REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Z babcią i dziadkiem na siłownię? Jak najbardziej!

dzień babci i dziadka 2023
dzień babci i dziadka 2023
Inne

REKLAMA

REKLAMA

Dzień Babci i Dziadka 2023. Już 7 na 10 pracowników chciałoby mieć możliwość rodzinnego korzystania ze świadczeń pozapłacowych, takich jak karty sportowe. Trend dbania o najbliższych dotyczy również wsparcia najstarszych członków rodziny, którzy obchodzą swoje święto już w najbliższy weekend. Jak wynika z danych Benefit Systems, niemal połowa aktywnych osób po 60. roku życia chciałaby korzystać z karty, uprawniającej do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych  

Rynek dodatków pozapłacowych nad Wisłą wciąż ewoluuje. W ostatnich latach benefity pracownicze stały się standardem, a dziś coraz częściej interesują się nimi także rodziny zatrudnionych. Świadczenia muszą stawać się coraz bardziej elastyczne, by spełniać wymogi współczesnego rynku pracy. Liczą się rozwiązania inkluzywne — dotyczy to szczególnie rodziców i dziadków zatrudnionych, a więc osób często po sześćdziesiątce. 

REKLAMA

– Karty MultiSport upowszechniły się na krajowym rynku pracy, co potwierdzają liczby. Obecnie z benefitu tego korzysta 1,2 mln zatrudnionych Polaków – wyjaśnia Małgorzata Frankowska, dyrektor HR w Benefit Systems. – Osoby zatrudnione zwracają jednak uwagę na zakres świadczeń, chciałyby rozszerzyć je na swoich bliskich. Również seniorzy dostrzegają potencjał, jaki niesie ze sobą posiadanie karty sportowej – między innymi z obszaru profilaktyki zdrowotnej. 

dzień babci i dziadka 2023

 

dzień babci i dziadka 2023

Inne

Karty sportowe mogą zachęcić osoby starsze do ćwiczeń

REKLAMA

Jak do ćwiczeń podchodzą sami seniorzy? Niestety, ogólny poziom aktywności fizycznej u osób starszych wciąż jest alarmująco niski: według badań Benefit Systems obecnie aż dwóch na pięciu Polaków w wieku 60+ deklaruje, że nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu. Popularyzacja benefitów pozapłacowych dla członków rodziny ma jednak szansę zmienić ten negatywny trend, a część seniorów już teraz dostrzega korzyści z regularnego podejmowania aktywności - już co piąta aktywna osoba po 60. roku życia przyznaje, że chciałaby częściej ćwiczyć.

Szczególnie istotna może być w tym przypadku dostępność infrastruktury sportowej. Kartę, która uprawnia do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych, taką jak np. MultiSport Senior, chciałoby otrzymać aż 47% osób po sześćdziesiątce

Ankietowani seniorzy byli przeważnie zgodni: największy wpływ na popularyzację aktywności fizycznej ma dla nich rodzina i najbliższe otoczenie. Odpowiedziało tak prawie 60% uczestników badania w wieku 60+. Z kolei główną motywacją do podejmowania aktywności dla niemal połowy (49%) była chęć utrzymania dobrego zdrowia. Co więcej, 93% seniorów w Polsce zgadza się ze stwierdzeniem, że aktywność fizyczna pomaga w poprawie lub utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
dzień babci i dziadka 2023

dzień babci i dziadka 2023

 

Inne

Szukasz prezentu na Dzień Dziadka? Zabierz go do klubu fitness

REKLAMA

Według danych GUS już w 2030 roku liczba osób w wieku 60 lat i więcej wzrośnie do 10,8 mln Tymczasem to właśnie osoby starsze są najbardziej narażone na pogorszenie stanu zdrowia, w tym choroby wieku starczego, takie jak miażdżyca lub osteoporoza. Jednocześnie polscy seniorzy przyznają, że regularnie uprawiany sport wspiera odporność na infekcje (uważa tak 66% badanych), redukuje problemy z nadciśnieniem (56%) oraz pomaga walczyć z cukrzycą (49%)[6]. 

Poza dietą i profilaktyką zdrowotną, sprawność psychofizyczną u osób starszych powinny wspierać ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, dostosowane do warunków i ogólnego samopoczucia seniora. Dobrze dobrane aktywności pozwalają między innymi zmniejszać sztywność mięśniowo-stawową, utrzymywać możliwości motoryczne takich osób, czy zwiększać poziom dotlenienia organizmu. Nie do przecenienia jest ponadto wartość ćwiczeń dla psychiki, w tym szansa na poszerzanie kręgów społecznych i walka z samotnością, która dotyka wielu seniorów.

Z perspektywy pracownika zdrowie najbliższych członków rodziny jest niezwykle istotną kwestią, która w dużym stopniu może decydować także o samopoczuciu i efektywności samego zatrudnionego. Inwestycja w benefity mające korzystny wpływ na zdrowie nie tylko samych zatrudnionych, ale także na ich najbliższych, to trend, który w najbliższym czasie będzie przybierał na sile. Rośnie świadomość dotycząca sportu, dlatego pozostaje nam mieć nadzieję, że wkrótce najbardziej trafionym prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka będzie wspólny, międzypokoleniowy trening  – podsumowuje Małgorzata Frankowska, Dyrektor HR w Benefit Systems.

Doświadczenia ostatnich lat sprawiły, że dla wielu Polaków jednym z priorytetów stało się zadbanie o najbliższych. Świadomość tej zmiany może okazać się kluczowa w kontekście rywalizacji o zatrzymanie w firmie kluczowych pracowników. 

 

Raport MultiSport Index 2022

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Zasiłek opiekuńczy 2023/2024 - limity dni. Opieka nad chorym dzieckiem lub innym członkiem rodziny

  Jeżeli zachoruje dziecko lub inny członek naszej rodziny, to na czas opieki nad nim można pobierać zasiłek opiekuńczy. Przepisy ściśle określają ile dni w roku możemy przebywać na tym świadczeniu. Długość zasiłku opiekuńczego zależy od tego kim się opiekujesz i w jakim jest wieku.

  Sklepy samoobsługowe zachęcają do kradzieży, ale wiele osób nie docenia nowoczesnej technologii. Wszystko można przeanalizować wstecz

  Statystyki pokazują, że kradzieży w sklepach jest coraz więcej. Niedawna zmiana przepisów, według ekspertów, może spowodować, że będzie jeszcze gorzej. Obecnie próg kwotowy między wykroczeniem a przestępstwem kradzieży wynosi już 800 zł, czyli o 300 zł więcej niż wcześniej. Czy rząd powinien się zająć zmianą przepisów? 

  Dzisiaj w Sejmie expose Morawieckiego i wybór nowego premiera

  Dzisiaj rano w Sejmie premier Mateusz Morawiecki wygłosi expose; następnie posłowie zagłosują nad wotum zaufania dla jego rządu. Jeśli nie uzyska większości, dojdzie do tzw. drugiego kroku konstytucyjnego, w którym Sejm wybiera premiera. Kandydatem KO, PSL, Polski 2050 i Lewicy jest szef PO Donald Tusk.

  Renta rodzinna po rodzicach a zawarcie małżeństwa. ZUS wyjaśnia

  Studiujące dziecko pobiera rentę rodzinną po zmarłym rodzicu. Czy zawarcie małżeństwa spowoduje utratę prawa do tej renty? Na to pytanie odpowiedział ekspert z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  REKLAMA

  Służba cywilna. Od 1 stycznia 2024 r. za pracę w godzinach nadliczbowych będzie przysługiwało wynagrodzenie

  1 stycznia 2024 r. wejdzie w życie zmiana przepisów dotyczących rekompensowania pracy w godzinach nadliczbowych pracownikom służby cywilnej. Od tego dnia pracownik służby cywilnej za pracę wykonywaną na polecenie przełożonego w nadgodzinach będzie miał prawo do wynagrodzenia.

  Czy komornik zabierze przed świętami świadczenie z ZFŚS? Trzeba uważnie przeczytać treść zajęcia. Jednak prawie na pewno pracownik zostanie z niczym.

  W okresie przedświątecznym wielu pracowników otrzymuje od pracodawców świadczenia z ZFŚS. Jednak ostatecznie nie zawsze trafiają one w ich ręce. Obawiać się mogą ci pracownicy, których wynagrodzenie zostało zajęte przez komornika. Jednak dlaczego niektórzy pracodawcy przekazują komornikowi świadczenia z ZFŚS, a inni nie? Trzeba uważnie przeczytać treść zajęcia komorniczego.

  MRiPS: W 2024 r. świadczenie pielęgnacyjne można pobierać po wygaśnięciu orzeczenia o niepełnosprawności

  Ministerstwo Rodziny wyjaśniło sytuację opiekuna osoby niepełnosprawnej po wygaśnięciu w 2024 r. orzeczenia o niepełnosprawności. Ministerstwo odpowiedziało na poniższe pytanie:

  Wzór formularza: zespół ds. orzekania wpisze w 2024 r. punkty o niesamodzielności osoby niepełnosprawnej [świadczenie wspierające]

  Publikujemy wzór formularza, który w 2024 r. wypełni zespół ds. orzekania o niepełnosprawności, określając poziomy wsparcia przy świadczeniu wspierającym.

  REKLAMA

  Rok 2024 zacznie się od wypłaty 800 plus

  Rok 2024 zacznie się od wypłaty 800 plus. "Zaraz jeszcze sukcesem PO okaże się walka z mafiami VAT-owskimi, więcej niż podwojenie budżetu państwa, obniżka podatku PIT i wiele innych, to konkrety PiSU - zareagował dzisiaj w mediach społecznościowych rzecznik rządu Piotr Müller na grafikę PO z hasłem "Nowy rok zacznie się od wypłaty 800+! I to jest konkret!"

  W 2024 r. nowa kategoria emerytów? Emeryci chcą jednak mniejszych okresów składkowych [projekt ustawy w Sejmie]

  Wymagane okresy składkowe dla kobiet 38 lat, a w przypadku mężczyzn 43 lata. Bez względu na wiek! Są za wysokie?

  REKLAMA