reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy karne > Prawo karne > Aktualności > Podsumowanie wakacji w policyjnych statystykach

Podsumowanie wakacji w policyjnych statystykach

Policja podsumowała dane statystyczne wakacyjnych wypadków drogowych.

Przez cały lipiec i sierpień 2013 r. doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych niż w tym samym okresie roku ubiegłego – spadek wyniósł 1092. Dodatkową dobrą informacją jest spadek liczby osób, które straciły życie w wypadkach – aż o 137 mniej, a także spadek liczby osób rannych w wypadkach – mniej aż o 1592*.

Podczas lipca i sierpnia 2013 r doszło do 5855 wypadków drogowych, w których na miejscu zginęło 506 osób, a 7228 odniosło obrażenia ciała. Rok wcześniej – w tym samym okresie liczba wypadków wakacyjnych była wyższa i wyniosła 6947. Skutkiem ubiegłorocznych wypadków była śmierć 643 osób i obrażenia ciała u 8822 osób.

Porównanie tych liczb wskazuje na zdecydowany wzrost bezpieczeństwa drogowego podczas tegorocznych wakacji. Spadek liczby wypadków o 1092 oznacza ich spadek o 20 %, w przypadku ofiar śmiertelnych spadek wynosi 21 %, a w przypadku osób doznających ciała – 18 %.

Na zbliżonym poziomie pozostaje liczba ujawnionych nietrzeźwych kierujących. W wakacje 2013 była to liczba 29 054, natomiast rok wcześniej  - 29 392 kierujących.

Zobacz serwis: Policja

W ostatni weekend wakacji w 310 wypadkach drogowych zginęło na drogach 46 osób, a 364 rannych. Zatrzymano też 1665 nietrzeźwych kierowców.

Kierowcy w czasie wakacji mogli spodziewać się wzmożonych kontroli policji. Na głównych trasach było więcej patroli drogówki, szczególnie na wylotówkach, drogach szybkiego ruchu, w miejscach newralgicznych i tam, gdzie funkcjonariusze spodziewają się łamania przepisów. Policjanci kontrolowali przede wszystkim prędkość i stan techniczny pojazdów. Zwracali też uwagę na trzeźwość kierowców oraz to, czy wszyscy w pojeździe mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.

* dane wstępne

Źródło: Policja.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama