reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Niepełnosprawność czy niepełnoPRAWNOŚĆ? Sytuacja prawna osób z niepełnosprawnością intelektualną

Niepełnosprawność czy niepełnoPRAWNOŚĆ? Sytuacja prawna osób z niepełnosprawnością intelektualną

Temat niepełnosprawności coraz częściej zaczyna pojawiać się w przestrzeni publicznej. Uwagę społeczną w końcu udało się skierować na utrudnienia czy dyskryminację, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.

Można jednak odnieść wrażenie, że wybrzmiewa ona najczęściej w kontekście niepełnosprawności wyłącznie fizycznej, tej dostrzegalnej na pierwszy rzut oka. Na dalszy plan schodzi dyskusja na temat, niemniej powszechnej, niepełnosprawności intelektualnej.

ELSA Wrocław zapragnęła zwiększyć świadomość społeczną na temat problemu niepełnosprawności intelektualnej poprzez organizację ogólnopolskiego projektu „Niepełnosprawność czy niepełnoPRAWNOŚĆ? Sytuacja prawna osób z niepełnosprawnością intelektualną".

Cykl webinarów o niepełnosprawności intelektualnej w aspekcie prawnym i społecznym odbywa się w dniach: 4.11.2020 r., 3.12.2020 r. oraz 7.01.2021 r.

Projekt uwieńczy stacjonarne podsumowanie we Wrocławiu, składające się z warsztatów, które umożliwią zapoznanie sięę z tematem od praktycznej strony oraz panel dyskusyjny zwieńczający cały projekt dnia 1 marca 2021 r.

The European Law Student's Association, czyli Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA jest najstarszą i największą międzynarodową, niezależną, niepolityczną, a także niezarobkową organizacją zrzeszającą studentów prawa i młodych prawników.

Kierując się wizją: „Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową”, Członkowie ELSA codziennie starają się realizować swoje cele, do których przede wszystkim należy wspieranie systemu edukacji prawnej i podwyższanie kwalifikacji studentów prawa i młodych prawników, promowanie postaw obywatelskich i popieranie poczucia odpowiedzialności społecznej oraz kształtowanie światopoglądów otwartych na współpracę międzynarodową.

Link do WYDARZENIA >>>

Niepełnosprawność czy NiepełnoPRAWNOŚĆ

Polecamy serwis: Niepełnosprawni

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Temat niepełnosprawności coraz częściej zaczyna pojawiać się w przestrzeni publicznej./Fot. Shutterstock
Temat niepełnosprawności coraz częściej zaczyna pojawiać się w przestrzeni publicznej./Fot. Shutterstock

Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Kuchta

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama