reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Zasiłki > Zasiłek dla bezrobotnych > Czy wyjazd za granicę pozbawia zasiłku dla bezrobotnych

Czy wyjazd za granicę pozbawia zasiłku dla bezrobotnych

Mam pewien problem pobieram zasiłek dla bezrobotnych. Chcę wyjechać do Anglii do brata na trzy tygodnie. Czy to wpłynie na otrzymywanie przeze mnie zasiłku? 

Może być Pan spokojny. Dopiero dłuższy niż 30 –dniowy wyjazd za granicę powoduje utratę statusu bezrobotnego. Utrata statutu bezrobotnego powoduje jednocześnie utratę prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Nie traci Pan prawa do zasiłku. Jednak za okres pobytu za granicą zasiłek nie przysługuje Panu. Zasiłek przysługuje tylko do dnia poprzedzającego wyjazd.

Musi Pan jednak dokonać pewnych niezbędnych formalności. O planowanym wyjeździe ma Pan obowiązek zawiadomić powiatowy urząd pracy

Wznowienie wypłaty świadczenia pomniejszonego o okres nieobecności w kraju nastąpi od dnia zgłoszenia się w powiatowym urzędzie pracy, po powrocie z zagranicy.

Podstawa prawna: Art. 73, 75 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. nr 69, poz. 415 z późn. zm.)

Nadszedł czas na rozliczenie się z fiskusem. Zobacz więcej na www.ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Echaust-Przybytniak

Deputy Legal Director, RK RODO

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama