REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W jakich branżach znajdziemy najwięcej ofert pracy w wakacje?

ManpowerGroup
ManpowerGroup to światowy lider innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy. Usługi w Polsce obejmują pracę tymczasową, rekrutację stałą i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarządzanie karierą i outplacement.
Praca sezonowa/fot. Shutterstock
Praca sezonowa/fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Produkcja przemysłowa, budownictwo i przemysł wydobywczy to sektory gospodarki, w których pracodawcy spodziewają się największego wzrostu zatrudnienia w okresie wakacyjnym. Kto może liczyć na zatrudnienie?

Kogo w wakacje będą szukać rekruterzy?

Produkcja przemysłowa, budownictwo i przemysł wydobywczy to branże, które będą najintensywniej rekrutować w wakacje. Na zatrudnienie mogą liczyć nie tylko przedstawiciele tak zwanych niebieskich kołnierzyków. Firmy poszukują też inżynierów budowy, menedżerów projektów, kontrolerów jakości czy planistów produkcji. Bezrobocie, które od wielu miesięcy utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie, dodatkowo nakręca rynek pracy, a duża liczba dostępnych ofert zatrudnienia sprzyja rotacji pracowników. W odpowiedzi na powyższą sytuację wielu pracodawców, chcąc przygotować się na ewentualne zmiany personalne, jest w ciągłym procesie rekrutacji.

REKLAMA

Polecamy: Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami PREMIUM

Produkcja przemysłowa, budownictwo i przemysł wydobywczy to sektory gospodarki, w których pracodawcy spodziewają się największego wzrostu zatrudnienia w okresie lipiec–wrzesień (źródło: Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia dla III kwartału 2018 roku).

Sektory_rynku_wg_planow_zatrudnienia.png

REKLAMA

W produkcji przemysłowej, gdzie firmy wskazały najbardziej optymistyczne plany rekrutacyjne, pracodawcy poszukują obecnie kandydatów na takie stanowiska jak między innymi: pracownik produkcyjny, monter, magazynier, operator wózka widłowego, operator maszyn, elektromechanik (źródło: dane własne ManpowerGroup). Na zatrudnienie mogą też liczyć kierownicy i eksperci – kierownicy zmiany, planiści produkcji, kierownicy operacyjni. Również w budownictwie, utożsamianym głównie z pracą fizyczną, firmy poszukują inżynierów budowy czy project managerów odpowiedzialnych między innymi za koordynację i zarządzanie wymaganymi zezwoleniami, licencjami i certyfikatami niezbędnymi dla prawidłowego uruchomienia fabryki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak zauważa Luiza Luranc, ekspert rynku pracy z agencji zatrudnienia Manpower rynek pracy jest w tej chwili niesamowicie chłonny, szczególnie w odniesieniu do kandydatów, którzy będą wykonywać prace fizyczne. – Obecnie zdecydowanie mamy do czynienia z rynkiem pracownika fizycznego i wzrostem płac w tym obszarze. Wraz z upływem kolejnych miesięcy obserwujemy rosnącą dynamikę wzrostu wynagrodzeń i benefitów pozafinansowych. Wakacje to intensywny czas dla branży turystycznej i rolniczej, ale to również okres przygotowania do wzrostu zapotrzebowania na kadry, które pojawi się jesienią na produkcji czy w branży e-commerce – dodaje Luiza Luranc.

Wśród 10 przeanalizowanych przez ManpowerGroup sektorów rynku dużej liczby ofert pracy w sezonie wakacyjnym można się spodziewać również w branży gastronomicznej i hotelarskiej oraz w handlu detalicznym i hurtowym.

ManpowerGroup zapytał 750 polskich pracodawców o ich plany zatrudnienia na okres lipiec–wrzesień 2018 roku. Wyniki badania zostały opublikowane w ramach raportu Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia. Raport z badania jest bezpłatny i ogólnodostępny w wersji polskiej i angielskiej na stronie www.manpowergroup.pl w zakładce Raporty rynku pracy.

Polecamy serwis: Poszukiwanie pracy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy oskładkowanie umów cywilnoprawnych da wyższe emerytury w przyszłości? Polacy w to nie wierzą, chcą renegocjacji KPO

Aż 71,5% Polaków nie wierzy, że przyszła państwowa emerytura pozwoli im na godne życie, wynika z najnowszych badań dla Useme.com. Za to coraz więcej rodaków zaczyna oszczędzać na emeryturę poza systemem ZUS. Co więcej, Polacy oczekują od rządu renegocjacji z Komisją Europejską kamienia milowego KPO dot. oskładkowania umów cywilnoprawnych.

12 rat dla powodzian. Rząd pomoże spłacić kredyt hipoteczny

Rząd zapowiedział możliwości wsparcia dla kredytobiorców poszkodowanych w wyniku powodzi. Rozwiązanie zakłada, że Fundusz Wsparcia Kredytobiorców spłaci 12 rat kredytu hipotecznego dla powodzian. Rząd pracuje też nad wprowadzeniem ulg dla powodzian w spłatach także innych zobowiązań – nie tylko tych hipotecznych.

Zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko. Do 60 dni w roku. ZUS przypomina, który rodzic może dostać te pieniądze. Sprawdź zasady

Zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko. Do 60 dni w roku. ZUS przypomina, że każdy może dostać te pieniądze. Jest to informacja szczególnie istotna dla osób z terenów dotkniętych powodzią, na których zajęcia w przedszkolach i szkołach zostały zawieszone.

ZUS: Świadczenia na zalanych terenach wypłacane są na bieżąco

Rzecznik Prasowy ZUS Paweł Żebrowski poinformował, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych na bieżąco wypłaca świadczenia na terenach dotkniętych powodzią, w tym 14 emerytury. Obecnie około 85 proc. emerytów w ZUS otrzymuje emeryturę bezpośrednio na rachunek bankowy

REKLAMA

MON: Ubrać szpiega - kwoty na zakup cywilnego ubrania przez funkcjonariuszy Służby Wywiadu Wojskowego

Zmieni się wysokość równoważnika pieniężnego i kwota na zakup ubrania typu cywilnego w zamian za umundurowanie przyznawanego funkcjonariuszom Służby Wywiadu Wojskowego. W Ministerstwie Obrony Narodowej trwają prace nad nowelizacją przepisów.

Rewolucja w szkołach! Czy biologia, chemia i geografia znikną ze szkół podstawowych? MEN stawia sprawę jasno

Rewolucja w szkołach! Czy biologia, chemia i geografia znikną ze szkół podstawowych? Ministerstwo Edukacji Narodowej stawia sprawę jasno. Założenia dotyczące profilu absolwenta przedszkola i szkoły podstawowej są już przygotowane.

Lex Kamilek: Niespójne przepisy powodują problemy organizacyjne w szkołach. Środowisko pedagogiczne skupia się na biurokracji

Ustawa Kamilka, lub inaczej lex Kamilek, wywołała pewne zamieszanie w kręgach m.in. nauczycieli i dyrektorów szkół. Ich wątpliwości budzi m. in. przepis o konieczności przedstawienia zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego. Ten fragment ustawy pozostawia szerokie pole do interpretacji.

Wcześniejsze emerytury dla tych pracowników w 2025 r.

Wcześniejsze emerytury dla tych pracowników w 2025 r. Kto może liczyć na wcześniejszą emeryturę w 2025 r.? Czy pracownik musi osiągnąć powszechny wiek emerytalny, by uzyskać prawo do emerytury? Co z emeryturami stażowymi?

REKLAMA

Zmiany w wypłatach emerytur. Niektórzy szybciej dostaną pieniądze. Może się zmienić sposób wypłaty. Sprawdź zasady.

Zmiany w procesie wypłat emerytur. Wiele osób szybciej dostanie pieniądze. Może się też zmienić sposób wypłaty. Wcześniejsza wypłata i specjalne punkty poboru świadczeń – sprawdź, czy to dotyczy również ciebie.

Większość Polaków nie liczy na godne życie z emerytury. Przygnębiające wyniki badania

W argumenty o odkładaniu na godną, państwową emeryturę nie wierzy blisko 3/4 Polaków. Ich zdaniem waloryzacja emerytur nigdy nie dogoni wzrostu realnych cen. Polacy nie wierzą też w argumenty rządu za wprowadzeniem pełnego ozusowania umów o dzieło i zleceń.

REKLAMA