reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory prezydenckie 2010 > Można jeszcze dopisać się do spisu wyborców

Można jeszcze dopisać się do spisu wyborców

Do czwartku można dopisać się na listę wyborców w wybranym przez siebie miejscu. O jeden dzień więcej mają osoby, które chcą pobrać zaświadczenie umożliwiające głosowanie w kraju lub za granicą.

Przepisy polskiego prawa przewidują wiele udogodnień dla osób, które chcą wziąć udział w wyborach prezydenckich a w dniu wyborów będą znajdowały się poza miejsce swojego zamieszkania.

Takimi instrumentami są dopisanie się do listy wyborców lub pobranie zaświadczenia o uprawnieniu do głosowania.

W sytuacji gdy wiemy gdzie będziemy przebywać w dniu 4 lipca 2010r. warto skorzystać z możliwości dopisania się do listy wyborców. Dotyczy to tylko wyborców chcących oddać swój głos zagranicą. Jednocześnie nie dotyczy tych, którzy wystąpili z takim wnioskiem przed I turą wyborów.

W sytuacji gdy nie będziemy wiedzieli gdzie będziemy przebywać w dniu 4 lipca 2010r. warto postarać się o zaświadczenie uprawniające do głosowania w dowolnej komisji wyborczej. Zaświadczenie takie można uzyskać w urzędzie gminy. Jeżeli uzyskaliśmy takie zaświadczenie przed I turą wyborów to nie musimy uzyskiwać go ponownie.

Druga tura wyborów odbędzie się 4 lipca 2010r. W głosowaniu będziemy mogli wybrać między Bronisławem Komorowskim a Jarosławem Kaczyńskim. 

Zobacz również serwis: Wybory prezydenckie 2010

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Graboś

Doradca podatkowy, Head of Tax w Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama