REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najbardziej świąteczne miasta w Polsce i w Europie

Najbardziej świąteczne miasta w Polsce i w Europie
Najbardziej świąteczne miasta w Polsce i w Europie
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Rozpoczął się sezon przedświąteczny i miasta na całym świecie przekształcają się w świąteczne krainy czarów. Szczególnie miasta w Polsce i w całej Europie należą do jednych z najbardziej imponujących. Gdzie warto pojechać, aby wprowadzić się w świąteczny nastrój?

Najbardziej świąteczne miasta w Polsce i w Europie na magiczne Święta Bożego Narodzenia

Holidu, wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych, przeanalizowała, które miasta w Polsce i w całej Europie najbardziej wpisują się w klimat świąt i są idealne na weekendowy wypad dla wszystkich miłośników Bożego Narodzenia! W tym rankingu wzięto pod uwagę liczbę świątecznych hashtagów na Instagramie, liczbę jarmarków bożonarodzeniowych w danym mieście, a także średnią liczbę śnieżnych dni w grudniu, aby stworzyć końcowy ranking miast, które zachwycają swoją świąteczną aurą.

REKLAMA

Pełną tabelę danych z listą miast, które najbardziej wpisują się w świąteczny klimat można zobaczyć na stronie: https://www.holidu.pl/magazine/swiateczne-miasta-2022.

Polecamy quiz: Miasta Europy

Top 5 miast z wyjątkowo świątecznym klimatem w Polsce

1. Gdańsk

Na pierwszym miejscu najbardziej świątecznych miast w Polsce znalazł się Gdańsk! Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku co roku przyciąga tłumy turystów. Gdańszczanie mogą pochwalić się tym, że tutejszy Jarmark jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market” i uzyskał trzecie miejsce. To właśnie moment na odwiedzenie tego miasta, gdyż Jarmark Bożonarodzeniowy jest otwarty od

18.11 do 23.12. Piękne dekoracje, pyszne jedzenie, grzane wino i atrakcje dla najmłodszych - to wszystko czeka na was w Gdańsku!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

2. Katowice

Na drugim miejscu znajdują się Katowice. Tutejszy Jarmark Bożonarodzeniowy jest już otwarty i jest on największy w regionie. Na katowickim rynku można znaleźć aż 80 straganów oferujących pyszne jedzenie, grzane wino i ręcznie robione, świąteczne dekoracje. Dla aktywnych jest również lodowisko, a dla spragnionych wrażeń - diabelskie koło.

3. Warszawa

Podium zamyka Warszawa. To tutaj można delektować się świątecznymi przysmakami od 16.11 aż do 06.01 na widowiskowym Jarmarku Bożonarodzeniowym. W magiczny czas świąt przeniesie was spektakularna gra świateł, aromatyczny grzaniec, lokalne przysmaki i wiele atrakcji, takich jak lodowisko na Rynku Starego Miasta.

4. Kraków

Kolejnym miastem na naszej liście jest Kraków. Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym rusza już 25.11 i potrwa do 01.01. Smakosze tradycyjnych krakowskich przysmaków, znajdą tu nie tylko wyjątkowo pyszne przekąski, ale też lokalne produkty takie jak sery, przetwory, chleb oraz wędliny. Wszyscy poszukujący świątecznych prezentów znajdą tutaj piękne rękodzieła.

5. Białystok

Pierwszą piątkę zamyka Białystok. Białostocki Jarmark Świąteczny, trwający od 3.12 do

23.12 na Rynku Kościuszki, przeniesie Cię w magiczny klimat Świąt. Na najmłodszych czeka gorąca czekolada, a na dorosłych aromatyczny grzaniec i regionalne smakołyki.

Top 5 miast z wyjątkowo świątecznym klimatem w Europie

1. Berlin, Niemcy

Berlin zajmuje pierwsze miejsce jako najbardziej świąteczne miasto w Europie. Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w tym mieście został zorganizowany w 1530 r. i odbył się w Alt-Berlin, dzielnicy Berlina Mitte. Dziś w Berlinie jest ponad 80 Jarmarków Bożonarodzeniowych, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Daj się porwać świątecznemu klimatowi Frankfurter Allee i napij się rozgrzewającego Glühwein, podziwiając kolorowe dekoracje lub udaj się do berlińskiego ratusza i przejedź się na kultowym diabelskim młynie.

2. Wiedeń, Austria

Drugie miejsce na naszej liście zajmuje stolica Austrii, Wiedeń. O pierwszym Christkindlmarkt słyszano w Wiedniu już w 1298 roku - ta tradycja ma długą historię i jest nadal bardzo popularna. Najsłynniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu odbywa się na Rathausplatz. Artystyczna zimowa kraina czarów znajduje się przed imponującym, neogotyckim ratuszem.

3. Praga, Czechy

Na trzecim miejscu w naszym rankingu znajduje się Praga. Dwa najsłynniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe odbywają się tutaj na Staromiejskim Rynku (Staroměstské náměstí) i na Placu Wacława i są oddalone od siebie o zaledwie pięć minut spacerem.

4. Monachium, Niemcy

Czwarte miejsce zajmuje Monachium! To właśnie w stolicy Bawarii, w 1310 roku odbył się pierwszy oficjalny Jarmark Bożonarodzeniowy w Niemczech i na całym świecie. Koniecznie wybierz się na tutejszy jarmark na Rathausplatz, co roku wygląda magicznie!

5. Kopenhaga, Dania

Pierwszą piątkę zamyka Kopenhaga. W samym sercu Starego Miasta, w Højbro Plads znajduje się wyjątkowy Jarmark Świąteczny - Julemarked. Znany ze swojego

„międzynarodowego klimatu”, jest wzorowany na tradycyjnym niemieckim Jarmarku Bożonarodzeniowym, na którym można znaleźć wszystko - od gofrów po Glühwein. Jeśli masz ochotę na dreszczyk emocji, zajrzyj do Ogrodów Tivoli, a jeśli cenisz sobie tradycję, koniecznie zajrzyj do Julemarked Kongens Nytorv.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną tabelę danych z listą miast, które najbardziej wpisują się w świąteczny klimat.

https://www.holidu.pl/magazine/swiateczne-miasta-2022

Metodologia

Ten ranking powstał na podstawie analizy czterech punktów danych dla ponad 100 miast każdego kraju w Europie. Policono ilość hashtagów na Instagramie dla „#Świętaw[nazwa miasta]” dla każdego z miast. Następnie, wzięto pod uwagę liczbę Jarmarków Bożonarodzeniowych w każdym mieście. Na końcu sprawdzono średnią liczbę dni ze śniegiem w grudniu dla każdego miasta, posiłkując się serwisem World Weather Online. Końcowo, zsumowano trzy indywidualne wyniki dla każdego z miast, aby uzyskać łączny wynik i uszeregować miasta w oparciu o wynik końcowy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W 2025 r. kolejna waloryzacja progów dochodowych w świadczeniach z ZUS

Od 1 marca 2024 r. kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wynosi 2419,33 zł, w 2025 r. zostanie zwaloryzowane. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, iż próg dochodowy dla tzw. świadczenia 500 plus nie zostanie w najbliższym czasie zniesiony. 

Renta wdowia: od kiedy i dla kogo 2024, czy będzie działała wstecz

W piątek, 26 lipca komisja rozpatrzyła poprawki zgłoszone w drugim czytaniu do obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. Chodzi o wprowadzenie tzw. renty wdowiej.

Czy renta wdowia weszła już w życie?

Przepisy wprowadzające instytucję renty wdowiej nie weszły jeszcze w życie. Ustawa została uchwalona przez Sejm w piątek 26 lipca, jednak to nie koniec prac legislacyjnych. Nowelizacją zajmie się teraz Senat. Co już wiemy o rencie wdowiej? Jakie rozwiązania zaproponował rząd i kiedy miałyby wejść w życie?

Zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025. W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie dotyczące informatorów

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Chodzi o informatory zawierające przykładowe zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025 r.

REKLAMA

Emerytury stażowe w lipcu? OPZZ informuje co się dzieje z projektem

Na piątek, 26 lipca 2024 r. na godzinę 12:15 zaplanowane jest posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, która zajmie się kwestią emerytur stażowych. Jest to odpowiedź na wniosek OPZZ przypominający o projekcie ustawy OPZZ i Lewicy dotyczący emerytur stażowych.

2520 zł dodatku dopełniającego do renty socjalnej, ale nie dla wszystkich

Trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Zakłada on wypłatę dodatku dopełniającego osobom uprawnionym do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji. Od kiedy będzie przysługiwał nowy dodatek?

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności. Co zadecydował Senat?

Senat obradował nad nowelizacją ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowe przepisy mają przedłużyć maksymalnie o 6 miesięcy ważność orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności, które wygasają 30 września 2024 r.

Renta wdowia: Będą dalsze prace – projekt został skierowany do komisji sejmowej

W czwartek, 25 lipca 2024 r., podczas debaty w Sejmie wszystkie kluby zadeklarowały chęć dalszej pracy nad projektem w sprawie renty wdowiej. Regulacja została skierowana do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jej posiedzenie zaplanowano na piątek, 26 lipca.

REKLAMA

Lista organizacji mających prawo do otrzymania 1,5% podatku rolnego. Wnioski w wpis do końca roku

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że do 31 grudnia 2024 r. można składać wnioski o wpis na listę podmiotów uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku rolnego za bieżący rok.

Nadal można dostać od 1000 do 2000 złotych dopłaty do wypoczynku dzieci. Chodzi o obozy sportowe. Wniosek do 15 września

Nadal można dostać od 1000 do 2000 złotych dopłaty do wypoczynku dzieci. Chodzi o obozy sportowe. Wniosek trzeba złożyć do 15 września. W czasie obozu mają się odbywać co najmniej 2 godziny zajęć sportowych dziennie, wewnętrzne zawody, turnieje i wycieczki.

REKLAMA