reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Przemoc w rodzinie > Telefon dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym 116 123

Telefon dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym 116 123

Od 18 stycznia 2010 r. działa pierwsza w Polsce bezpłatna poradnia telefoniczna dla osób w kryzysie emocjonalnym. Z inicjatywą utworzenia takiego telefonu wystąpiła Komisja Europejska.

Numer 116 123 jest jednym z trzech bezpłatnych numerów powstałych z inicjatywy Komisji Europejskiej o charakterze społecznym, identycznych w całej Europie, rozpoczynających się prefiksem 116. Ponadto, działają również inne usługi: 116 000 – telefon w sprawie dzieci zaginionych, który jest prowadzony przez Fundację ITAKA; 116 111 – dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje oraz właśnie 116 123.

Można zadzwonić z telefonu stacjonarnego albo komórkowego między godz. 14 a 22. Początkowo poradnia działała przez pięć dni w tygodniu, ale udało się dzięki wsparciu wielu osób rozszerzyć działalność na siedem dni w tygodniu.

Działalność Poradni 116 123 obejmuje m.in. wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji, zachęcanie osób do osobistych kontaktów ze specjalistami i instytucjami działającymi w ich pobliżu, prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych itp.

Zobacz również: Infolinia dla ofiar rodzinnej przemocy

Problemy, które są zgłaszane

Najważniejszymi tematami rozmów są m.in.: problemy w małżeństwie, trudności w związkach, przemoc w rodzinie, problemy w relacjach z bliskimi, kryzys w związku, kryzysy związany z utratą bliskiej osoby, uzależnienia, poczucie samotności, depresja, niepełnosprawność, bezrobocie, zadłużenie, zaburzenia psychiczne.

Konsultanci

Pomocy udzielają psychologowie, psychoterapeuci, pedagodzy, absolwenci kierunków pokrewnych po odpowiednich szkoleniach z tego zakresu. Są to najczęściej wolontariusze, którzy dobrowolnie poświęcają swój czas na pomaganie innym ludziom.

ePoradnia Psychologiczna 116 123

ePoradnia Psychologiczna 116 123 oferuje pomoc, wsparcie i psychoedukację w formie: poradni mailowej pod adresem poradnia@116123.edu.pl, forum wsparcia oraz cyklicznych chatów ze specjalistą.

Na stronie internetowej www.11123.info można znaleźć informacje dotyczące działalności poradni telefonicznej dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym.

Zobacz również serwis: Przemoc w rodzinie

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Żaneta Urawska

Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pod numer 116 123 można zadzwonić z telefonu stacjonarnego albo komórkowego między godz. 14 a 22.
Pod numer 116 123 można zadzwonić z telefonu stacjonarnego albo komórkowego między godz. 14 a 22.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Grzelak

Solicitor

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama