REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wysokość zarobków

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Najniższa krajowa - ile na rękę od lipca 2024? Ile netto przy kosztach podwyższonych?

Druga podwyżka najniższej krajowej w 2024 roku będzie miała miejsce w już w miesiącu lipcu. Ile będzie wynosić najniższe wynagrodzenie na rękę, czyli netto? Ile pensji netto przy kosztach podwyższonych?

1000 zł dodatku do wynagrodzenia od 1 lipca 2024 r. - dla kogo?

Będzie 1000 zł dodatku do wynagrodzenia dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Dodatki wchodzą w życie 1 lipca 2024 r.

Od lipca 2024 r. wzrosną wynagrodzenia. Sprawdź, dla których pracowników. Podwyżka od 25 do 360 zł

Wzrośnie wysokość dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników. Zajdą też zmiany w wysokości dotacji celowej z budżetu państwa na realizację podwyżek.

Najniższa krajowa - 3261,53 zł lub 3267,53 zł netto od lipca 2024 roku

Najniższa krajowa od 1 lipca 2024 roku będzie wynosiła 4300 zł brutto. Ile to jest netto przy kosztach podstawowych i podwyższonych, czyli jakie wynagrodzenie otrzyma pracownik na tzw. rękę?

REKLAMA

Prawie 900 zł dodatku. Do tego normalne wynagrodzenie. Sprawdź, co zrobić, by w 2024 r. dostać taki przelew.

Wynagrodzenie zasadnicze to tylko jeden z elementów, które mogą składać się na wynagrodzenie przysługujące pracownikowi. Wysokość przewidzianych w przepisach dodatków, które są im należne, może istotnie zmieniać poziom dochodów pracownika.

Od 1 stycznia 2025 r. wynagrodzenie zasadnicze miesięczne w grupie V wynosiłoby 7871,03 zł, a dla grupy VI - 7298,59 zł. Zmiany w wynagrodzeniach służby zdrowia

Od 1 stycznia współczynnik dla grupy V wynosiłby 1,10 proc., a dla grupy VI - 1,02 proc. Kos doprecyzował, że wynagrodzenie zasadnicze miesięczne w grupie V wynosiłoby 7871,03 zł, a dla grupy VI - 7298,59 zł. Od 1 stycznia 2026 r., współczynnik dla grupy V miałby wynosić 1,15 proc., a dla grupy VI - 1,08 proc. Tym samym - przekazał wiceminister - od 1 lipca 2026 r. wynagrodzenie zasadnicze dla grupy V wynosiłby 9630,10 zł, a w grupie VI - 9043,92 zł.

Które szkoły będą pracowały w weekendy? Tylko określone zajęcia będą prowadzone w soboty. Ministerstwo przedstawiło projekt.

Szkoły otwarte nie tylko w weekendy, ale i popołudniami. Ministerstwo nie ustaje w staraniach by zaktywizować nie tylko dzieci i młodzież, ale i dorosłych.

3562,14 zł lub 4711,87 zł co miesiąc mogą pobierać nauczyciele. Od czego to zależy?

3562,14 zł lub 4711,87 zł co miesiąc mogą pobierać nauczyciele. Pierwsza kwota to kompensówka, druga pomostówka. 

REKLAMA

Najniższa krajowa 2025 - możliwe podwyżki z powodu dyrektywy UE

Najniższa krajowa już 2025 roku może być wyższa, za sprawą dyrektywy UE, którą Polska musi wdrożyć do 15 listopada 2024 roku. Nowe przepisy mają za zadanie wymusić na państwach UE dążenie do podnoszenia płacy minimalnej, przy czym każdy kraj będzie ustalał wysokość najniższej krajowej biorąc pod uwagę m.in. siłę nabywczą, długoterminowe krajowe poziomy produktywności i ich zmiany, jak również poziomy wynagrodzeń, ich rozkład i wzrost.

Co wchodzi w skład minimalnego wynagrodzenia?

Co może wchodzić w skład minimalnego wynagrodzenia za pracę? Co mówią przepisy ustawy o minimalnym wynagrodzeniu? Czy dyrektywa UE wymusi zmiany?

644 zł, a może 965 zł? Ile zyskają pracownicy na zniesieniu zakazu handlu?

644,24 zł - tyle może zyskać pracownik, który przepracuje cztery niedziele handlowe w miesiącu, jeśli wprowadzona zostanie zasada dwukrotności obowiązującej stawki. To dla zatrudnionych w sieciach handlowych całkiem poważna kwota, gdyż często zarabiają oni najniższą krajową - 4242 zł brutto (3221,98 zł na rękę). 

Podwyżki dla pracowników pomocy społecznej mają zostać przyjęte jeszcze w I kwartale 2024 r.

Podwyżki dla pracowników pomocy społecznej mają zostać przyjęte jeszcze w pierwszym kwartale 2024 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło projekt nowelizacji ustawy.

5090 zł wynagrodzenia minimalnego dla urzędników w 2024 r.? Czy to stanie się faktem? MF przypomniał, że w 2024 roku samorządy będą dysponowały większa pulą środków

5090 zł wynagrodzenia minimalnego dla urzędników w 2024 r.? Czy to stanie się faktem? Resort finansów przypomniał, że w 2024 roku samorządy będą dysponowały większa pulą środków, które mogą przeznaczyć m.in. na wynagrodzenia pracowników.

Wynagrodzenie zasadnicze może być niższe niż płaca minimalna. PIP wyjaśnia

Od 1 stycznia wynagrodzenie minimalne za pracę wynosi 4242 zł brutto. Okazuje się, że wzrost wynagrodzenia minimalnego nie musi wiązać się z podniesieniem płacy zasadniczej. 

Singiel do 35. lat z dochodem poniżej 7200 zł netto łapie się na dopłatę do kredytu na pierwsze mieszkanie [Mieszkanie na start]

Taki limit przewiduje nowy program rządowy. Start w połowie 2024 r.

642 zł brutto więcej dla pracowników w porównaniu do 2023 r. Minimalne wynagrodzenie 2024 netto. Ile na rękę dla pracownika

642 zł brutto więcej dla pracowników w porównaniu do 2023 r. Jakie koszty należy odliczyć w celu obliczenia kwoty netto? Ile na rękę dla pracownika.

Budżetówka: 1 mld zł wyrównania dla części pensji. Za 2021 - 2023 r. Stary i nowy rząd muszą znaleźć pieniądze

Chodzi o sędziów i prokuratorów (i referendarzy, asesorów). Nie ma wątpliwości, że zostali finansowo pokrzywdzeni. Nowy rząd to naprawia ….

Średnio około 600 zł "karpiowego" dla pracowników. Tyle urzędnicy dostaną przed Wigilią

"Karpiowe" w urzędach będzie wypłacane już niedługo. Ile w tym roku otrzymają pracownicy? Kwota uzależniona jest od kilku czynników. 

Służba cywilna. Od 1 stycznia 2024 r. za pracę w godzinach nadliczbowych będzie przysługiwało wynagrodzenie

1 stycznia 2024 r. wejdzie w życie zmiana przepisów dotyczących rekompensowania pracy w godzinach nadliczbowych pracownikom służby cywilnej. Od tego dnia pracownik służby cywilnej za pracę wykonywaną na polecenie przełożonego w nadgodzinach będzie miał prawo do wynagrodzenia.

Fundusz premiowy dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych, robotniczych i obsługi w Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. RM przyjęła rozporządzenie

W dniu 8 grudnia 2023 r. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek, przedłożone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Co z wynagrodzeniami tych pracowników? Projekt ten został przyjęty przez RM, następnie zostanie skierowany do prac legislacyjnych w Parlamencie. 

Raport: programiści z najwyższymi zarobkami wśród freelancerów

Jednocześnie programiści należą do najbardziej zapracowanych freelancerów, Tak wynika z raportu Useme na temat branż freelancingu w Polsce. Jak przedstawiają się dane dotyczące pozostałych profesji?

500 zł podwyżki dla pracowników urzędu miasta i jednostek podległych w 2024 r. Radni Rzeszowa jednogłośnie poparli uchwałę w tej sprawie

Podwyżki dla pracowników urzędu miasta i podległych mu jednostek w 2024 r. staną się faktem. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek złożył taką obietnicę podczas sesji rady miasta.

Hołownia o podwyżkach w 2024 r.: jest ogromna szansa na przyjęcie przez Sejm obywatelskiego projektu ustawy o podwyżkach dla pielęgniarek czy diagnostów laboratoryjnych

Czy pielęgniarki i diagności laboratoryjni dostaną podwyżki w nadchodzącym roku? Zdaniem marszałka Sejmu szanse są ogromne. 

Podwyżki dla pielęgniarek w 2024 r. Projektem niedługo zajmie się Sejm

Wyższe wynagrodzenia dla pielęgniarek w 2024 r. mogą stać się faktem. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział, że w przyszłą środę Izba zajmie się projektem nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

20 procentowe podwyżki dla nauczycieli w 2024 r.? Do Sejmu wrócił projekt nowelizacji Karty Nauczyciela

Czy nauczyciele otrzymają 20 procentowe podwyżki w 2024 r.? Kiedy zmiany w Karcie Nauczyciela? 

400 zł dodatku, dodatkowy urlop wypoczynkowy i umowa o pracę dla asystenta? Opublikowano projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

Na stronach rcl opublikowano projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Jak można przeczytać w projekcie asystenci rodziny otrzymają 400 zł dodatku i dodatkowy urlop wypoczynkowy. 

Pierwsza grupa pracowników otrzyma dodatek w kwocie 500 zł, druga - 800 zł, a trzecia - 1000 zł netto. Dla kogo podwyżki od 1 stycznia 2024?

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed zapowiedział podwyżki dla jednej z grup pracowników. Okazuje się, że projekt jest już przygotowany. Dla kogo podwyżki? 

Jak duża jest luka płacowa? Tak, że od dziś do końca roku kobiety pracują za darmo

Luka płacowa. Różnica w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn to równowartość półtoramiesięcznej pensji. To tak, jakby od dziś, 15 listopada, do końca roku kobiety pracowały za darmo. Dzień, w którym kobiety symbolicznie przestają otrzymywać wynagrodzenie w porównaniu z mężczyznami, nazywany jest Europejskim Dniem Równej Płacy. 

Przedział 3490 – 5000 zł dla pierwszej kategorii zaszeregowania, 3870 –10 600 zł w ostatniej kategorii. Jednolity tekst rozporządzenia w sprawie warunków wynagradzania za pracę pracowników podmiotów leczniczych w dz.u.

Jest jednolity tekst rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników podmiotów leczniczych. Sprawdź co się zmienia. Ile zarobi medyk.

Kiedy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia w okresie niewykonywania pracy? W jakiej wysokości wypłacana jest odprawa ekonomiczna?

Jak ustala się wynagrodzenie za wykonaną pracę? Kiedy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia w okresie niewykonywania pracy? W jakiej wysokości wypłacana jest odprawa ekonomiczna?

4242 zł - tyle wyniesie płaca minimalna od 1 stycznia 2024 r., a minimalna stawka godzinowa 27,70 zł

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2024 r. Od 1 stycznia płaca minimalna wyniesie 4242 zł, a minimalna stawka godzinowa 27,70 zł.

Wzrost płacy minimalnej będzie silnym ciosem dla rynku pracy

W roku 2024 płaca minimalna, podobnie jak w obecnym, wzrośnie dwukrotnie od stycznia oraz od lipca. Podwyżka ta będzie miała charakter rekordowy, bo sięgnie odpowiednio ponad 20% w stosunku do roku 2023.

M. Morawiecki: płaca minimalna wzrosła ponad dwukrotnie, a przeciętne wynagrodzenie skoczyło o 90 proc.

Premier M. Morawiecki podkreśla, że po 8 latach rządów PiS płaca minimalna wzrosła ponad dwukrotnie, a przeciętne wynagrodzenie skoczyło o 90 procent. Aktywnych zawodowo jest aktualnie ponad 17 mln obywateli naszego kraju.

20-proc. podwyżka w budżetówce po 15 października 2023 r.

20-proc. podwyżka w budżetówce po 15 października 2023 r., czyli po wyborach. Na jakich warunkach? 

Wyższe wynagrodzenie dla wszystkich już niedługo. Państwo narzuci obowiązek podwyżek na pracodawców?

Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę (3 września 2023r.): „My postawiliśmy także na podnoszenie płac, zarówno metodami administracyjnymi, czyli poprzez podnoszenie stawki minimalnej, ale także przez walkę z bezrobociem i doprowadzenie do sytuacji, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika, nie zatrudniającego. To prowadzi do podwyżek płac”.

3578,72 zł dla pracownika po ukończeniu 55 roku życia. Kto może ubiegać się o świadczenie?

Z danych ZUS wynika, że w styczniu 2023 r. świadczenia kompensacyjne pobierało 13,7 tys. osób, przeciętna wysokość kompensówki wynosiła 3011,58 zł. W lutym 2023 r. świadczenia kompensacyjne pobierało 13,4 tys. osób, przeciętna wysokość kompensówki wynosiła 3018,90 zł. W marcu 2023 r. świadczenia kompensacyjne pobierało 13,2 tys. osób, przeciętna wysokość kompensówki wynosiła 3578,72 zł. Komu przysługuje świadczenie?

Wzrost świadczeń dla strażaków w służbie kandydackiej

Strażacy w służbie kandydackiej otrzymają wyższe świadczenia! Strażak może otrzymać ponad 4 tyś. zł. 

Wyższe wynagrodzenia dla pracowników sądów administracyjnych już od 1 lipca 2023 r.

Pracownicy wojewódzkich sądów administracyjnych zarobią więcej już po 1 lipca 2023 r. Inne zasady wynagradzania dotyczą referendarzy sądowych, starszych referendarzy sądowych, asystentów sędziów, starszych asystentów sędziów, urzędników oraz innych pracowników wojewódzkich sądów administracyjnych.

Ponad połowa Polek twierdzi, że jest niedostatecznie wynagradzana. [RAPORT]

Luka płacowa, mimo że wydawać się może jedynie kolejnym modnym hasłem na arenie politycznej, niestety jest zjawiskiem realnym, dotykającym miliony kobiet na całym świecie. Potwierdzają to wyniki raportu ADP „People at Work 2023: A Global Workforce View”.

Rekordowe zarobki w sektorze IT. Zachodniopomorski Raport Płacowy

Z Zachodniopomorskiego Raportu Płacowego wynika, że dynamika wzrostu wynagrodzeń w sektorze IT jest bardzo duża. Mniej zarabia się za to w administracji.

Kariera i zarobki w branży SEO. Czy płeć ma znaczenie?

8 na 10 kobiet w Europie uważa, że płeć wpływa na ich zarobki i karierę w branży SEO. Tak wynika z międzynarodowego raportu WhitePress.

Ile zarabia bibliotekarz? I dlaczego tak mało?

Ile zarabia bibliotekarz – to zależy od obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa i regulaminów wynagradzania poszczególnych bibliotek. Z jakich składników składa się wynagrodzenie bibliotekarza? Jak kształtują się stawki wynagrodzenia zasadniczego tej grupy zawodowej? Jakie dodatki przysługują osobom należącym do niej? 

Zarobki i wykształcenie kobiet wpływają na poczucie atrakcyjności

Czym Polki więcej zarabiają i mają lepsze wykształcenie, tym bardziej czują się atrakcyjnymi kobietami. Tak wynika badania przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i platformę ePsychlodzy.pl.

Wynagrodzenie minimalne i stawka godzinowa w 2021 - kwoty netto

Znana jest już prawdopodobna wysokość minimalnego wynagrodzenia i minimalnej stawki godzinowej w 2021 r. Zgodnie z propozycją rządu płaca minimalna ma wynosić 2800 zł, a najniższa stawka godzinowa 18,30 zł. Są to kwoty brutto. Jak wyliczyć kwoty netto?

PIT nauczyciela – jakie wynagrodzenia za prowadzenie zajęć w szkole?

PIT-y poszczególnych nauczycieli mogą się znacznie różnić. Wynagrodzenia za prowadzone w szkole zajęcia zależą bowiem od wielu czynników takich jak m.in. stopień awansu zawodowego.

Podwyżki wynagrodzeń w 2019 r. - branże

W 2019 r. niemal połowa pracowników otrzymała podwyżkę wynagrodzenia. Okazuje się, że ponad 60% osób, które nie dostało podwyżki aktywnie szuka innej pracy. Sprawdź, w których branżach najczęściej podnoszą się zarobki.

Płaca minimalna w 2020 r. - brutto i netto

W 2020 r. płaca minimalna wyniesie więcej niż się spodziewano. Zgodnie z rozporządzeniem o minimalnym wynagrodzeniu za pracę wzrośnie o 350 zł w porównaniu z kwotą z roku 2019. Jaka będzie wysokość brutto i netto najniższego wynagrodzenia w 2020 r.?

Minimalna płaca 2020 – stawka godzinowa

Minimalna płaca określana jest także w postaci stawki godzinowej. Jest to najniższa stawka dla osób wykonujących zlecenie lub świadczących usługi. Ile wyniesie stawka godzinowa brutto i netto w 2020 r.?

Podwyżka wynagrodzenia w 2020 r. - m.in. żołnierze, nauczyciele, urzędnicy

Od 1 stycznia 2020 r. wiele grup zawodowych może liczyć na podwyżkę wynagrodzenia. Wzrost płac czeka żołnierzy, nauczycieli, urzędników, pracowników sądów i prokuratur, inspekcji sanitarnej, policjantów, strażaków i służbę graniczną. W związku ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia za pracę wyższe pensje otrzymają najmniej zarabiający. Podwyżka świadczenia w 2020 r. dotyczy również emerytów i rencistów.

Wyższe wynagrodzenia dla pracowników naukowych instytutów PAN

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Polskiej Akademii Nauk wprowadzającą wyższe wynagrodzenia dla pracowników naukowych instytutów PAN. Ile wyniosą nowe zarobki naukowców?

REKLAMA