REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakupy spożywcze przez internet

Reklamacja jedzenia kupionego przez internet.
Reklamacja jedzenia kupionego przez internet.

REKLAMA

REKLAMA

Odzyskamy pieniądze, a sprzedawca zacznie dokładniej kontrolować towar - to najczęstszy efekt złożenia reklamacji zepsutego towaru kupionego w internetowym sklepie spożywczym.

Korzystanie z internetowych delikatesów to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na tradycyjne zakupy. Większość takich sklepów zapewnia dostawy i robi to tanio i szybko.

REKLAMA

Tradycyjne zakupy czy e-sprzedaż

Zakupy w wirtualnym sklepie są proste. Na początku trzeba wybrać adres strony www, a potem wybrać z listy potrzebne produkty. Zakupy następnie umieszcza się w wirtualnym koszyku, podaj adres i formę płatności. Teraz można już tylko czekać na odbiór zamówienia.

Zakupy produktów spożywczych przez internet mają zalety. Pozwalają m. in. uniknąć stania w kolejkach do kasy. Mają jednak i wady. Przed zakupem nie można obejrzeć asortymentu, na który się wybrało.

Może się więc zdarzyć, że zapłacimy za zepsute owoce, przeterminowany nabiał czy czerstwe pieczywo. Dowiemy się o tym dopiero, gdy rozpakujemy zakupy przywiezione przez kuriera.

W takich sytuacjach trzeba pamiętać o jednym - należy jak najszybciej zgłosić się z reklamacją do siedziby sklepu. Są też sklepy, które pozwalają reklamację od razu rozpatrzyć kurierom.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sprawdźmy torbę z zakupami

Przed skorzystaniem z oferty internetowego sklepu spożywczego zapoznajmy się dokładnie z jego regulaminem.

Powinny się tam znajdować informacje na temat możliwości reklamowania kupowanych produktów. Na pewno klient ma prawo skontrolowania zawartości torby z zakupami przy odbiorze ich od kuriera.

Sprawdźmy, czy nie brakuje produktów, za które zapłaciliśmy, i czy przypadkiem nie zostały one uszkodzone w czasie transportu.

Jeżeli okaże się, że przywieziono nam towar nieświeży lub przeterminowany, to pomimo że poinformujmy o tym od razu kuriera i tak najczęściej nie ominie nas wycieczka do siedziby sklepu.

Tam należy złożyć reklamację (na piśmie - rekomendujemy tę formę) i tam otrzymamy zwrot pieniędzy. Sposoby płatności za zakupy oraz składania reklamacji określają regulaminy internetowych sklepów spożywczych.

Pamiętaj o paragonie

Zgłaszając sprawę przeterminowanej żywności, należy mieć przy sobie produkt wraz z poświadczeniem transakcji (paragonem, fakturą).

To jedyny dowód na to, że właśnie w danym sklepie kupiono zepsuty towar. Jeżeli nie otrzymamy zwrotu pieniędzy, towar nie zostanie wymieniony lub gdy sprzedawca nieodpowiednio się zachowa, zawsze można zwrócić się do Federacji Konsumentów lub Inspekcji Handlowej.

Po naszej interwencji IH będzie musiała przeprowadzić kontrolę w takim sklepie, a w razie wykrycia nieprawidłowości może nałożyć karę na przedsiębiorcę.

Kary za sprzedaż przeterminowanej żywności

Sprzedawcy, którzy przez oznaczenie lub w inny sposób wprowadzają w błąd co do jakości zdrowotnej lub wprowadzają do obrotu produkty zepsute, podlegają karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Sprzedawcy, którzy wprowadzają do obrotu powszechnie spożywane produkty szkodliwe dla zdrowia lub życia człowieka, podlegają grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

WZÓR REKLAMACJI

 Przeczytaj również: Czy można reklamować towar zakupiony przez internet

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świadczenie rehabilitacyjne 2025 r. i 2026 r.

Świadczenie rehabilitacyjne 2025 r. i 2026 r. Osoby ubezpieczone, które po wyczerpaniu zasiłku chorobowego w dalszym ciągu są niezdolne do pracy, mogą ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne. Ile wynosi? Kiedy należy złoży wniosek o świadczenie rehabilitacyjne?

Od kiedy zasiłek z MOPS dla osoby niepełnosprawnej? [Wyrok NSA]

Jak podkreślił Naczelny Sąd Administracyjny, zasiłek stały z pomocy społecznej nie może objąć okresu przed złożeniem wniosku o to świadczenie. Sąd przypomniał też o ważnej zasadzie, dotyczącej osoby z niepełnosprawnością, która ubiegając się o zasiłek, nie posiada jeszcze wymaganego orzeczenia.

Brak publikacji wyroku TK z 4 czerwca 2024 r. Komisja Wenecka uważa, że wszystkie orzeczenia TK powinny być publikowane [Opinia prawna]

W artykule przedstawiamy opinię prawną dr Andrzeja Hańderka, prowadzącego kancelarię radcowską w Krakowie, dotyczącą stanowiska Komisji Weneckiej w sprawie niepublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Jest to wielki problem dla Emerytów, którzy na podstawie wyroku TK z 4 czerwca 2024 r. chcą załatwić przeliczeniu (na wyższe) swoich emerytur oraz otrzymać wyrównania poniesionych strat.

Co z lekcjami religii w roku szkolnym 2025/2026? Zakończyły się konsultacje. MEN mówi o braku konsensusu. Kluczowy jest dobrostan uczniów

Resort edukacji dąży do zapewnienia większej elastyczności przy organizowania nauki religii w szkołach i przedszkolach. Skupia się również na dobrostanie uczniów. Nie udało się jednak osiągnąć konsensusu ze stroną kościelną. Zmiany, nad którymi toczą się prace, mają zacząć obowiązywać od września 2025 roku.

REKLAMA

Jesteś w okresie wypowiedzenia? Te pieniądze ci się należą. Pracodawcy często odmawiają, ale to niezgodne z prawem. Sprawdź, co zrobić

Czy w okresie wypowiedzenia nadal jest się pracownikiem? Pracodawcy często zapominają o tym, że tak i odmawiają osobom, z którymi w najbliższym czasie zakończą współpracę, wypłaty należnych świadczeń. Takie postępowanie jest niezgodne z prawem.

Nowacka: Kościół nie ma prawa weta w sprawie lekcji religii, a postanowienie TK nie wywołuje skutków prawnych

Barbara Nowacka, ministra edukacji, powiedziała, że rozporządzenie MEN w sprawie organizacji lekcji religii musi wejść w życie. Zaznaczyła, że Kościół nie ma prawa weta w kwestii rozporządzeń i funkcjonowania rządu. Natomiast postanowienie TK nie wywołuje skutków prawnych.

Aktywny Rodzic a RKO: w okresie przejściowym ciągłość wypłaty świadczeń. ZUS uchylił prawo do świadczenia RKO na ok. 42 tys. dzieci

Rzecznik prasowy ZUS Wojciech Dąbrówka przekazał, że ZUS wypłacił już ponad 317 mln zł z programu "Aktywny rodzic". Wsparcie trafiło do ponad 272 tys. dzieci. Kolejne wnioski rozpatrywane są sukcesywnie - dodał. Poinformował także, że ZUS uchylił prawo do świadczenia RKO na ok. 42 tys. dzieci.

Mieszkańcy wielu miast nie wykupią leków. Jest problem z dyżurami aptek w nocy i święta

Dyżury aptek w nocy i święta. Po prawie roku obowiązywania przepisów przewidujących płacenie aptekom za dyżury prawie połowa uprawnionych do tego powiatów wciąż nie podjęła wymaganych uchwał. Tak informuje w czwartkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

To już pewne: Ważne świadczenie na dzieci w dwukrotnie wyższej kwocie + co najmniej 1500 zł wyrównania od 1 października 2024 r. Czy trzeba składać wniosek?

W dniu 9 grudnia br. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zmianie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, która zakłada dwukrotne zwiększenie kwoty świadczenia przysługującego z funduszu alimentacyjnego. To istotna informacja dla osób uprawnionych do alimentów, które nie otrzymują ich z uwagi na bezskuteczność egzekucji. Świadczenie w wyższej kwocie przysługuje z datą wsteczną (od 1 października 2024 r.), a zatem – uprawnieni otrzymają również wyrównanie.

Czy TVN i Polsat mogą być wpisane do wykazu firm strategicznych? Czy polski rząd będzie musiał płacić odszkodowanie?

Stacje telewizyjne TVN i Polsat zostaną umieszczone w wykazie firm strategicznych – zapowiedział premier Donald Tusk. To reakcja na pojawiające się w mediach informacje o tym, że TVN może przejąć grupa PPF lub węgierska telewizja TV2, która jest powiązana z Viktorem Orbanem.

REKLAMA