reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy karne > Prawo karne > Przestępstwa narkotykowe > Kara za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków na własny użytek

Kara za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków na własny użytek

Posiadanie niewielkiej ilości narkotyku jest przestępstwem mniejszej wagi, przez co zagrożone jest mniejszymi karami. Co grozi za posiadanie narkotyków na własny użytek?

Za  przestępstwo  posiadania niewielkiej ilości narkotyków, nie większej niż kilka gram marihuany czy kilku tabletki extazy, a więc w wypadkach mniejszej wagi - grozi jedna z następujących kar: kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 1 roku.

Przy przestępstwie posiadania narkotyków  stanowiącym wypadek mniejszej wagi Sądy najczęściej orzekają karę ograniczenia wolności w postaci kilku miesięcy wykonywania pracy społecznej albo karę kilku miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby od 2 do 5 lat.

Zobacz: Kiedy posiadanie narkotyku będzie przestępstwem mniejszej wagi?

W razie popełnienia przestępstwa posiadania narkotyków uznanego przez Sąd za wypadek mniejszej wagi oskarżony zachowuje również szansę na warunkowe umorzenie postępowania karnego. Dodatkowym warunkiem jest w tym przypadku niekaralność oskarżonego za jakiekolwiek przestępstwo umyślne.

Zobacz serwis: Oskarżony - podejrzany

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dowson Holdings Limited

Optymalizacja podatkowa, konta i spółki zagraniczne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama