reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Nieruchomości > Rozszerzenie kręgu osób mogących skorzystać z programu „Rodzina na Swoim”

Rozszerzenie kręgu osób mogących skorzystać z programu „Rodzina na Swoim”

Dnia 31 sierpnia 2011 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 168, poz. 1006, dalej „nowelizacja”).

Limit wieku

Ponadto, nowelizacja wprowadza limit wieku osoby ubiegającej się o kredyt preferencyjny w ramach programu „Rodzina na Swoim”. Od 31 sierpnia 2011 r. dopłaty do kredytu mogą być stosowane, jeżeli docelowy kredytobiorca złoży wniosek o kredyt preferencyjny najpóźniej do końca roku kalendarzowego, w którym kończy 35 lat. W sytuacji, gdy wniosek składają małżonkowie, warunek ten dotyczy młodszego małżonka, a w przypadku jednakowego wieku - obojga małżonków. Jedynym wyjątkiem od powyższej zasady są osoby wychowujące samotnie dzieci, gdyż w ich przypadku nie ma określonego limitu wiekowego, a więc mogą one złożyć wniosek również w kolejnych latach po ukończeniu 35 roku życia.

Warto zaznaczyć, że powyższe zmiany nie będą miały zastosowanie do wniosków o kredyt preferencyjny złożonych przed 31 sierpnia 2011 r., gdyż do wniosków złożonych przed tym dniem stosuje się przepisy w brzmieniu dotychczasowym.

Zobacz serwis: Nieruchomości

Podsumowanie

Podsumowując, na pewno korzystną zmianą wprowadzoną nowelizacją jest rozszerzenie kręgu osób, które mogą ubiegać się o udzielenie preferencyjnego kredytu na osoby niepozostające w związku małżeńskim. Jednak nowe kryteria stosowane nie tylko wobec singli, a także znaczne obniżenie maksymalnej ceny metra kwadratowego nieruchomości, które kwalifikują do udzielenia wsparcia finansowego, mogą spowodować, że niewiele osób będzie mogło skorzystać z tego programu. Jeżeli jednak nie mamy własnego mieszkania, warto sprawdzić, czy kwalifikujemy się do uzyskania wsparcia w ramach programu „Rodzina na Swoim”, gdyż nowelizacja przewiduje, że wnioski o preferencyjne kredyty będą przyjmowane jedynie do 31 grudnia 2012 r.

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy sp.k.

Obsługa podmiotów gospodarczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama