REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rok szkolny 2023/24: Szef MEiN ogłosił kolejne zmiany w szkołach. 170 mln zł na edukację prowadzoną przez organizacje pozarządowe, przez Kościół i parafie

Czarnek, szkoła, pieniądze
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Czarnek mówi o dodatkowych pieniądzach na oświatę: Na ten cel przekazaliśmy samorządom łącznie ponad 13,7 mld zł i dalej będziemy to robić. Trzeba modernizować oświatę, trzeba budować, rozbudowywać szkoły. Trzeba sprawiać, by warunki uczenia się dzieci były jak najlepsze, by warunki pracy nauczycieli były jak najlepsze. Wszystko dla przyszłości naszej ojczyzny".

Trzeba modernizować oświatę, rozbudowywać polskie szkoły, warunki uczenia muszą być jak najlepsze – mówił we wtorek w Siedlcach szef MEiN.

REKLAMA

Minister edukacji i nauki wziął udział w uroczystości otwarcia nowego skrzydła budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Budowa została dofinansowana ze środków programu Inwestycje w Oświacie w wysokości 5 mln zł. W ramach inwestycji powstanie również profesjonalna biblioteka – Multimedialne Centrum Informacji.

"Uszczelniliśmy budżet w taki sposób, że mamy pieniądze na inwestycje w oświacie" – mówił w Siedlcach szef MEiN.

170 mln zł na edukację prowadzoną przez organizacje pozarządowe, przez Kościół, przez parafie, przez stowarzyszenia, przez fundacje

"Przekazaliśmy 170 mln zł na edukację prowadzoną przez organizacje pozarządowe, przez Kościół, przez parafie, przez stowarzyszenia, przez fundacje" – dodał.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

13 mld zł na oświatę

Minister akcentował, że na inwestycje w oświacie kierowane są znaczne kwoty. "Na ten cel przekazaliśmy samorządom łącznie ponad 13,7 mld zł i dalej będziemy to robić. Trzeba modernizować oświatę, trzeba budować, rozbudowywać szkoły. Trzeba sprawiać, by warunki uczenia się dzieci były jak najlepsze, by warunki pracy nauczycieli były jak najlepsze. Wszystko dla przyszłości naszej ojczyzny" – powiedział minister. (PAP)

 

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

 

ktl/ joz/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka 2024 - ceny noclegów. Powinno być taniej niż w zeszłym roku. Jest kilka powodów. Ile trzeba (średnio) zapłacić za nocleg?

Koszt wyjazdu na majówkę w 2024 roku nie powinien już tak obciążyć portfela statystycznego Polaka jak w zeszłym roku. Wtedy stawki w ciągu roku rosły średnio o 20%. Dziś w większości kurortów wolnych pokoi jest więcej, a dzięki temu średnie stawki są odrobinę chociaż niższe niż przed rokiem.

Emerytura to prawo a nie obowiązek. ZUS: można sporo zyskać przechodząc na emeryturę później: Ulga podatkowa i wyższa emerytura

Jak wiadomo nie każdy senior przechodzi od razu na emeryturę po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn). Wiele osób ma tego świadomość i - jeżeli tylko rodzaj pracy i zdrowie na to pozwalają - przechodzą na emeryturę później wiedząc, że dłuższa aktywność zawodowa i dłuższy okres płacenia składek przekładają się na wyższą emeryturę. ZUS wskazuje, że są też i dodatkowe korzyści z dłuższej pracy w postaci ulgi zwalniającej z podatku. 

Podatek od posiadania psa w 2024 roku - zostało mało czasu na zapłacenie tej daniny!

Podatek od posiadania psa trzeba zwykle opłacać do 30 kwietnia każdego roku. W przypadku gdy podatnik staje się właścicielem pupila w trakcie roku kalendarzowego, wtedy daninę należy uiścić najczęściej w ciągu 2 miesięcy od daty wejścia w posiadanie czworonoga. Warto mieć na uwadze, że nieuiszczenie podatku od psa może skutkować nałożeniem kary pieniężnej.

Matura 2024. Co trzeba umieć na maturę z polskiego? Wymagania egzaminacyjne

Matura coraz bliżej. Jakie są wymagania egzaminacyjne na egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, a jakie na rozszerzonym? Jakie lektury trzeba znać? 

REKLAMA

Dziemianowicz-Bąk: Świadczenie "babciowe" wejdzie w życie w IV kw. 2024 r.

Świadczenie "babciowe", czyli ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic" wejdzie w życie w IV kw. 2024 r., poinformowała dzisiaj minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Zasiłek przysługujący pracownikowi, który korzysta ze zwolnienia od pracy z powodu działania siły wyższej

Jak obliczany jest zasiłek przysługujący pracownikowi, który korzystał ze zwolnienia od pracy z powodu działania siły wyższej?

3261,53 zł lub 3267,53 zł netto najniższej krajowej od lipca 2024 roku

Najniższa krajowa od 1 lipca 2024 roku będzie wynosiła 4300 zł brutto. Ile to jest netto przy kosztach podstawowych i podwyższonych, czyli jakie wynagrodzenie otrzyma pracownik na tzw. rękę?

500 plus dla osoby niepełnosprawnej. Co z kryterium dochodowym?

Czy planowane jest zlikwidowanie kryterium dochodowego warunkującego uzyskanie świadczenia uzupełniającego dla osób z niepełnosprawnościami?

REKLAMA

Senat: 300 zł plus dla sołtysa po siedmiu latach i niezależnie od liczby kadencji. Świadczenie to podlega corocznej waloryzacji od dnia 1 marca

Przyjęta 18 kwietnia 2024 r. wraz z poprawkami przez Senat nowelizacja ustawy dotycząca świadczenia dla sołtysów zakłada, że sołtysi będą mogli uzyskać świadczenie po siedmiu, a nie po ośmiu latach pełnienia funkcji sołtysa, niezależnie od liczby kadencji.

8600 zł – tyle od 1 lipca 2024 r. może wynieść kara dla kierowcy, który się zagapi. Namierzy go system.

Brak obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest zagrożony karą. Jej wysokość jest uzależniona od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę i długości przerwy w ochronie ubezpieczeniowej.

REKLAMA