reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Prawa seniora > Kombatanci - represjonowani > Świadczenie pieniężne dla działaczy opozycji i represjonowanych - 2018 r. + wniosek

Świadczenie pieniężne dla działaczy opozycji i represjonowanych - 2018 r. + wniosek

Prawo do świadczenia pieniężnego mają osoby będące działaczami opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowane z powodów politycznych. Świadczenie pieniężne każdego roku podlega waloryzacji i od 1 marca 2018 r. wynosi 414,72 zł.

Od lutego 2018 r. działacze opozycji antykomunistycznej oraz osoby represjonowane z powodów politycznych uprawnione są do bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Śląskich.

Od 12 lutego 2018 r. działacze opozycji antykomunistycznej oraz osoby represjonowane z powodów politycznych korzystać mogą z 50% ulgi w pociągach Kolei Dolnośląskich. Ulga obowiązuje we wszystkich pociągach Kolei Dolnośląskich z wyłączeniem połączeń specjalnych i Pociągu do Kultury Wrocław - Berlin - Wrocław. Ulgą są objęte bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych.

Organy samorządu terytorialnego mogą udzielać pomocy osobom uprawnionym, w zakresie udogodnień komunikacyjnych, świadczeń mieszkaniowych, kulturalnych, zdrowotnych i oświatowych.

Więcej o ulgach przysługujących kombatantom, członkom opozycji oraz osobom represjonowanym znajdziesz na stronie kombatanci.gov.pl

Opracowano na podstawie:

Ustawa z dnia 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. z 2015 r. poz. 693 z późn. zm)

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Świadczenie pieniężne dla działaczy opozycji w 2018 r. + wniosek/ fot. Shutterstock
Świadczenie pieniężne dla działaczy opozycji w 2018 r. + wniosek/ fot. Shutterstock

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama