| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Pomoc prawna > Nieodpłatna pomoc > Bezpłatna pomoc prawna w Warszawie

Bezpłatna pomoc prawna w Warszawie

Osoby, których nie stać na prawnika, będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Udzielają ich mecenasi z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

W dniu 12 stycznia 2012 roku warszawski samorząd radcowski otworzył swój front office, w ramach którego funkcjonować będzie Centrum Pomocy Prawnej Pro Bono, dedykowane osobom których nie stać na skorzystanie z porady na zasadach komercyjnych.

Nowo otwarta filia biura Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, przy pl. Konstytucji 5,  to nowoczesny i otwarty budynek, który służyć ma nie tylko społeczeństwu, ale ułatwiać codzienną pracę radcom prawnym i aplikantom.

Pomoc prawna pro bono

Dla zapewnienia lepszej koordynacji i skuteczności działalności non-profit podejmowanej przez Izbę warszawską, nowy front office  został wzbogacony  o Centrum Pomocy Prawnej Pro Bono.

Zobacz również: Porady prawne: prawo rodzinne

Jak podkreśla Prezydent Miasta St. Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz, warszawska OIRP już od trzech lat, na mocy porozumienia z władzami miasta prowadzi działalność pro bono przy urzędach stołecznych dzielnic, a otwarcie filii biura warszawskiego samorządu radcowskiego przy pl. Konstytucji stanowi swoistą kontynuację działań w tym zakresie.

-Ta pomoc cieszyła się zwykle bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców - dodała Prezydent.

W jaki sposób można skorzystać z bezpłatnych porad?

Aby skorzystać z pomocy radcy prawnego, trzeba będzie umówić się  na konkretny dzień i zasygnalizować  problem, którego będzie dotyczyła wizyta - mówi Michał Stępniewski Dziekan OIRP w Warszawie. Tym samym osoby administrujące będą mogły powiadomić konkretnego radcę prawnego, który będzie pełnił dyżur – dodał.

Godziny dyżurów

Liczymy, iż zaangażowanie radców prawnych pozwoli przyjmować zainteresowanych pięć dni w tygodniu, we wszystkie dni robocze w godzinach od 15 do 19- powiedział Dziekan OIRP w Warszawie. Kwestie godzin przyjęć będziemy starali się jednak elastycznie dostosowywać do ilości zainteresowanych – dodał.

Nowe biuro będzie także służyć mieszkańcom Warszawy w uzyskaniu informacji, jak i gdzie należy ubiegać się o przyznanie pełnomocnika z urzędu.

Pełny tekst: Centrum Pomocy Prawnej Pro Bono już otwarte

Zobacz również serwis: Pomoc prawna

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »