reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy karne > Prawo karne > Policja > 11 listopada 2012 r. w policyjnych statystykach

11 listopada 2012 r. w policyjnych statystykach

Policjanci komendy stołecznej wspierani przez funkcjonariuszy z innych komend wojewódzkich dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i osób manifestujących w Dzień Niepodległości.

Większość zgromadzeń odbyła się bez poważnych incydentów. Do chuligańskich zamieszek doszło przy ulicy Marszałkowskiej przed rozpoczęciem przejścia uczestników zgromadzenia Marsz Niepodległości. 132 osoby doprowadzono do jednostek Policji.

Policjanci zabezpieczali zarówno przebieg zgromadzeń, jak i inne rejony miasta. Funkcjonariusze dbali, aby nie doszło do bezpośredniej konfrontacji osób z różnych ugrupowań. Większość zgromadzeń przebiegła bez żadnych poważnych incydentów.

Podczas zabezpieczenia zgromadzenia Marsz Niepodległości policjanci zostali zaatakowani na ul. Marszałkowskiej przez grupę kilkudziesięciu osób. W związku z tym marsz rozpoczął się z opóźnieniem. Natychmiast podjęto szybką i zdecydowaną interwencję. Użyto środków przymusu bezpośredniego. Sytuacja została opanowana i uczestnicy zgromadzenia kontynuowali marsz.

Do jednostek policji doprowadzono 132 osoby, w związku z czynną napaścią na policjantów oraz podejrzeniem o popełnienie innych przestępstw i wykroczeń. Do szpitala przewieziono 8 policjantów, którzy odnieśli obrażenia w czasie prowadzonych działań.

Przez cały dzień funkcjonowała policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym na terenie miasta, w związku z odbywającymi się zgromadzeniami.

Zobacz serwis: Sprawy karne

Źródło: www.policja.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dzień Niepodległości w policyjnych statystykach. /Fot. Fotolia
Dzień Niepodległości w policyjnych statystykach. /Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama