reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Zarobki > Wysokość zarobków > Wyższe wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r.

Wyższe wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r.

Od 1 września 2019 r. nauczyciele otrzymają wyższe wynagrodzenia. Ile wyniesie podwyżka zarobków nauczyciela stażysty, kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego?

Znamy już szczegóły głośno zapowiedzianych przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego podwyżek dla nauczycieli. W Dzienniku Ustaw opublikowano treść rozporządzenia wraz z załącznikiem określającym wysokość minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli obowiązujących od 1 września 2019 r. Jak się one kształtuje?

Dodatkowy miliard złotych

W tym tygodniu minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski po spotkaniu z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" poinformował, że rząd znalazł dodatkowy miliard złotych na tzw. subwencję oświatową na płace nauczycieli. W czwartek (22.08) opublikowano zaś w Dzienniku Ustaw rozporządzenie określające wysokość minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli stażystów, kontraktowych, mianowanych i dyplomowanych. Będzie ono obowiązywało już od 1 września 2019 r.

Polecamy: RODO na przykładach. Najczęściej zadawane pytania

Ile dla nauczyciela stażysty, a ile dla dyplomowanego?

Wynagrodzenie będzie się różniło w zależności od poziomu wykształcenia. I tak w przypadku nauczyciela stażysty z tytułem zawodowym magistra z przygotowaniem pedagogicznym minimalne wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosiło 2 782 zł, a osobę z tytułem zawodowym licencjata (inżyniera) bez przygotowania pedagogicznego 2 450 zł. Natomiast nauczyciel stażysta z tytułem zawodowym magistra ale bez przygotowania pedagogicznego od 1 września będzie zarabiał nie mniej niż 2 466 zł.

A jak to się kształtuje na kolejnych szczeblach? Nauczyciel kontraktowy z najwyższym stopniem wykształcenia wymienionym w rozporządzeniu (tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym) będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2 862 zł, a z najniższym stopniem (tytuł zawodowy licencjata/inżyniera bez przygotowania pedagogicznego, dyplom ukończenia kolegium nauczycielskiego lub nauczycielskiego kolegium języków obcych, pozostałe wykształcenie) 2 466 zł.

Z kolei nauczyciel mianowany z najwyższym stopniem zarobi kwotę co najmniej 3 250 zł, a dyplomowany 3 817 zł.

Rozporządzenie wskazuje minimalne stawki tylko wynagrodzenia zasadniczego.

Rozporządzenie płacowe rozszerza również uprawnienia do dodatku za wychowawstwo na nauczycieli przedszkolnych. Jego wysokość ustalą organy prowadzące w regulaminach wynagradzania.

Całą treść rozporządzenia wraz z załącznikiem określającym minimalne wynagrodzenie zasadnicze można znaleźć na stronie Dziennika Ustaw >>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

GKR Legal

Przejrzyste Zasady, Adekwatne Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama