reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Pomoc prawna > Nieodpłatna pomoc > Bezpłatna pomoc prawna w Warszawie

Bezpłatna pomoc prawna w Warszawie

Osoby, których nie stać na prawnika, będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Udzielają ich mecenasi z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

W dniu 12 stycznia 2012 roku warszawski samorząd radcowski otworzył swój front office, w ramach którego funkcjonować będzie Centrum Pomocy Prawnej Pro Bono, dedykowane osobom których nie stać na skorzystanie z porady na zasadach komercyjnych.

Nowo otwarta filia biura Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, przy pl. Konstytucji 5,  to nowoczesny i otwarty budynek, który służyć ma nie tylko społeczeństwu, ale ułatwiać codzienną pracę radcom prawnym i aplikantom.

Pomoc prawna pro bono

Dla zapewnienia lepszej koordynacji i skuteczności działalności non-profit podejmowanej przez Izbę warszawską, nowy front office  został wzbogacony  o Centrum Pomocy Prawnej Pro Bono.

Zobacz również: Porady prawne: prawo rodzinne

Jak podkreśla Prezydent Miasta St. Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz, warszawska OIRP już od trzech lat, na mocy porozumienia z władzami miasta prowadzi działalność pro bono przy urzędach stołecznych dzielnic, a otwarcie filii biura warszawskiego samorządu radcowskiego przy pl. Konstytucji stanowi swoistą kontynuację działań w tym zakresie.

-Ta pomoc cieszyła się zwykle bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców - dodała Prezydent.

W jaki sposób można skorzystać z bezpłatnych porad?

Aby skorzystać z pomocy radcy prawnego, trzeba będzie umówić się  na konkretny dzień i zasygnalizować  problem, którego będzie dotyczyła wizyta - mówi Michał Stępniewski Dziekan OIRP w Warszawie. Tym samym osoby administrujące będą mogły powiadomić konkretnego radcę prawnego, który będzie pełnił dyżur – dodał.

Godziny dyżurów

Liczymy, iż zaangażowanie radców prawnych pozwoli przyjmować zainteresowanych pięć dni w tygodniu, we wszystkie dni robocze w godzinach od 15 do 19- powiedział Dziekan OIRP w Warszawie. Kwestie godzin przyjęć będziemy starali się jednak elastycznie dostosowywać do ilości zainteresowanych – dodał.

Nowe biuro będzie także służyć mieszkańcom Warszawy w uzyskaniu informacji, jak i gdzie należy ubiegać się o przyznanie pełnomocnika z urzędu.

Pełny tekst: Centrum Pomocy Prawnej Pro Bono już otwarte

Zobacz również serwis: Pomoc prawna

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Witold Studziński

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama