REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa stała o wykonywanie remontów - WZÓR UMOWY

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Chmiel

REKLAMA

Na podstawie umowy Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania przez czas określony w umowie do wykonywania remontów oraz czynności konserwacyjnych. W zamian otrzymuje wynagrodzenie.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa stała o wykonywanie remontów

REKLAMA


UMOWA STAŁA O WYKONYWANIE ROBÓT REMONTOWYCH I KONSERWACJI


Zawarta w dniu ........................ w....................................................... pomiędzy:


.................................................................... z siedzibą w .......................................................... przy ul. .................................................................................. reprezentowanym przez:

1.      .........................................................................................................................

2.      .........................................................................................................................  zwanym w treści umowy Zamawiającym, z jednej strony,

a

Dalszy ciąg materiału pod wideo

...............................................................................z siedzibą (ew. zamieszkałym) w ........................................................................................................................... , przy ul. ..................................................................................................................................... reprezentowanym przez:

1.      ........................................................................................................

2.      ......................................................................................................... zwanym w treści umowy Wykonawcą, z drugiej strony, zawarta została umowa treści następującej:


§ 1

REKLAMA

1. Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania konserwację i re­monty .................................................................. zainstalowanych w obiekcie ........................................... przy ul. ............................................. w ........................................................................................... .

2.   Podstawą zawarcia umowy jest zlecenie Zamawiającego nr ...................... z dnia .......................................................................................................................................................... .

3.      Wykonawca zobowiązuje się do wykonania prac będących przedmiotem umowy zgodnie z aktualnym poziomem wiedzy technicznej i należytą starannością.

§ 2

1. Umowa niniejsza obowiązuje od dnia ............................ do dnia wypowiedzenia jej przez którąkolwiek ze stron.

2. Każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem ............................. miesięcznego okresu wypowiedzenia.

3. Wykonawca może rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym w przypad­ku eksploatacji niezgodnej z założeniami instrukcji obsługi przedmiotu konserwacji, a także w przypadku stwierdzenia dokonania naprawy w zakresie zleconym Wykona­wcy — przez osobę nieuprawnioną.

§ 3

REKLAMA

1. Wykonawca przeprowadzać będzie czynności konserwacyjne ..................................................... polegające na ............................................................ zgodnie z wymogami instrukcji obsługi technicznej i eksploatacji.

2. Materiały eksploatacyjne niezbędne do wykonania czynności konserwacyjnych dostarczać będzie ............................................................................................................................................... .

3. Koszty materiałów, o których mowa w pkt. 2 rozliczane będą przez strony w sposób następujący .....................................................................

§ 4

1. Wykonawca dokonywał będzie okresowych remontów .......................................................... w terminach zgodnych z instrukcją obsługi — w terminach .............................. (półrocznych, miesięcznych).

2.      Części zamienne niezbędne do przeprowadzania remontów dostarczy ................................. na koszt ........................................................................................................................................... .

§ 5

1. Wykonawca podejmuje się usuwania nieprzewidzianych awarii........................... zgłoszonych w dni robocze w godzinach ..................................................... w sposób następujący .......................................................................................................................................................... .

2. Wykonawca podejmuje się usunięcia awarii w terminie ............................ (godzin, dni) od chwili zgłoszenia.

§ 6

Wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy za wykonanie prac będących przed­miotem umowy wynosić będzie:

1. za czynności konserwacyjne w wys. .................................. na podstawie .......................................................................................................................................................... .

2. za wykonywanie remontów w wys. ......................................................................... na podstawie .......................................................................................................................................................... .

3. za usuwanie doraźnych awarii w wys. ................................ na podstawie .................................. .


§ 7

Zamawiający zobowiązuje się do dokonania zapłaty za prace określone w § 6 umo­wy w terminie ................................ dni od daty ich zakończenia (ew. od daty otrzymania faktury) na konto Wykonawcy w .................................. nr .........................................

§ 8

Zamawiający zobowiązuje się do:

1. Zapewnienia Wykonawcy dostępu do ............................................................................. w sposób umożliwiający prawidłowe i bezpieczne prowadzenie prac będących przedmiotem umowy (ew. pomosty, drabiny, nadzór energetyczny),

2. Zapewnienie Wykonawcy na czas wykonywania prac odpowiedniego pomiesz­czenia na składowanie materiałów, urządzeń, narzędzi,

3. Pisemnego powiadomienia Wykonawcy o planowanym wyłączeniu ................... .................................. z eksploatacji w terminie ................................ dni przed dniem wyłączenia,

4.      Niedokonywania żadnych zmian i przeróbek w urządzeniach, których dotyczy przedmiot umowy.

§ 9

1. Ze strony Wykonawcy prace będące przedmiotem zlecenia prowadzić będzie .......................................................................................................................................................... .

tel. służbowy .................................................................................................................................... .

2. Przedstawicielem Zamawiającego, upoważnionym do podpisywania doku­mentów   stanowiących   podstawę   rozliczeń   wykonanych   robót   jest .......................................................................................................................................................... .

§ 10

W sprawach nie uregulowanych postanowieniami niniejszej umowy będą miały zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.

§ 11

Wszelkie zmiany i uzupełnienia postanowień umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci aneksu.

§ 12

Wszelkie spory na tle wykonania niniejszej umowy strony poddają rozpoznaniu właściwym rzeczowo sądom powszechnym.

§ 13

Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

                                                                                       

..................................................                                            ..............................................
         Zamawiający                                                                        Wykonawca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa stała o wykonywanie remontów

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w nocy od 1 czerwca 2025 r.

Osoby pracujące w porze nocnej mogą liczyć na dodatek z tego tytułu. Ile będzie wynosił dodatek za pracę w nocy w czerwcu? jak się go oblicza? Czym jest praca w porze nocnej? Za pracę w jakich godzinach przysługuje dodatek?

Czy zachowek po rodzicach przepada?

Kto ma prawo do zachowku po rodzicach i od czego zależy jego wysokość? Czy roszczenie o zachowek się przedawnia? Oto najważniejsze przepisy i terminy!

Rozprawa przed TSUE ws. WIBOR-u. Nie będzie przełomu?

W dniu 11 czerwca 2025 r. w Luksemburgu odbędzie się rozprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie C-471/24. Jest to wynik pytań prejudycjalnych skierowanych przez Sąd Okręgowy w Częstochowie, dotyczących interpretacji przepisów prawa unijnego w kontekście kredytów opartych na wskaźniku referencyjnym WIBOR. Pierwsza sprawa w TSUE dotycząca WIBOR-u budzi zrozumiałe zainteresowanie kredytobiorców, prawników i sektora bankowego. Warto jednak rozróżnić realny zakres tej sprawy od medialnych uproszczeń. Nadchodząca rozprawa nie przyniesie jeszcze żadnego rozstrzygnięcia.

Kiedy ostatnia wielka debata prezydencka 2025? Druga tura pomiędzy Trzaskowskim i Nawrockim

Zapowiadana jest ostatnia wielka debata prezydencka przed drugą turą wyborów w 2025 roku. Kiedy odbędzie się debata Karola Nawrockiego i Rafała Trzaskowskiego? Gdzie będzie można obejrzeć debatę?

REKLAMA

Biejat i Hołownia popierają Trzaskowskiego [Druga tura]

Magdalena Biejat i Szymon Hołownia popierają Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich 2025 r. Na ile procent może liczyć kandydat na Prezydenta RP?

[Boże Ciało] Długi czerwcowy weekend 2025. Gdzie dojedziesz tanio pociągiem prosto z Polski? W czerwcu rusza nowy zagraniczny kierunek

Planując zagraniczny wyjazd na czerwcowy długi weekend, warto rozważyć podróż koleją. Z Polski kursują bezpośrednie pociągi m.in. do Czech, Austrii, Niemiec, Słowacji, Węgier oraz na Litwę. Nowością w letnim rozkładzie będzie również bezpośrednie połączenie do Chorwacji, dostępne już od czerwca.

Kogo poprze Mentzen? [Druga tura]

Od tego, kogo poprze Mentzen może zależeć wynik drugiej tury wyborów prezydenckich 2025 r. Dlatego wszyscy tak czekają na informację od Sławomira Mentzena: Trzaskowski czy Nawrocki?

Grozi Ci grzywna 81 tys. zł lub 10% obrotu. Nowe unijne prawo uderzy w tysiące polskich firm

Już za chwilę tysiące firm w Polsce mogą stanąć przed poważnym zagrożeniem – nowa unijna dyrektywa EAA oznacza obowiązkowe zmiany, których zignorowanie może skończyć się katastrofą finansową. Kary sięgają nawet 10% rocznego obrotu lub ponad 81 tys. zł. Wystarczy jedna skarga klienta, by urzędnicy wszczęli kontrolę i nałożyli sankcje. Masz czas tylko do 28 czerwca 2025 r. Potem może być za późno.

REKLAMA

Czternasta emerytura w 2025 r. Jaka kwota brutto - netto: najniższa emerytura, czy Rada Ministrów da więcej? Kiedy wypłata?

Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów, potocznie zwane czternastą emeryturą, będzie w 2025 roku wypłacone we wrześniu, podobnie jak w poprzednich dwóch latach. Tak wynika z założeń projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia miesiąca wypłaty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów w 2025 r., opublikowanych 20 maja 2025 r. Najprawdopodobniej "czternastka" wyniesie w 2025 roku 1878,91 zł brutto (ok. 1709,81 złotych netto), a więc tyle, ile wynosi najniższa emerytura. Choć ustawa daje Radzie Ministrów prawo podwyższenia tej kwoty.

Jeśli Trzaskowski wygra wybory na Prezydenta Polski, co z prezydenturą Warszawy?

Jeżeli Rafał Trzaskowski wygra wybory na Prezydenta Polski, nie może być jednocześnie prezydentem Warszawy. Zakazuje tego Konstytucja RP. Co z prezydenturą stolicy? Mieliśmy już taki przypadek w historii.

REKLAMA