REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Z babcią i dziadkiem na siłownię? Jak najbardziej!

dzień babci i dziadka 2023
Inne

REKLAMA

REKLAMA

Dzień Babci i Dziadka 2023. Już 7 na 10 pracowników chciałoby mieć możliwość rodzinnego korzystania ze świadczeń pozapłacowych, takich jak karty sportowe. Trend dbania o najbliższych dotyczy również wsparcia najstarszych członków rodziny, którzy obchodzą swoje święto już w najbliższy weekend. Jak wynika z danych Benefit Systems, niemal połowa aktywnych osób po 60. roku życia chciałaby korzystać z karty, uprawniającej do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych  

Rynek dodatków pozapłacowych nad Wisłą wciąż ewoluuje. W ostatnich latach benefity pracownicze stały się standardem, a dziś coraz częściej interesują się nimi także rodziny zatrudnionych. Świadczenia muszą stawać się coraz bardziej elastyczne, by spełniać wymogi współczesnego rynku pracy. Liczą się rozwiązania inkluzywne — dotyczy to szczególnie rodziców i dziadków zatrudnionych, a więc osób często po sześćdziesiątce. 

REKLAMA

– Karty MultiSport upowszechniły się na krajowym rynku pracy, co potwierdzają liczby. Obecnie z benefitu tego korzysta 1,2 mln zatrudnionych Polaków – wyjaśnia Małgorzata Frankowska, dyrektor HR w Benefit Systems. – Osoby zatrudnione zwracają jednak uwagę na zakres świadczeń, chciałyby rozszerzyć je na swoich bliskich. Również seniorzy dostrzegają potencjał, jaki niesie ze sobą posiadanie karty sportowej – między innymi z obszaru profilaktyki zdrowotnej. 

dzień babci i dziadka 2023

 

dzień babci i dziadka 2023

Inne

Karty sportowe mogą zachęcić osoby starsze do ćwiczeń

REKLAMA

Jak do ćwiczeń podchodzą sami seniorzy? Niestety, ogólny poziom aktywności fizycznej u osób starszych wciąż jest alarmująco niski: według badań Benefit Systems obecnie aż dwóch na pięciu Polaków w wieku 60+ deklaruje, że nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu. Popularyzacja benefitów pozapłacowych dla członków rodziny ma jednak szansę zmienić ten negatywny trend, a część seniorów już teraz dostrzega korzyści z regularnego podejmowania aktywności - już co piąta aktywna osoba po 60. roku życia przyznaje, że chciałaby częściej ćwiczyć.

Szczególnie istotna może być w tym przypadku dostępność infrastruktury sportowej. Kartę, która uprawnia do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych, taką jak np. MultiSport Senior, chciałoby otrzymać aż 47% osób po sześćdziesiątce

Ankietowani seniorzy byli przeważnie zgodni: największy wpływ na popularyzację aktywności fizycznej ma dla nich rodzina i najbliższe otoczenie. Odpowiedziało tak prawie 60% uczestników badania w wieku 60+. Z kolei główną motywacją do podejmowania aktywności dla niemal połowy (49%) była chęć utrzymania dobrego zdrowia. Co więcej, 93% seniorów w Polsce zgadza się ze stwierdzeniem, że aktywność fizyczna pomaga w poprawie lub utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
dzień babci i dziadka 2023

dzień babci i dziadka 2023

 

Inne

Szukasz prezentu na Dzień Dziadka? Zabierz go do klubu fitness

REKLAMA

Według danych GUS już w 2030 roku liczba osób w wieku 60 lat i więcej wzrośnie do 10,8 mln Tymczasem to właśnie osoby starsze są najbardziej narażone na pogorszenie stanu zdrowia, w tym choroby wieku starczego, takie jak miażdżyca lub osteoporoza. Jednocześnie polscy seniorzy przyznają, że regularnie uprawiany sport wspiera odporność na infekcje (uważa tak 66% badanych), redukuje problemy z nadciśnieniem (56%) oraz pomaga walczyć z cukrzycą (49%)[6]. 

Poza dietą i profilaktyką zdrowotną, sprawność psychofizyczną u osób starszych powinny wspierać ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, dostosowane do warunków i ogólnego samopoczucia seniora. Dobrze dobrane aktywności pozwalają między innymi zmniejszać sztywność mięśniowo-stawową, utrzymywać możliwości motoryczne takich osób, czy zwiększać poziom dotlenienia organizmu. Nie do przecenienia jest ponadto wartość ćwiczeń dla psychiki, w tym szansa na poszerzanie kręgów społecznych i walka z samotnością, która dotyka wielu seniorów.

Z perspektywy pracownika zdrowie najbliższych członków rodziny jest niezwykle istotną kwestią, która w dużym stopniu może decydować także o samopoczuciu i efektywności samego zatrudnionego. Inwestycja w benefity mające korzystny wpływ na zdrowie nie tylko samych zatrudnionych, ale także na ich najbliższych, to trend, który w najbliższym czasie będzie przybierał na sile. Rośnie świadomość dotycząca sportu, dlatego pozostaje nam mieć nadzieję, że wkrótce najbardziej trafionym prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka będzie wspólny, międzypokoleniowy trening  – podsumowuje Małgorzata Frankowska, Dyrektor HR w Benefit Systems.

Doświadczenia ostatnich lat sprawiły, że dla wielu Polaków jednym z priorytetów stało się zadbanie o najbliższych. Świadomość tej zmiany może okazać się kluczowa w kontekście rywalizacji o zatrzymanie w firmie kluczowych pracowników. 

 

Raport MultiSport Index 2022

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polska staje się atrakcyjnym rynkiem pracy. Coraz więcej cudzoziemskich pracowników jest zatrudnionych w naszym kraju

1 mln 160 tys. osób – tylu cudzoziemców pracowało legalnie i podlegało ubezpieczeniom społecznym pod koniec czerwca 2024 r. Od marca br. ich liczba zwiększyła się o blisko 22 tys. osób. Największą grupę wśród pracujących obcokrajowców stanowią Ukraińcy - jest ich 771 tys.

Darmowy żłobek, również prywatny, dla wszystkich? To miasto ma takie ambicje. Rządzący pomagają. Co pozostałymi częściami Polski?

Darmowy żłobek, również prywatny, dla wszystkich? To miasto ma takie ambicje, a rządzący pomagają. Co z dostępnością w pozostałych częściach Polski? Na mapie są białe plamy, w których rodzice nie mają dostępu do żadnej formy opieki żłobkowej. Ich sytuację trzeba zmienić.

Darowizna od siostry z majątku wspólnego. Ten jeden warunek daje zwolnienie

Darowizna od siostry podlega zwolnieniu od podatku także w przypadku, gdy pochodzi ze wspólnego małżeńskiego majątku. Fiskus to potwierdza w najnowszej interpretacji. Jest jednak jeden warunek, potrzebna jest zgoda drugiego małżonka do dokonania darowizny z majątku wspólnego.

Nie będzie waloryzacji zasiłku pogrzebowego i dodatkowych 2 tys. zł? MF: zwiększenie wydatków sztywnych może rodzić napięcia budżetowe

W maju 2024 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało długo zapowiadany projekt ustawy podwyższającej (pierwszy raz od marca 2011 r.) zasiłek pogrzebowy z obecnych 4 tys. zł do 7000 zł. Projekt ten nadal nie został przyjęty przez Radę Ministrów. Minister Finansów w uwagach do tego projektu zwrócił uwagę na problem deficytu budżetowego i stwierdził, że trzeba usunąć z projektu przepisy dot. waloryzacji zasiłku pogrzebowego. Minister Finansów chce także usunięcia z projektu przepisów dot. celowego zasiłku z pomocy społecznej w kwocie do 2 000 zł, który w szczególnych sytuacjach można by było przeznaczyć na koszty pogrzebu.

REKLAMA

UE bierze się za sztuczną inteligencję (AI Act). Będą nowe zakazy, kary i obowiązki

UE chce uregulować sztuczną inteligencję. Parlament Europejski już przyjął rozporządzenie w tej sprawie, tzw. Artificial Intelligence Act (AI Act). Określa ono jakie praktyki stosowania AI są zakazane, a które niosą ze sobą wysokie ryzyko. Większość nowych obowiązków spoczywa na dostawcach systemów sztucznej inteligencji wysokiego ryzyka. Grożą kary nawet do 35 mln euro.

Część nauczycieli wciąż czeka na przelewy. Na ich konta powinno w najbliższych dniach wpłynąć dodatkowe świadczenie. Do kiedy?

Część nauczycieli wciąż czeka na przelewy. Na ich konta wpłynie w najbliższych dniach dodatkowe świadczenie – urlopowe. Jego wysokość w 2024 roku istotnie wzrosła, bo aż o ponad 600 zł. Skąd taka zmiana?

Nieznajomość prawa szkodzi, czyli dlaczego nie znamy swoich praw i jak to zmienić?

„Nieznajomość prawa szkodzi”, „surowe prawo, ale prawo” - łacińskie sentencje, które poznają młodzi adepci prawa, brzmią dziś jak farmazony. Oczywiście, studenci muszą znać prawo, choćby po to, aby zdać egzaminy, potem aplikację, a następnie cieszyć się świetlaną drogą do prawniczego sukcesu. Lecz co z pozostałymi ludźmi? Prawo to taka dziedzina, która dotyka każdego z nas - niezależnie od tego, czy pracujemy, uczymy się, jemy czy robimy zakupy. Prawo zagląda do naszych domów i na konta bankowe. Bez znaczenia jest fakt, że często nawet sobie tego nie uświadamiamy. Zatem skoro nieznajomość prawa szkodzi, to czyja to jest wina, że go nie znamy?

Świadczenie wspierające albo pielęgnacyjne. Opiekunowie pytają o zmiany w przepisach

Przepisy, które obowiązują od 1 stycznia 2024 r. wykluczają prawo opiekuna osoby niepełnosprawnej do pobierania świadczenia pielęgnacyjnego w tym samym czasie, gdy osoba z niepełnosprawnościami pobiera własne świadczenie wspierające. Czy będą zmiany w ustawie o świadczeniu wspierającym? Co z opiekunami osób z niepełnosprawnościami, którzy utracą świadczenie pielęgnacyjne? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiedziało na kilka ważnych pytań.

REKLAMA

Ulgi, dodatki i urlop przepadną tysiącom pracowników. Wszystko przez covidowe zmiany przepisów. Można jeszcze temu zapobiec

Ulgi, dodatki i urlop przepadną tysiącom pracowników. Wszystko przez covidowe zmiany przepisów. Można jeszcze temu zapobiec, składając odpowiedni wniosek. Trzeba to jednak zrobić przed końcem września 2024 r., aby na czas przedłużyć ważność orzeczeń.

Postępowania kwalifikacyjne w Policji i Straży Granicznej. Będą ułatwienia w razie powrotu do służby – jest projekt ustawy

Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem oddziałów o profilu mundurowym oraz ułatwieniem powrotu do służby w Policji i Straży Granicznej. Rozwiązania przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

REKLAMA