| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory parlamentarne > W wyborach do Senatu weźmie udział 12 komitetów

W wyborach do Senatu weźmie udział 12 komitetów

W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęła trójka polskich senatorów. Byli to Krystyna Bochenek z Platformy Obywatelskiej oraz Janina Fetlińska i Stanisław Zając z Prawa i Sprawiedliwości. W związku ze śmiercią tych parlamentarzystów będą musiały odbyć się wybory uzupełniające.

Pełniący obowiązki prezydenta, Bronisław Komorowski, zarządził wybory uzupełniające do Senatu RP na dzień 20 czerwca 2010 r. W tym samym dniu odbędą się przyśpieszone wybory prezydenckie.

Wybory odbędą się tylko w okręgach, z których pochodzili zmarli senatorowie. A więc w okręgu katowickim, płocko-ciechanowskim i krośnieńskim.

Chęć w wyborach zadeklarowało aż 12 komitetów wyborczych. Są to komitety: Polskiej Partii Pracy "Sierpień 80", Polskiego Stronnictwa Ludowego, Partii Zielonych, Polski Plus, Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Unii Polityki Realnej, Prawa i Sprawiedliwości, Partii Demokratycznej demokraci.pl, Zielonych, Wolności i Praworządności.

Warto podkreślić, że Prawo i Sprawiedliwość nie wystawia swojego kandydata w okręgu katowickim natomiast Platforma Obywatelska postępuje analogicznie o okręgach płocko-ciechanowskim i krośnieńskim.

Zobacz również serwis: Wybory parlamentarne

Zobacz również serwis: Katastrofa w Smoleńsku

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pełniący obowiązki prezydenta, Bronisław Komorowski, zarządził wybory uzupełniające do Senatu RP na dzień 20 czerwca 2010 r.
Pełniący obowiązki prezydenta, Bronisław Komorowski, zarządził wybory uzupełniające do Senatu RP na dzień 20 czerwca 2010 r.

Biała lista podatników VAT59.00 zł

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Barnik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »