reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Zarobki > Wysokość zarobków > Wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r.

Wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r.

Zgodnie z rządową propozycją wynagrodzenia nauczycieli wzrosną od 515 zł do 706 zł. Ile zarobi nauczyciel stażysta, kontraktowy, mianowany, a ile dyplomowany od 1 września 2019 r.?

Nowelizacja Karty nauczyciela, wprowadzającą od 1 września 2019 r. podwyżkę dla nauczycieli i jednorazowy dodatek dla nauczycieli stażystów została podpisana przez Prezydenta. Więcej w artykule: Podwyżki dla nauczycieli już we wrześniu 2019 r.

Porozumienie w sprawie podwyżek dla nauczycieli

Podwyżka pensji dla nauczycieli w tym roku o 15 proc., dodatek za wychowawstwo nie mniejszy niż 300 zł, skrócenie ścieżki awansu zawodowego, dodatkowe świadczenie „na start” 1000 zł dla nauczycieli zaczynających pracę oraz skrócenie ich stażu do 9 miesięcy. To propozycje zawarte w porozumieniu przedstawionym 7 kwietnia br. przez rząd związkom zawodowym. Zachęcamy przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych do podpisania porozumienia.

Podwyżki dla nauczycieli kwiecień 2019.

Autor: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Wynagrodzenie wyższe o 21%

Przypominamy, że od 1 września br. nauczyciele otrzymają podwyżki wynagrodzeń o blisko 10 proc, w sumie od kwietnia 2018 r. pensja zwiększy się o ponad 21 proc. Oznacza to, że w latach 2017-2019 łączny wzrost wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli wyniesie od 515 zł do 706 zł.

Webinarium dr Magdalena Kasprzak: Zmiany w Karcie Nauczyciela – Termin: 29 sierpnia

Wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2019 r.

Po wprowadzeniu podwyżki od 1 września 2019 r. wynagrodzenie zasadnicze wyniesie dla:

  • nauczyciela stażysty - 2 782 zł,
  • nauczyciela kontraktowego – 2 862 zł,
  • nauczyciela mianowanego – 3 250 zł
  • nauczyciela dyplomowanego – 3 817 zł.

Natomiast wynagrodzenie średnie wyniesie dla:

  • nauczyciela stażysty – 3 338 zł,
  • nauczyciela kontraktowego – 3 705 zł,
  • nauczyciela mianowanego – 4 806 zł,
  • nauczyciela dyplomowanego – 6 141 zł.

Kolejne zmiany

Ponadto porozumienie pozwoli na skrócenie ścieżki awansu zawodowego i powrót do oceny pracy sprzed września 2018 r., ustalenie w przepisach minimalnej kwoty dodatku za wychowawstwo w wysokości 300 zł, wprowadzenie dodatkowego świadczenia dla młodych nauczycieli „na start” oraz zmniejszanie uciążliwości pracy nauczycieli wynikającej z nadmiernej dokumentacji szkolnej. Oprócz tych propozycji będziemy pracować nad zmianą systemu wynagradzania nauczycieli, w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi.

"Okrągły stół"

Ponadto w najbliższy piątek, 26 kwietnia br. odbędzie się „Okrągły stół” edukacyjny, do udziału w którym zaproszono m.in. rodziców, uczniów, nauczycieli, przedstawicieli związków zawodowych i reprezentantów środowiska oświatowego. Szeroka formuła tego wydarzenia umożliwi wypracowanie stanowiska dotyczącego poprawy jakości funkcjonowania systemu oświaty, w tym kwestii związanych z wynagrodzeniem nauczycieli.

Podwyżki dla nauczycieli kwiecień 2019 r.

Autor: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Aktualizacja: 16.07.2019

Źródło:

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Zdjęcia

Zgodnie z rządową propozycją wynagrodzenia nauczycieli wzrosną od 515 zł do 706 zł. Ile zarobi nauczyciel stażysta, kontraktowy, mianowany, a ile dyplomowany od 1 września 2019 r.? / fot. Fotolia
Zgodnie z rządową propozycją wynagrodzenia nauczycieli wzrosną od 515 zł do 706 zł. Ile zarobi nauczyciel stażysta, kontraktowy, mianowany, a ile dyplomowany od 1 września 2019 r.? / fot. Fotolia

Prawa i obowiązki dyrektora szkoły. Kompetencje. Zadania. Odwołanie53.40 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama