| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Praca > Bezpieczeństwo pracy > Odwołanie od orzeczenia wydanego przez lekarza

Odwołanie od orzeczenia wydanego przez lekarza

Nie zgadzam się z orzeczeniem wydanym przez lekarza w jednostce orzeczniczej I stopnia, lekarz uznał, że moje dolegliwości nie mają nic wspólnego z wykonywaną pracą, co mogę teraz zrobić?

Na wstępie należy podkreślić, że lekarz wydaje orzeczenie na podstawie wyników przeprowadzonych badań lekarskich i pomocniczych, dokumentacji medycznej pracownika lub byłego pracownika, dokumentacji przebiegu zatrudnienia oraz oceny narażenia zawodowego.

Jeżeli nie zgadza się Pan z treścią orzeczenia może Pan zgodnie z § 7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych, wystąpić z wnioskiem o przeprowadzenie ponownego badania przez jednostkę orzeczniczą II stopnia. Wniosek o przeprowadzenie ponownego badania składa się w terminie 14 dni od dnia otrzymania orzeczenia lekarskiego, za pośrednictwem jednostki orzeczniczej I stopnia zatrudniającej lekarza, który wydał to orzeczenie, a następnie jednostka orzecznicza I stopnia powiadamia o odwołaniu właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.
W przypadku odwołania od orzeczenia lekarza zatrudnionego w jednostce orzeczniczej I-go stopnia, ponowne badanie przeprowadza jednostka orzecznicza II stopnia.

Zobacz również serwis: Praca

Warto zaznaczyć, że orzeczenie wydane w wyniku ponownego badania jest ostateczne.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych

reklama

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Nysztal

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »