REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Z babcią i dziadkiem na siłownię? Jak najbardziej!

Subskrybuj nas na Youtube
dzień babci i dziadka 2023
Inne

REKLAMA

REKLAMA

Dzień Babci i Dziadka 2023. Już 7 na 10 pracowników chciałoby mieć możliwość rodzinnego korzystania ze świadczeń pozapłacowych, takich jak karty sportowe. Trend dbania o najbliższych dotyczy również wsparcia najstarszych członków rodziny, którzy obchodzą swoje święto już w najbliższy weekend. Jak wynika z danych Benefit Systems, niemal połowa aktywnych osób po 60. roku życia chciałaby korzystać z karty, uprawniającej do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych  

Rynek dodatków pozapłacowych nad Wisłą wciąż ewoluuje. W ostatnich latach benefity pracownicze stały się standardem, a dziś coraz częściej interesują się nimi także rodziny zatrudnionych. Świadczenia muszą stawać się coraz bardziej elastyczne, by spełniać wymogi współczesnego rynku pracy. Liczą się rozwiązania inkluzywne — dotyczy to szczególnie rodziców i dziadków zatrudnionych, a więc osób często po sześćdziesiątce. 

REKLAMA

– Karty MultiSport upowszechniły się na krajowym rynku pracy, co potwierdzają liczby. Obecnie z benefitu tego korzysta 1,2 mln zatrudnionych Polaków – wyjaśnia Małgorzata Frankowska, dyrektor HR w Benefit Systems. – Osoby zatrudnione zwracają jednak uwagę na zakres świadczeń, chciałyby rozszerzyć je na swoich bliskich. Również seniorzy dostrzegają potencjał, jaki niesie ze sobą posiadanie karty sportowej – między innymi z obszaru profilaktyki zdrowotnej. 

 

dzień babci i dziadka 2023

Inne

Karty sportowe mogą zachęcić osoby starsze do ćwiczeń

REKLAMA

Jak do ćwiczeń podchodzą sami seniorzy? Niestety, ogólny poziom aktywności fizycznej u osób starszych wciąż jest alarmująco niski: według badań Benefit Systems obecnie aż dwóch na pięciu Polaków w wieku 60+ deklaruje, że nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu. Popularyzacja benefitów pozapłacowych dla członków rodziny ma jednak szansę zmienić ten negatywny trend, a część seniorów już teraz dostrzega korzyści z regularnego podejmowania aktywności - już co piąta aktywna osoba po 60. roku życia przyznaje, że chciałaby częściej ćwiczyć.

Szczególnie istotna może być w tym przypadku dostępność infrastruktury sportowej. Kartę, która uprawnia do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych, taką jak np. MultiSport Senior, chciałoby otrzymać aż 47% osób po sześćdziesiątce

Ankietowani seniorzy byli przeważnie zgodni: największy wpływ na popularyzację aktywności fizycznej ma dla nich rodzina i najbliższe otoczenie. Odpowiedziało tak prawie 60% uczestników badania w wieku 60+. Z kolei główną motywacją do podejmowania aktywności dla niemal połowy (49%) była chęć utrzymania dobrego zdrowia. Co więcej, 93% seniorów w Polsce zgadza się ze stwierdzeniem, że aktywność fizyczna pomaga w poprawie lub utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

dzień babci i dziadka 2023

 

Inne

Szukasz prezentu na Dzień Dziadka? Zabierz go do klubu fitness

REKLAMA

Według danych GUS już w 2030 roku liczba osób w wieku 60 lat i więcej wzrośnie do 10,8 mln Tymczasem to właśnie osoby starsze są najbardziej narażone na pogorszenie stanu zdrowia, w tym choroby wieku starczego, takie jak miażdżyca lub osteoporoza. Jednocześnie polscy seniorzy przyznają, że regularnie uprawiany sport wspiera odporność na infekcje (uważa tak 66% badanych), redukuje problemy z nadciśnieniem (56%) oraz pomaga walczyć z cukrzycą (49%)[6]. 

Poza dietą i profilaktyką zdrowotną, sprawność psychofizyczną u osób starszych powinny wspierać ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, dostosowane do warunków i ogólnego samopoczucia seniora. Dobrze dobrane aktywności pozwalają między innymi zmniejszać sztywność mięśniowo-stawową, utrzymywać możliwości motoryczne takich osób, czy zwiększać poziom dotlenienia organizmu. Nie do przecenienia jest ponadto wartość ćwiczeń dla psychiki, w tym szansa na poszerzanie kręgów społecznych i walka z samotnością, która dotyka wielu seniorów.

Z perspektywy pracownika zdrowie najbliższych członków rodziny jest niezwykle istotną kwestią, która w dużym stopniu może decydować także o samopoczuciu i efektywności samego zatrudnionego. Inwestycja w benefity mające korzystny wpływ na zdrowie nie tylko samych zatrudnionych, ale także na ich najbliższych, to trend, który w najbliższym czasie będzie przybierał na sile. Rośnie świadomość dotycząca sportu, dlatego pozostaje nam mieć nadzieję, że wkrótce najbardziej trafionym prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka będzie wspólny, międzypokoleniowy trening  – podsumowuje Małgorzata Frankowska, Dyrektor HR w Benefit Systems.

Doświadczenia ostatnich lat sprawiły, że dla wielu Polaków jednym z priorytetów stało się zadbanie o najbliższych. Świadomość tej zmiany może okazać się kluczowa w kontekście rywalizacji o zatrzymanie w firmie kluczowych pracowników. 

 

Raport MultiSport Index 2022

 

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Upoważnienie do opieki nad dzieckiem: do pobrania na wyjazd w wakacje [WZÓR]

Wakacje to okres częstych wyjazdów dzieci, czasami również z innymi osobami niż rodzice. Dzieci, które wyjeżdżają z babcią, dziadkiem, ciocią, wujkiem czy innymi osobami, muszą mieć ze sobą upoważnienie. Rodzice przygotowują takie pismo i najlepiej, aby podpisali je wspólnie.

Więcej i lepiej dla Ukraińców? Jest projekt zmian ustawy [dot. pobytu, 800 plus, świadczeń, zakwaterowania, pracy]

Więcej i lepiej dla Ukraińców? Jest projekt zmian ustawy w zakresie pobytu, świadczeń, zakwaterowania i pracy Ukraińców na terytorium Polski. Najważniejszym uprawnieniem jest przedłużenie tymczasowej ochrony i związanych z nią uprawnień dla uchodźców do 4 marca 2026 roku. Jednocześnie planowane są zmiany w procedurach pobytowych, rejestracji PESEL, a także w funkcjonowaniu ośrodków zbiorowego zakwaterowania.

Jednorazowo 7000 zł z ZUS: łatwiej, szybciej, bez decyzji

Jednorazowo 7000 zł z ZUS: łatwiej, szybciej, bez decyzji. A wszystko to za sprawą rozporządzenia, które ma się zmienić, aby ułatwić świadczeniobiorcom sprawne uzyskanie pieniędzy i uniknięcie zbędnych procedur i biurokracji. Co zatem się zmieni?

Wygrana bez rekompensaty: Firma pokonała ZUS na całej linii, ale kosztów nie odzyskała

Firma pokonała ZUS, ale nie uzyskała rekompensaty. „Ponad 871 decyzji ZUS, 150 tys. stron dokumentacji, tysiące godzin pracy. Wszystkie sprawy wygrane przez przedsiębiorcę przed sądami w I i II instancji. W teorii - spektakularny sukces. W praktyce ekonomiczna porażka" - pisze dzisiejszy „Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Alarmujący raport NIK o sytuacji niepełnosprawnych. Jest źle, potrzebne są zmiany

Alarmujący raport NIK o sytuacji niepełnosprawnych. Jest źle, potrzebne są zmiany. Co to są warsztaty terapii zajęciowej (WTZ)? Kto organizuje i po co są warsztaty terapii zajęciowej (WTZ)? Co się dzieje z pieniędzmi z PFRON i jakie nadużycie wykryto - wszystko to wynika z najnowszego raportu NIK.

Abonament RTV: drożej w 2026 roku. Jakie zniżki za zapłatę z góry? Jakie kary za niepłacenie abonamentu i brak rejestracji odbiornika?

W 2026 roku obowiązywać będą wyższe stawki abonamentu RTV niż w 2025 roku. Tak wynika z rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 27 czerwca 2025 r. w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2026 r. 

22 lipca 2025 r.: rekonstrukcja rządu

Rekonstrukcja rządu odbędzie się we wtorek 22 lipca 2025 roku. Została opóźniona o tydzień na wniosek marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Czym zostało podyktowane opóźnienie zmian w rządzie?

Co daje niepełnosprawność sprzężona?

Co daje niepełnosprawność sprzężona? Chociaż większość osób, które cierpi na różnego rodzaju zaburzenia powiedziałoby raczej: co odbiera niepełnosprawność sprzężona? (sic!). Odbiera zdrowie i jakość życia, a czasami nawet samo życie. W artykule skupimy się omówieniu podstawowych pojęć i uprawnień, szczególnie dla dzieci, związanych z niepełnosprawnością sprzężoną. Zatem: co to jest niepełnosprawność sprzężona? Jakie to są niepełnosprawności sprzężone? Czy autyzm to niepełnosprawność sprzężoną? Kto orzeka o niepełnosprawności sprzężonej?

REKLAMA

Rada Unii Europejskiej uruchomiła klauzulę wyjścia dla 15 krajów członkowskich, w tym Polski

Rada Unii Europejskiej uruchomiła klauzulę wyjścia dla 15 krajów członkowskich, w tym Polski. Decyzja ta pozwala na wyłączenie wydatków obronnych z unijnych reguł budżetowych, umożliwiając tym krajom zwiększenie wydatków na wojsko bez łamania zasad fiskalnych.

Rząd wyrównuje „emerytury czerwcowe” – nowe przepisy obejmą świadczenia z lat 2009–2019

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który rozwiązuje wieloletni problem tzw. emerytur czerwcowych. Emerytury i renty rodzinne przyznane w czerwcu w latach 2009–2019 zostaną przeliczone na nowo według korzystniejszych zasad. ZUS zrobi to automatycznie, bez potrzeby składania wniosków.

REKLAMA