| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Pomoc prawna > Ubezpieczenie ochrony prawnej > Ochrona prawna dla rolników i agroturystyki

Ochrona prawna dla rolników i agroturystyki

Firmy ubezpieczeniowe dedykują swoje ubezpieczenia ochrony prawnej osobom prowadzącym szeroko rozumianą działalność rolniczą, czyli m. in., działalność wytwórczą w zakresie upraw rolnych oraz chów i hodowlę zwierząt, a także ogrodnictwo, warzywnictwo, leśnictwo i rybactwo śródlądowe. Ochronę prawną mogą znaleźć także osoby prowadzące agroturystykę, które wynajmują pokoje, sprzedają posiłki domowe albo inne usługi związane z pobytem turystów w gospodarstwach rolnych, np. jeździectwo konne.

Konkretny zakres zwracanych przez ubezpieczyciela kosztów i zakresu spraw objętych ubezpieczeniem zawarty jest oczywiście w ogólnych warunkach danego ubezpieczenia.

Dla sporu w wysokości 10.000 zł koszty sądowe i pozostałe wydatki na prawników mogą nawet przewyższać sumę roszczenia głównego! Ubezpieczenie ochrony prawnej za wielokrotnie niższą cenę daje komfort w postaci zabezpieczenia interesów prawnych.

Ochrona ubezpieczeniowa przysługuje najczęściej  zarówno ubezpieczonemu, jak również wszystkim osobom, które świadczą na rzecz ubezpieczonego prace związane z prowadzoną przez niego działalnością rolniczą – bez względu na podstawę zatrudnienia (również niezatrudnionym członkom rodziny). Ubezpieczenie to dostępne jest również dla osób prawnych - w tym przypadku ochrona z ubezpieczenia ochrony prawnej dotyczy członków zarządu i prokurentów – w zakresie wykonywania na rzecz ubezpieczonego podmiotu obowiązków wynikających ze sprawowanej funkcji.

Ubezpieczenie ochrony prawnej osób prowadzących działalność rolniczą zazwyczaj nie chroni interesów prawnych dotyczących nieruchomości czy samochodów. Produkty takie jednak znajdują się w ofercie ubezpieczycieli, dlatego można korzystnie wykupić kompleksowy pakiet ubezpieczeń ochrony prawnej.

Polecamy serwis: Pomoc prawna

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Effect

Kancelaria Effect z Krakowa zajmuje się dochodzeniem odszkodowań komunikacyjnych i powypadkowych na terenie całego kraju

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »