REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

129 kg marihuany w samochodzie, narkotyki „nie wiadomo skąd” i przemycanie narkotyków… do więzienia

Kinga Olszacka
Z Infor.pl związana od grudnia 2022 r.
narkotyki
narkotyki
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dwie rutynowe kontrole samochodów skończyły się znalezieniem narkotyków, udaremniono też przemyt substancji zakazanych do więzienia. To bilans z zaledwie kilku ostatnich dni. Policjanci mają ostatnio ręce pełne roboty. 

Zatrzymany za uszkodzony zderzak, pójdzie siedzieć za narkotyki 

REKLAMA

Policjanci z poznańskiej drogówki podczas rutynowej kontroli zatrzymali dostawczego busa, który jechał z uszkodzonym zderzakiem. Funkcjonariusze zabrali kierowcy dowód rejestracyjny i wystosowali pouczenie, że zderzak może zagrażać bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu, jednak ich uwagę zwróciło nadmierne zdenerwowanie 31-letniego kierowcy. 

REKLAMA

Policjanci polecili otwarcie części załadunkowej, która według słów kierowcy miała być pusta. Okazało się, że w środku są worki, a w tych mniejsze paczki wypełnione zielonym suszem. Kierowca utrzymywał, że nie wie nic o pochodzeniu narkotyków. Badanie wykazało, że to marihuana, w paczkach znajdowało się 129 kg. Kierowca został zatrzymany i teraz grozi mu do 10 lat więzienia. O sprawie poinformował Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Panie władzo, nie wiem, skąd się to wzięło

„Nieświadomy” przewożenia zakazanych substancji w swoim samochodzie okazał się również mieszkaniec Warszawy. Podczas nocnej kontroli patrol policji z Bemowa zatrzymał opla, za którego kierownicą siedział 23- letni mężczyzna. Kierowca był mocno zestresowany kontrolą, więc funkcjonariusze postanowili przeszukać samochód. Nie musieli szukać długo, w schowku i kieszeni na drzwiach znalazły się narkotyki (konopie, kokaina, ecstasy, klefedron i środki odurzające). 

Mężczyzna twierdził, że nie ma pojęcia do kogo należą znalezione substancje, w co policjanci nie uwierzyli. 23-latek został zatrzymany, a policjanci przeszukali jeszcze jego mieszkanie, w którym dodatkowo znaleziono marihuanę. Kierowca został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O sprawie poinformowała nadkom. Marta Sulowska z biura prasowego stołecznej policji. 

Narkotykowa przesyłka do więzienia

Jedni za posiadanie narkotyków trafiają do więzienia, inni do więzienia te narkotyki przemycają. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Z ustaleń funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Korupcją opolskiej komendy wynika, że 63-latka w porozumieniu ze swoim 39-letnim osadzonym synem przesyłała nasączone narkotykami znaczki do zakładów karnych, w których przebywał. Sprawy były prowadzone równolegle zarówno na Opolszczyźnie, jak i na Dolnym Śląsku, śledczy powiązali je, bo i tu i tu znajdowali znaczki nasączane zakazanymi substancjami. Środki odurzające miały być rozprowadzane wśród osadzonych, a 63-latka mogła być pierwszym ogniwem. Podejrzenia policjantów potwierdziło znalezisko w mieszkaniu kobiety – znaczki nasączone substancją ADB-Butinaca.

Syn kobiety od 2011 r. odsiaduje karę za włamania i kradzieże, teraz dostał kolejne zarzuty. Grozi mu dodatkowo kara do 15 lat pozbawienia wolności. Matce grozi wyrok do 10 lat więzienia. O sprawie poinformowała komenda wojewódzka opolskiej policji.  

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny gazu ziemnego wzrosną o 45 proc. w lipcu? Posłowie PiS chcą nowej ustawy

Politycy partii Prawo i Sprawiedliwość wystąpili z inicjatywą przyjęcia przez Sejm ustawy, która miałaby na celu zamrożenie cen gazu ziemnego. W obliczu zbliżających się podwyżek, posłowie chcą chronić interesy polskich rodzin.

Od 300 do 1200 zł – tyle będzie wynosił bon energetyczny. A próg dochodowy? Od 1700 do 2500 zł. Decyzje zapadną 7 maja.

Stały Komitet Rady Ministrów w poniedziałek przyjął nie tylko rewizję KPO i Plan Finansowy Państwa na lata 2024–2027, ale także projekt ustawy o bonie energetycznym – podał na platformie X szef Stałego Komitetu RM Maciej Berek. Projektem w sprawie bonu rząd zajmie się 7 maja.

Termin zwrotu VAT nie będzie krótszy. Będzie też jeden termin wdrożenia KSeF dla wszystkich podatników. Opublikowano projekt ustawy

W związku ze zdiagnozowanymi problemami konieczne jest przesunięcie terminu wdrożenia KSeF. Obowiązek obejmie wszystkich podatników (czynnych i zwolnionych z VAT) w jednym terminie, tj. 1 lutego 2026 r. Skrócenie terminu zwrotu VAT również zostaje odroczone.

Ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu w Warszawie. Od 6 maja konsultacje

W Warszawie 6 maja 2024 r. rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. Potrwają do końca czerwca. Swoją opinię można przekazać bezpośrednio bądź elektronicznie – poinformował stołeczny ratusz.

REKLAMA

Przepisy o e-prywatności będą zawieszone do 2026 r. Platformy będą korzystały ze specjalnych technologii przetwarzania danych

Część przepisów dotyczących e-prywatności będzie zawieszonych do 2026 r. Umożliwi to platformom internetowym korzystanie ze specjalnych technologii przetwarzania danych w celu wykrywania treści przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Unia Europejska wciąż nie ma jednolitych przepisów dotyczących zwalczania wykorzystywaniu dzieci w internecie.

We wtorek zbierze się rząd. W planach m.in. rewizja KPO i przedłużenie ochrony tymczasowej dla Ukraińców

Rząd będzie pracował we wtorek, 30 kwietnia, nad rewizją KPO, przedłużeniem ochrony tymczasowej dla Ukraińców uciekających przed wojną i Wieloletnim Planem Finansowym Państwa.

Ważny wyrok w sprawie organizacji koncertu WOŚP, podczas którego zamordowano Pawła Adamowicza

W styczniu 2019 roku doszło do tragicznego zabójstwa prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy tej imprezy, razem z policjantami i urzędnikami, stanęli przed sądem. Ostatecznie, prawomocnie uniewinniono organizatorów WOŚP, w tym obecną ministra ds. społeczeństwa obywatelskiego, Agnieszkę Buczyńską, dwóch policjantów oraz urzędnika Zarządu Dróg i Zieleni. Jednak szef firmy ochroniarskiej został skazany, a wyrok wobec kierownika ochrony uchylono z powodu braku obrońcy podczas jednej z rozpraw.

Majówkowa noc w lesie. Czy to legalne?

Tegoroczna majówka jest wyjątkowo długa i… wyjątkowo ciepła. To może być pierwsza dobra okazja do przenocowania na zewnątrz, czyli na przykład w lesie. A czy to jest w ogóle legalne? Sprawdzamy.

REKLAMA

Boże Ciało w 2024 roku. Kiedy wypada i czy jest dniem wolnym od pracy?

Boże Ciało już niebawem. W 2024 r. święto to wypada dość nietypowo. Czy uda się zorganizować tzw. długi weekend? Co z zakupami?

Dokument potwierdzający tożsamość Ukraińca - zmiany w ustawie pomocowej

Dokumentem potwierdzającym tożsamość Ukraińca ma być okazanie ważnego dokumentu podróży. RPO ma wiele wątpliwości co do zamian w ustawie pomocowej dla obywateli Ukrainy przebywających w Polsce.

REKLAMA