REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochód, Parkowanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Umowa zamiany samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Przez umowę zamiany każda ze stron zobowiązuje się przenieść na drugą stronę własność rzeczy w zamian za zobowiązanie się do przeniesienia własności innej rzeczy. Dla celów rejestracji umowa powinna mieć formę pisemną.

Umowa o naprawę samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Umowa o naprawę samochodu jest umową o dzieło. W treści można określić m.in. cenę, zakres naprawy, czy też karę umowną.

Umowa zastawu samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. W umowie ustanawiającej zastaw zastawnik ustanawia ograniczone prawo rzeczowe na samochodzie. Przy czym nie musi on być właścicielem tej ruchomości.

Umowa użyczenia samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu w użyczenie, przez czas oznaczony lub nie oznaczony, na bezpłatne używanie oddanego mu w tym celu samochodu. Na wypadek kontroli lepiej dysponować umową w formie pisemnej.

REKLAMA

Najem samochodu wraz z obsługą - WZÓR UMOWY

Przez umowę najmu samochodu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy samochód do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz za korzystanie z samochodu. Pobierz bezpłatny wzór umowy.

Umowa najmu samochodu - WZÓR UMOWY

Przez umowę najmu samochodu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy samochód do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz za korzystanie z samochodu. Pobierz bezpłatny wzór.

Umowa najmu miejsca garażowego - WZÓR UMOWY

Przez umowę najmu miejsca garażowego wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy miejsce garażowe do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz. Pobierz bezpłatny wzór.

Wynajem aut elektrycznych

W Warszawie jest już możliwe wypożyczenie aut elektrycznych. Wynajem samochodów elektrycznych i dostęp do dwunastu punktów doładowań to projekt firmy e+ oraz wypożyczalni samochodów Express.

REKLAMA

Zakup samochodu w Polsce - zanim zawrzemy umowę

O czym warto pamiętać i co sprawdzić przed zakupem samochodu w Polsce? Zanim sporządzisz umowę sprzedaży, pamiętaj o ważnych jej prawnych aspektach.

Czy przedsiębiorca kupujący firmowy samochód musi płacić PCC?

Przedsiębiorca, który decyduje się na zakup auta firmowego będzie zwolniony z PCC, tylko w określonych okolicznościach. Ekspert podpowiada jakie warunki musi spełnić transakcja, aby nabywca samochodu był zwolniony z PCC.

Kiedy można odliczyć cały VAT przy nabyciu samochodów?

Jeżeli w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą podatnik zakupi pojazd samochodowy będący pojazdem specjalnym w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym, to będzie mu przysługiwało prawo odliczenia całego podatku naliczonego z faktury dokumentującej jego nabycie.

Podatek od sprzedaży samochodu

Sprowadzanie aut do Polski z zagranicy jest praktyką coraz bardziej powszechną. Wydaję się to być stosunkowo proste i dość tanie. Ale czy na pewno? W tym artykule zweryfikujemy informacje dotyczące faktycznych kosztów sprowadzania samochodu.

Leasing samochodu – kompendium

Leasing samochodu jest wygodną alternatywą dla kredytu bankowego. Co warto wiedzieć o leasingu? Jakie obowiązki ma leasingobiorca? Co się stanie po kradzieży leasingowanego samochodu? Czytaj kompendium Wieszjaka.

KIA Motors pod lupą UOKiK

Informacje na temat gwarancji udzielanej na samochody KIA Motors wprowadzały konsumentów w błąd – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak można przewozić dzieci w samochodzie?

Każdy kierowca, który przewozi w samochodzie dzieci, powinien zadbać o ich bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy podróżujemy w kraju czy też wyjeżdżamy poza jego granice, musimy pamiętać o tym, iż dziecko powinno być przewożone w foteliku.

Reklamacja leasingowanego samochodu

Przy leasingu samochodu prawo jego własności pozostaje przy firmie leasingowej. Czy zatem leasingobiorca może wykonywać uprawnienia reklamacyjne?

W którym banku opłaca się sfinansować zakup używanego samochodu?

Jak zdobyć środki na własny samochód, jeżeli nie stać nas na zakupy w salonie? Eksperci podpowiadają, do którego banku udać się po kredyt na używany samochód i jaki rodzaj finansowania wybrać.

Umowa darowizny samochodu - krok po kroku

Jak sporządzić umowę darowizny samochodu? Czy wymaga ona formy aktu notarialnego? Podpowiadamy jak spisać umowę krok po kroku.

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny?

To, że każdy samochód powinien zostać zarejestrowany, wie każdy kierowca i właściciel pojazdu. Warto jednak wiedzieć, kiedy musimy nasz dowód wymienić oraz co należy zrobić, żeby tego dokonać.

Jak przebiega egzamin na prawo jazdy?

Aby zostać kierowcą, musimy zdać egzamin, który składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Zanim jednak przystąpimy do egzaminu musimy ukończyć szkolenie i przejść badania lekarskie.

Co to jest karta pojazdu?

Karta pojazdu jest dokumentem, w którym znajdziemy całą historię pojazdu, gdyż podąża ona za samochodem, a nie jest przypisana do właściciela pojazdu. Oznacza to, że kupując auto czy to w salonie czy od poprzedniego właściciela, do wszelkich innych dokumentów powinna być dołączona właśnie karta pojazdu.

10 najlepszych aut dla biznesmena

Prowadzenie firmy to nie tylko obowiązki, ale również przyjemności. Dlatego w życiu wielu przedsiębiorców przychodzi moment wyboru i zakupu pożądanego pojazdu. Które auto najlepiej sprawdzi się w roli luksusowego, a jednocześnie dynamicznego samochodu dla biznesmena?

Jak rozliczyć zakup samochodu firmowego zbytego przed upływem roku?

W jaki sposób rozliczyć zakup samochodu, który zostanie sprzedany przed upływem roku od jego zakupu? Taki środek nie spełnia definicji środka trwałego więc nie może stać się składnikiem ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Ekspert wyjaśnia w jaki sposób dokonać prawidłowego rozliczenia.

Jak wykupić kopertę: abonamentowe miejsce parkingowe?

W centrach miast szukając miejsca parkingowego mijamy miejsca, na których widnieje namalowana koperta. Nie są to jednak miejsca zarezerwowane dla inwalidów. Taką kopertę można wykupić dla pracowników lub klientów swojej firmy. W jaki sposób wykupić abonament na miejsce parkingowe?

Umowa darowizny - vademecum

Umowa darowizny - jaka forma i treść? Jak dokonać darowizny samochodu, nieruchomości, pieniędzy? Odpowiedź w naszym krótkim poradniku.

Leasing konsumencki czyli alternatywa dla kredytu

Leasing konsumencki może stać się dobrą alternatywą dla kredytu. Popularność leasingu mogą zwiększyć zmiany w prawie jakie weszły w życie od 1 lipca 2011 r.

Samochód w najem czy leasing?

Leasing czy najem samochodu? Zanim odpowiesz sobie na to pytanie musisz najpierw dowiedzieć się jakie korzyści płyną z leasingu samochodu, a jakie z najmu.

Leasing konsumencki a kredyt

Mała popularność leasingu konsumenckiego jest efektem bariery mentalnej klientów indywidualnych. Dla wielu z nich najważniejsze jest poczucie, że samochód jest ich własnością, a nie jak w przypadku usługi leasingu – własnością firmy leasingowej. Klienci indywidualni dopiero uczą się tego, że można w pełni korzystać z auta, nie posiadając go na własność.

Samochód z komisu – kto odpowiada za wady?

Popularność zakupów samochodów w komisach wynika z faktu małej zamożności Polaków. W komisie można znaleźć ciekawy egzemplarz tak pod względem ceny jak i jakości. Niestety nadal często zdarzają się samochody z wadami, które ujawniają się dopiero po zakupie. Kto odpowiada za wady samochodu zakupionego w komisie?

Przewóz towarów niebezpiecznych - porada

Wykonywanie każdej działalności gospodarczej musi odbywać się w oparciu o przepisy prawa. W przypadku przewozu towarów niebezpiecznych szczególne wymagania dotyczą m.in. kierowców.

Parkowanie na skos, tyłem do krawędzi jezdni

Parkowanie skośnie w stosunku do osi drogi, tyłem do krawędzi jezdni znajduje bardzo niewielu zwolenników wśród kierowców i specjalistów od inżynierii drogowej.

Parkowanie na skos, tyłem do krawędzi jezdni

Parkowanie skośnie w stosunku do osi drogi, tyłem do krawędzi jezdni znajduje bardzo niewielu zwolenników wśród kierowców i specjalistów od inżynierii drogowej.

Parkowanie na skos, przodem do krawędzi jezdni

Parkowanie pojazdów ukosem do krawędzi jezdni jest bardzo rozpowszechnione z uwagi na prostotę wykonania manewru.

Parkowanie na skos, przodem do krawędzi jezdni

Parkowanie pojazdów ukosem do krawędzi jezdni jest bardzo rozpowszechnione z uwagi na prostotę wykonania manewru.

Parkowanie tyłem prostopadle do krawędzi jezdni

Parkowanie tyłem, prostopadle do krawędzi jezdni bardzo przypomina parkowanie prostopadłe przodem, ale jest od niego o wiele trudniejsze, za to znacznie bezpieczniejsze.

Parkowanie tyłem prostopadle do krawędzi jezdni

Parkowanie tyłem, prostopadle do krawędzi jezdni bardzo przypomina parkowanie prostopadłe przodem, ale jest od niego o wiele trudniejsze, za to znacznie bezpieczniejsze.

Parkowanie przodem prostopadle do krawędzi jezdni

Parkowanie prostopadłe przodem do krawędzi, a więc najczęściej także do osi drogi, jest manewrem prostym. Jedyna trudność polega na ocenie szerokości własnego pojazdu i wolnego miejsca pozostawionego przez zaparkowane wcześniej samochody.

Parkowanie przodem prostopadle do krawędzi jezdni

Parkowanie prostopadłe przodem do krawędzi, a więc najczęściej także do osi drogi, jest manewrem prostym. Jedyna trudność polega na ocenie szerokości własnego pojazdu i wolnego miejsca pozostawionego przez zaparkowane wcześniej samochody.

Parkowanie równoległe tyłem

Parkowanie równoległe do krawędzi jezdni tyłem, zwane potocznie „na kopertę” lub „kopertą”, pozwala na ustawienie pojazdu pomiędzy innymi pojazdami na miejscu o długości niewiele przekraczającej jego długość.

Parkowanie równoległe tyłem

Parkowanie równoległe do krawędzi jezdni tyłem, zwane potocznie „na kopertę” lub „kopertą”, pozwala na ustawienie pojazdu pomiędzy innymi pojazdami na miejscu o długości niewiele przekraczającej jego długość.

Parkowanie równoległe przodem

Parkowanie równoległe do krawędzi jezdni, po wjechaniu przodem na miejsce parkingowe należy do najłatwiejszych sposobów parkowania.

Parkowanie równoległe przodem

Parkowanie równoległe do krawędzi jezdni, po wjechaniu przodem na miejsce parkingowe należy do najłatwiejszych sposobów parkowania.

Parkowanie

Parkowanie to pozostawienie pojazdu na dłuższy postój, kiedy kierowca oddala się od niego i traci z nim bezpośredni kontakt. Nie jest parkowaniem zatrzymanie się nawet na kilka minut, jeżeli kierowca nie opuszcza pojazdu i może nim w każdej chwili odjechać, lub jeśli postój jest spowodowany awarią, uniemożliwiającą dalszą jazdę.

Parkowanie

Parkowanie to pozostawienie pojazdu na dłuższy postój, kiedy kierowca oddala się od niego i traci z nim bezpośredni kontakt. Nie jest parkowaniem zatrzymanie się nawet na kilka minut, jeżeli kierowca nie opuszcza pojazdu i może nim w każdej chwili odjechać, lub jeśli postój jest spowodowany awarią, uniemożliwiającą dalszą jazdę.

Czy po oddaniu samochodu na złom trzeba płacić podatek od środków transportowych?

Samo złomowanie pojazdu, podobnie jak np. kradzież nie powoduje automatycznie wygaśnięcia obowiązku w podatku od środków transportowych. Właściciele pojazdów muszą płacić ten podatek do czasu wyrejestrowania pojazdu (uzyskania decyzji organu rejestrowego o wycofaniu pojazdu z ruchu) i złożenia deklaracji na podatek od środków transportowych o wygaśnięciu obowiązku podatkowego.

Opodatkowanie VAT nieodpłatnego udostępniania samochodu na czas urlopu

Pracodawcy nieodpłatnie udostępniają samochody pracownikom na czas urlopu. Jest to forma nieodpłatnego świadczenia. Ekspert wyjaśnia jak opodatkowane jest nieodpłatne udostępnianie samochodu na czas urlopu.

Jak rozliczyć ubezpieczenie leasingowanego auta?

Zaliczenie składek na ubezpieczenie leasingowanego auta nie jest uzależnione od kwestii własności. Ubezpieczenie za samochody leasingowane będzie więc zaliczane do kosztów uzyskania przychodów analogicznie jak w przypadku samochodów będących własnością przedsiębiorcy.

E-myto - porada

Od 1 lipca 2011 firmy transportowe będą pracować w oparciu o „e-myto”. Jak wprowadzenie elektronicznego myta wpłynęło na firmy transportowe u naszych europejskich sąsiadów? Czy ich doświadczenia przełożą się na rzeczywistość polskich dróg?

Nowe stawki za przejazd autostradami

20 groszy za kilometr dla samochodów oraz 10 groszy dla motocykli. Takie stawki będą ponosili kierowcy za przejazd autostradami zarządzanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Parkowanie dla opornych: jak zaparkować samochód w mieście?

O wiele ważniejsze niż parkowanie "na centymetry", czego uczą w szkołach, jest takie parkowanie, aby jak najmniej narażać swój samochód na uszkodzenia i jak najmniej przeszkadzać innym, zarówno kierowcom jak i pieszym.

REKLAMA