REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W pięknym ciele szczęśliwy duch

Michał Kort
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

Luksus konieczny to pojęcie, które w dzisiejszych czasach może odnosić się do wielu aspektów naszego życia. Jednym z nich jest dbałość o zdrowie jamy ustnej i piękny uśmiech, który niegdyś był zarezerwowany tylko dla najzamożniejszych. Dzięki postępowi stomatologii, coraz więcej osób ma możliwość poprawienia swojego wyglądu i zdrowia zębów, co staje się coraz bardziej powszechne i dostępne. Jak mówi ekspert z kliniki Implantik – Michał Kort – Polacy coraz częściej zwracają uwagę na stan swoich zębów i stają się bardziej świadomi korzyści wynikających z dbałości o ich zdrowie.

W dobie Social Mediów staliśmy się uzależnieni od atrakcyjnego wyglądu, podobno implantologia cieszy się dziś równie dużym powodzeniem jak medycyna estetyczna?

REKLAMA

REKLAMA

W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania nie tylko zdrowym, ale również estetycznym uśmiechem.  Coraz więcej osób stara się poprawić swój wygląd, a implantologia zyskuje na popularności w równym stopniu co medycyna estetyczna. Implantologia, czyli dziedzina stomatologii zajmująca się wszczepianiem implantów stomatologicznych, może znacznie poprawić wygląd zębów i uśmiechu. 

Podobnie jak medycyna estetyczna, implantologia wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia ze strony lekarza, a także odpowiedniego podejścia do pacjenta. Dobrze wykonany zabieg implantologiczny daje trwały efekt i wpływa pozytywnie na komfort i jakość życia pacjenta. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są ładne zęby w relacjach tak prywatnych i zawodowych, bo „pierwsze wrażenie ma się tylko raz” i zęby idą na pierwszy front podczas spotkań. 

Jak wiele się zmieniło w implantologii na przestrzeni ostatnich lat?

REKLAMA

Na przestrzeni ostatnich lat, implantologia, czyli dziedzina stomatologii zajmująca się wszczepianiem implantów zębowych, przeszła wiele zmian i postępów. Jedną z najważniejszych zmian było wprowadzenie innowacyjnych materiałów i technologii wytwarzania implantów, które są teraz znacznie bardziej wytrzymałe, trwałe i biokompatybilne niż te, które stosowano kilka lat temu. Dzięki temu, implanty zębowe są teraz bardziej skuteczne i dają lepsze wyniki, a także są lepiej tolerowane przez organizm pacjenta.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejnym postępem w implantologii jest rozwój technologii CAD/CAM (Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing), która pozwala na projektowanie i produkcję implantów zębowych z dużą precyzją i dokładnością, co przekłada się na lepsze rezultaty kliniczne. Oprócz tego, wprowadzono także nowe techniki chirurgiczne i protetyczne, które pozwalają na lepsze przygotowanie pacjenta do wszczepienia implantu oraz na osiągnięcie lepszego efektu estetycznego i funkcjonalnego.

Warto również zaznaczyć, że implantologia stała się bardziej dostępna dla pacjentów, dzięki czemu coraz więcej osób może skorzystać z tej metody leczenia. Wiąże się to także z wprowadzeniem bardziej precyzyjnych i skutecznych metod diagnostycznych, które pozwalają na dokładniejsze planowanie i wykonanie zabiegu.

Podsumowując, implantologia przeszła znaczny postęp na przestrzeni ostatnich lat, a wprowadzenie nowych technologii i materiałów pozwala na osiągnięcie lepszych rezultatów klinicznych i poprawę jakości życia pacjentów.

Dlaczego procedura implantacji jest nadal tak bardzo bolesne, i co jeśli nie każdy może skorzysta ze znieczulenia miejscowego?

Procedura implantacji zęba, podobnie jak większość zabiegów chirurgicznych, może wiązać się z pewnym stopniem bólu i dyskomfortu, zwłaszcza w pierwszych dniach po zabiegu. Jednakże, dzięki zastosowaniu miejscowej lub ogólnej anestezji, ból ten jest zazwyczaj dość łatwo kontrolowany.

W przypadku zabiegu implantacji, stosuje się zazwyczaj miejscowe znieczulenie, które znieczula tylko obszar, w którym ma być przeprowadzony zabieg, a nie cały organizm, co minimalizuje ryzyko działań niepożądanych i reakcji alergicznych. Ponadto, znieczulenie miejscowe jest stosunkowo proste i bezpieczne w użyciu, a wiele osób nie odczuwa znacznego dyskomfortu związanego z jego podaniem.

W rzadkich przypadkach, istnieją jednak osoby, które nie mogą korzystać z miejscowego znieczulenia ze względu na choroby lub alergie. W takiej sytuacji, lekarz może zastosować inne formy znieczulenia, takie jak znieczulenie ogólne lub sedacja, aby pacjent czuł się bardziej komfortowo i bezpiecznie podczas zabiegu.

W każdym przypadku, przed przeprowadzeniem zabiegu implantacji zęba, lekarz powinien dokładnie wyjaśnić pacjentowi cały proces zabiegu oraz możliwości znieczulenia i sposobu leczenia bólu po zabiegu, aby pacjent mógł podjąć dobrze poinformowaną decyzję i uniknąć niepotrzebnego dyskomfortu.

Co jeszcze musi się znaleźć dziś w ofercie nowoczesnej kliniki stomatologicznej?

Cyfrowe drukarki 3D stanowią nieodzowne narzędzie w dzisiejszej stomatologii, umożliwiające tworzenie precyzyjnych szablonów i projektów uzębienia, takich jak wax-upy, mock-upy i szablony implantologiczne. Wykorzystanie tych urządzeń pozwala na dokładne zaplanowanie procesu leczenia i przewidywanie wyników na każdym etapie, co z kolei przekłada się na wysoką jakość efektów i zadowolenie pacjentów. W naszej klinice dysponujemy dwiema cyfrowymi drukarkami 3D, aby zapewnić szybkie i dokładne wykonanie projektów uzębienia bez uzależnienia od dostępności urządzeń.

 

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłata rejestracyjna od aut spalinowych już w IV kwartale. Zapłacimy też podatek od zanieczyszczania powietrza? Sprawdź, ile, i od kiedy.

Od marca trwają negocjacje z Komisją Europejską dotyczące opłaty i podatku od samochodów spalinowych, które Polska zobowiązała się wprowadzić w ramach realizacji kamieni milowych KPO.

Brawurowa akcja "Łowców Cieni". Poszukiwany listem gończym mężczyzna zatrzymany w Hiszpanii

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało, że tzw. Łowcy Cieni zatrzymali Krzysztofa C., który jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i przestępstwa narkotykowe na dużą skalę. Policjanci namierzyli mężczyznę w Hiszpanii.

Projekt ustawy wiatrakowej wraca do Sejmu. "Mamy konsensus w sprawie odległości 500 m od farm wiatrowych do zabudowań. Nie przewidujemy wpisania norm hałasu"

Projektu ustawy wiatrakowej już wkrótce ma powrócić do Sejmu. "Termin do końca czerwca jest aktualny. Projekt zyskał już akceptację kierownictwa ministerstwa, niebawem trafi do konsultacji międzyresortowych - powiedział w wywiadzie dla dzisiejszego wydania "Dziennika Gazety Prawnej" wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Czytaj po swojemu”

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, obchodzony 23 kwietnia, ustanowiony został przez UNESCO. W tym dniu w bibliotekach i księgarniach odbywają się spotkania z autorami, seanse głośnego czytania, wystawy i odczyty. W 2024 roku święto odbywa się pod hasłem "Czytaj po swojemu”.

REKLAMA

Umowa ubezpieczenia na życie będzie mniej ryzykowna. Zmieni się stopień ochrony ubezpieczonych

Umowa ubezpieczenia na życie. Podniesienie stopnia ochrony ubezpieczonych na życie zakłada projekt rozporządzenia Ministra Finansów ws. szczególnych zasad związanych z lokowaniem przez zakład ubezpieczeń aktywów z umów ubezpieczenia na życie, w których ryzyko lokaty ponosi ubezpieczający.

Zatwierdzanie taryf za wodę i ścieki - zmiany 2024. Te kompetencje wrócą do gmin. Ale w pewnych granicach [założenia projektu nowelizacji]

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowelizacją ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz Prawa wodnego. Celem tej nowelizacji jest zmiana zasad zatwierdzania taryf za wodę i ścieki. Wyłączna kompetencja zatwierdzania tych taryf wróci z powrotem do rad gmin. Tak jak to było do grudnia 2017 roku. PGW Wody Polskie będzie mogło wtrącić się w gminną procedurę zatwierdzania taryf jeżeli będą one ustalane na poziomie znacznie wyższym od średniego w danym regionie wodnym. Nowelizacja ma zostać przyjęta przez Radę Ministrów w III kwartale 2024 r. Nie jest zatem wykluczone wejście w życie tych zmian jeszcze w bieżącym roku.

GIF wycofał niebezpieczny lek przeciwbólowy. Przekroczenie wartości określonej w dokumentacji rejestracyjnej

GIF poinformował o wstrzymaniu obrotu na terenie całej Polski produktu leczniczego Ibuprofen Dr. Max, 400 mg, kapsułki miękkie.

Zielony Ład – rozpoczną się prace nad jego korektą. Polska powinna wykorzystać swoją prezydencję w UE

Polska powinna wykorzystać swoją prezydencję w UE do przeprowadzenia reform w unijnej polityce rolnej. Rolnicy zapowiadają wznowienie protestów 10 maja. Trzeba zbilansować kwestię bezpieczeństwa żywnościowego, mówi Ardanowski.

REKLAMA

Aplikacja kontrolowana przez FBI pomogła rozpracować grupę narkotykową. Zapadł prawomocny wyrok

Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał, że dane z aplikacji Anom, kontrolowanej przez FBI, mogły być wykorzystane przez polski wymiar sprawiedliwości jako dowód w postępowaniu przeciwko grupie handlującej narkotykami. Sąd utrzymał kary do 9 lat więzienia dla ośmiu osób, a jedną osobę uniewinnił.

Jesteśmy gotowi na rozlokowanie broni nuklearnej, powiedział Andrzej Duda. Sikorski: to bardzo poważna decyzja wymagająca dyskusji

Zdaniem Prezydenta, jesteśmy gotowi na rozlokowanie na naszym terytorium broni nuklearnej, jeżeli byłaby taka decyzja naszych sojuszników. Szef MSZ Radosław Sikorski komentuje, że taką decyzję musi przedyskutować Rada Ministrów.

REKLAMA