reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > „LEX EMPIRICA” 2019 - siódma edycja konkursu wiedzy prawnicznej

„LEX EMPIRICA” 2019 - siódma edycja konkursu wiedzy prawnicznej

Teoria to nie wszystko! Chcesz się przekonać, jak naprawdę wygląda praca prawnika? Zdobyć doświadczenie wraz z wynagrodzeniem?

GRAJ O PŁATNY STAŻ w jednej z największych na Śląsku kancelarii prawnych – Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych w Katowicach.

W Katowicach rusza siódma edycja konkursu wiedzy prawniczej „LEX EMPIRICA” kierowanego do studentów prawa III, IV i V roku oraz absolwentów prawa z roku akademickiego 2017/2018. Konkurs potrwa od 25 marca do 22 maja 2019 r.

Celem konkursu jest umożliwienie studentom i absolwentom studiów prawniczych sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a zatem tego, na ile wiedzę zdobytą w trakcie studiów potrafią wykorzystać w praktyce. Studenci prawa dostaną szansę wejścia w rolę opiekuna prawnego i pełnomocnika procesowego, a tym samym podniesienia kompetencji oraz nabycia praktycznych umiejętności.

Konkurs LEX EMPIRICA 2019

Zgłoszenie do Konkursu następuje poprzez wysłanie rozwiązań 2 z 6 kazusów prawniczych (wybranych z dwóch różnych gałęzi prawa).

Jury dokona wyboru maksymalnie 10 najlepszych rozwiązań, których autorzy zostaną zakwalifikowani do udziału w etapie finałowym.

Finał organizowany w auli Uniwersytetu Śląskiego przy udziale publiczności ma charakter symulacji codziennej pracy prawnika. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykazać się umiejętnościami zastosowania swojej wiedzy w udzieleniu krótkiej porady prawnej, przedstawieniu argumentacji procesowej i szeregu innych.

Nagrodą główną jest 2 miesięczny płatny staż w kancelarii Ślązak Zapiór i Wspólnicy pod okiem ekspertów. Nagroda przeznaczona jest dla laureatów I, II i III miejsca.

PATRONAT HONOROWY KONKURSU objęli: Prezydent Miasta Katowice, Wojewoda Śląski oraz Uniwersytet Śląski Wydział Prawa i Administracji.

PATRONI MEDIALNI: TVP Katowice, INFOR oraz portal studentprawa.pl

PATRNERZY konkursu:

C.H.Beck Księgarnia prawnicza

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA

Grupa INFOMAX

Muzeum Śląskie

Teatr Śląski

Wolters Kluwer Wydawnictwo prawnicze

Szczegółowe informacje o konkursie i drodze do jego przystąpienia znajdują się na stronie: https://www.kancelaria-szip.pl/konkurs

Polecamy serwis: Pomoc prawna

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

FPA Group

Outsourcing księgowości, kadr i płac oraz usługi prawne i konsultingowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama