i instytucjami działającymi w ich pobliżu, prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych itp.

Zobacz również: Infolinia dla ofiar rodzinnej przemocy

Problemy, które są zgłaszane

Najważniejszymi tematami rozmów są m.in.: problemy w małżeństwie, trudności w związkach, przemoc w rodzinie, problemy w relacjach z bliskimi, kryzys w związku, kryzysy związany z utratą bliskiej osoby, uzależnienia, poczucie samotności, depresja, niepełnosprawność, bezrobocie, zadłużenie, zaburzenia psychiczne.

Konsultanci

Pomocy udzielają psychologowie, psychoterapeuci, pedagodzy, absolwenci kierunków pokrewnych po odpowiednich szkoleniach z tego zakresu. Są to najczęściej wolontariusze, którzy dobrowolnie poświęcają swój czas na pomaganie innym ludziom.

ePoradnia Psychologiczna 116 123

ePoradnia Psychologiczna 116 123 oferuje pomoc, wsparcie i psychoedukację w formie: poradni mailowej pod adresem poradnia@116123.edu.pl, forum wsparcia oraz cyklicznych chatów ze specjalistą.

Na stronie internetowej www.11123.info można znaleźć informacje dotyczące działalności poradni telefonicznej dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym.

Zobacz również serwis: Przemoc w rodzinie

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pod numer 116 123 można zadzwonić z telefonu stacjonarnego albo komórkowego między godz. 14 a 22.
Pod numer 116 123 można zadzwonić z telefonu stacjonarnego albo komórkowego między godz. 14 a 22.

Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Media Software Solutions

Firma zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania, komunikacji w biznesie i e-learningu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama