reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > „LEX EMPIRICA” 2019 - siódma edycja konkursu wiedzy prawnicznej

„LEX EMPIRICA” 2019 - siódma edycja konkursu wiedzy prawnicznej

Teoria to nie wszystko! Chcesz się przekonać, jak naprawdę wygląda praca prawnika? Zdobyć doświadczenie wraz z wynagrodzeniem?

GRAJ O PŁATNY STAŻ w jednej z największych na Śląsku kancelarii prawnych – Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych w Katowicach.

W Katowicach rusza siódma edycja konkursu wiedzy prawniczej „LEX EMPIRICA” kierowanego do studentów prawa III, IV i V roku oraz absolwentów prawa z roku akademickiego 2017/2018. Konkurs potrwa od 25 marca do 22 maja 2019 r.

Celem konkursu jest umożliwienie studentom i absolwentom studiów prawniczych sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a zatem tego, na ile wiedzę zdobytą w trakcie studiów potrafią wykorzystać w praktyce. Studenci prawa dostaną szansę wejścia w rolę opiekuna prawnego i pełnomocnika procesowego, a tym samym podniesienia kompetencji oraz nabycia praktycznych umiejętności.

Konkurs LEX EMPIRICA 2019

Zgłoszenie do Konkursu następuje poprzez wysłanie rozwiązań 2 z 6 kazusów prawniczych (wybranych z dwóch różnych gałęzi prawa).

Jury dokona wyboru maksymalnie 10 najlepszych rozwiązań, których autorzy zostaną zakwalifikowani do udziału w etapie finałowym.

Finał organizowany w auli Uniwersytetu Śląskiego przy udziale publiczności ma charakter symulacji codziennej pracy prawnika. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykazać się umiejętnościami zastosowania swojej wiedzy w udzieleniu krótkiej porady prawnej, przedstawieniu argumentacji procesowej i szeregu innych.

Nagrodą główną jest 2 miesięczny płatny staż w kancelarii Ślązak Zapiór i Wspólnicy pod okiem ekspertów. Nagroda przeznaczona jest dla laureatów I, II i III miejsca.

PATRONAT HONOROWY KONKURSU objęli: Prezydent Miasta Katowice, Wojewoda Śląski oraz Uniwersytet Śląski Wydział Prawa i Administracji.

PATRONI MEDIALNI: TVP Katowice, INFOR oraz portal studentprawa.pl

PATRNERZY konkursu:

C.H.Beck Księgarnia prawnicza

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA

Grupa INFOMAX

Muzeum Śląskie

Teatr Śląski

Wolters Kluwer Wydawnictwo prawnicze

Szczegółowe informacje o konkursie i drodze do jego przystąpienia znajdują się na stronie: https://www.kancelaria-szip.pl/konkurs

Polecamy serwis: Pomoc prawna

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama