Kategorie

Zakupy spożywcze przez internet

Reklamacja jedzenia kupionego przez internet.
Reklamacja jedzenia kupionego przez internet.
Odzyskamy pieniądze, a sprzedawca zacznie dokładniej kontrolować towar - to najczęstszy efekt złożenia reklamacji zepsutego towaru kupionego w internetowym sklepie spożywczym.

Korzystanie z internetowych delikatesów to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na tradycyjne zakupy. Większość takich sklepów zapewnia dostawy i robi to tanio i szybko.

Tradycyjne zakupy czy e-sprzedaż

Zakupy w wirtualnym sklepie są proste. Na początku trzeba wybrać adres strony www, a potem wybrać z listy potrzebne produkty. Zakupy następnie umieszcza się w wirtualnym koszyku, podaj adres i formę płatności. Teraz można już tylko czekać na odbiór zamówienia.

Zakupy produktów spożywczych przez internet mają zalety. Pozwalają m. in. uniknąć stania w kolejkach do kasy. Mają jednak i wady. Przed zakupem nie można obejrzeć asortymentu, na który się wybrało.

Może się więc zdarzyć, że zapłacimy za zepsute owoce, przeterminowany nabiał czy czerstwe pieczywo. Dowiemy się o tym dopiero, gdy rozpakujemy zakupy przywiezione przez kuriera.

W takich sytuacjach trzeba pamiętać o jednym - należy jak najszybciej zgłosić się z reklamacją do siedziby sklepu. Są też sklepy, które pozwalają reklamację od razu rozpatrzyć kurierom.

Sprawdźmy torbę z zakupami

Przed skorzystaniem z oferty internetowego sklepu spożywczego zapoznajmy się dokładnie z jego regulaminem.

Powinny się tam znajdować informacje na temat możliwości reklamowania kupowanych produktów. Na pewno klient ma prawo skontrolowania zawartości torby z zakupami przy odbiorze ich od kuriera.

Sprawdźmy, czy nie brakuje produktów, za które zapłaciliśmy, i czy przypadkiem nie zostały one uszkodzone w czasie transportu.

Jeżeli okaże się, że przywieziono nam towar nieświeży lub przeterminowany, to pomimo że poinformujmy o tym od razu kuriera i tak najczęściej nie ominie nas wycieczka do siedziby sklepu.

Tam należy złożyć reklamację (na piśmie - rekomendujemy tę formę) i tam otrzymamy zwrot pieniędzy. Sposoby płatności za zakupy oraz składania reklamacji określają regulaminy internetowych sklepów spożywczych.

Pamiętaj o paragonie

Zgłaszając sprawę przeterminowanej żywności, należy mieć przy sobie produkt wraz z poświadczeniem transakcji (paragonem, fakturą).

To jedyny dowód na to, że właśnie w danym sklepie kupiono zepsuty towar. Jeżeli nie otrzymamy zwrotu pieniędzy, towar nie zostanie wymieniony lub gdy sprzedawca nieodpowiednio się zachowa, zawsze można zwrócić się do Federacji Konsumentów lub Inspekcji Handlowej.

Po naszej interwencji IH będzie musiała przeprowadzić kontrolę w takim sklepie, a w razie wykrycia nieprawidłowości może nałożyć karę na przedsiębiorcę.

Kary za sprzedaż przeterminowanej żywności

Sprzedawcy, którzy przez oznaczenie lub w inny sposób wprowadzają w błąd co do jakości zdrowotnej lub wprowadzają do obrotu produkty zepsute, podlegają karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Sprzedawcy, którzy wprowadzają do obrotu powszechnie spożywane produkty szkodliwe dla zdrowia lub życia człowieka, podlegają grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

WZÓR REKLAMACJI

 Przeczytaj również: Czy można reklamować towar zakupiony przez internet

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
VAT w e-commerce od 1 lipca 2021 r.
VAT w e-commerce od 1 lipca 2021 r.
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Prawo
  1 sty 2000
  18 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Punkty spisowe w placówkach ZUS

  Punkty spisowe w placówkach ZUS powstaną w całej Polsce. Jaką pomoc będzie można w nich uzyskać?

  Opieka nad seniorem w miejscu zamieszkania

  Opieka nad seniorami ma być świadczona w miejscu zamieszkania. Rząd planuje zmiany w funkcjonowaniu domów pomocy społecznej.

  Przepisy antylichwiarskie na stałe?

  Przepisy antylichwiarskie zostały uwzględnione w tzw. ustawach covidowych. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nową stałą regulacją.

  ZUS przejmie obsługę 500 plus [WYWIAD]

  ZUS ma przejąć obsługę programu "500 plus"? Czy jest na to gotowy? O szczegółach mówił PAP wiceprezes ZUS Włodzimierz Owczarczyk.

  PE o wolności mediów i praworządności w Polsce

  Parlament Europejski przyjął w rezolucję zatytułowaną "Wolność mediów i dalsze pogarszanie się praworządności w Polsce".

  Nowelizacja KPA a odszkodowania

  Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego weszła w życie. Czy właściciele nieruchomości będą dochodzić odszkodowań przed ETPC?

  Czas pracy - od kiedy?

  Czas pracy budzi szereg wątpliwości. Od kiedy się liczy? Co z tzw. czynnościami przygotowawczymi?

  Brak alimentów a dodatkowe zajęcia pozalekcyjne [BADANIE]

  W wielu przypadkach rodziców opiekujących się dziećmi, które nie otrzymują alimentów, nie stać na sfinansowanie jakichkolwiek zajęć pozalekcyjnych.

  Wynagrodzenia rodzin zastępczych i inne zmiany

  Wynagrodzenia rodzin zastępczych powiązane z płacą minimalną zakłada projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

  Cmentarze i chowanie zmarłych – planowane zmiany

  Nowa ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych ma w sposób kompleksowy regulować problematykę tzw. prawa pośmiertnego. Oto założenia projektu.

  Świadczenie usług cyfrowych - duże zmiany od 2022 roku

  Usługi cyfrowe. 1 stycznia 2022 r. mija termin implementacji przez państwa członkowskie UE dyrektywy 2019/770 z 20 maja 2019 r. w sprawie niektórych aspektów umów o dostarczanie treści i usług cyfrowych. Co się zmieni po wejściu w życie tych przepisów? Jakie nowe zasady wprowadza ta dyrektywa? Co powinni wiedzieć konsumenci?

  "Małżeństwa" jednopłciowe i związki partnerskie - rezolucja PE

  Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której postuluje, by "małżeństwa" jednopłciowe i związki partnerskie były uznawane w całej Unii .

  Straż Graniczna przypomina grzybiarzom o stanie wyjątkowym

  Straż Graniczna zaleca, by grzybiarze, zanim wybiorą się do lasów, sprawdzili jak przebiega strefa stanu wyjątkowego.

  Wnioski o "Dobry start" złożone przez większość uprawnionych

  Wnioski o "Dobry start" złożyła już wnioski o "Dobry start". Z danych ZUS wynika, iż rodzice najczęściej wybierali bankowość elektroniczną.

  Święta Wielkanocne w 2022 r.

  Święta Wielkanocne w 2022 r. to data oczekiwana przez wielu pracowników. Kiedy jest Wielkanoc? Czy jest to dzień wolny od pracy?

  Spis powszechny do 30 września 2021 r.

  Spis powszechny potrwa do 30 września. Jak można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r.?

  Zakup akcji lub obligacji - UOKiK radzi

  Na co zwracać uwagę przy najbardziej popularnych instrumentach finansowych, czyli akcjach i obligacjach?

  Wydziedziczenie – na czym polega?

  Wydziedziczenie jest możliwe tylko po spełnieniu określonych warunków. Na czym w rzeczywistości polega?

  Alienacja rodzicielska - co robić?

  Alienacja rodzicielska, czyli utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez rodzica to ważny problem. Co można zrobić w takiej sytuacji?

  Osoby niepełnosprawne - powstanie nowa ustawa?

  Ustawa o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnościami ma umożliwić pełne wdrożenie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

  Stwierdzenie nieważności decyzji (KPA)

  Stwierdzenie nieważności decyzji to instytucja z Kodeksie postępowania administracyjnego, która stanowi wyjątek od zasady trwałości decyzji administracyjnych.

  O ile wzrosną emerytury w 2022 r.?

  O ile wzrosną najniższe emerytury w 2022 r.? Co z rentą z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i rentą rodzinną?

  Zasiłek okresowy w 2022 r.

  Zasiłek okresowy w 2022 r. czeka podwyżka kryteriów dochodowych. Czy wpływa to na wysokość świadczeń?

  Wakacyjny urlop - gdzie i za ile? [BADANIE]

  Ponad 80% Polaków spędziło tegoroczny wakacyjny urlop w kraju. Ile środków przeznaczyliśmy na wyjazdy?

  MS zapowiada zmiany dotyczące samorządu kuratorskiego

  Przepisy mają zostać wyostrzone, aby kuratorzy mieli bardziej szczegółowe określone narzędzia działania.