Telefon dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym 116 123
REKLAMA
REKLAMA
Numer 116 123 jest jednym z trzech bezpłatnych numerów powstałych z inicjatywy Komisji Europejskiej o charakterze społecznym, identycznych w całej Europie, rozpoczynających się prefiksem 116. Ponadto, działają również inne usługi: 116 000 – telefon w sprawie dzieci zaginionych, który jest prowadzony przez Fundację ITAKA; 116 111 – dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje oraz właśnie 116 123.
REKLAMA
Można zadzwonić z telefonu stacjonarnego albo komórkowego między godz. 14 a 22. Początkowo poradnia działała przez pięć dni w tygodniu, ale udało się dzięki wsparciu wielu osób rozszerzyć działalność na siedem dni w tygodniu.
Działalność Poradni 116 123 obejmuje m.in. wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji, zachęcanie osób do osobistych kontaktów ze specjalistami i instytucjami działającymi w ich pobliżu, prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych itp.
Zobacz również: Infolinia dla ofiar rodzinnej przemocy
Problemy, które są zgłaszane
Najważniejszymi tematami rozmów są m.in.: problemy w małżeństwie, trudności w związkach, przemoc w rodzinie, problemy w relacjach z bliskimi, kryzys w związku, kryzysy związany z utratą bliskiej osoby, uzależnienia, poczucie samotności, depresja, niepełnosprawność, bezrobocie, zadłużenie, zaburzenia psychiczne.
Konsultanci
Pomocy udzielają psychologowie, psychoterapeuci, pedagodzy, absolwenci kierunków pokrewnych po odpowiednich szkoleniach z tego zakresu. Są to najczęściej wolontariusze, którzy dobrowolnie poświęcają swój czas na pomaganie innym ludziom.
ePoradnia Psychologiczna 116 123
ePoradnia Psychologiczna 116 123 oferuje pomoc, wsparcie i psychoedukację w formie: poradni mailowej pod adresem poradnia@116123.edu.pl, forum wsparcia oraz cyklicznych chatów ze specjalistą.
Na stronie internetowej www.11123.info można znaleźć informacje dotyczące działalności poradni telefonicznej dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym.
Zobacz również serwis: Przemoc w rodzinie
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat