Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa stała o wykonywanie remontów - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel
Na podstawie umowy Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania przez czas określony w umowie do wykonywania remontów oraz czynności konserwacyjnych. W zamian otrzymuje wynagrodzenie.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa stała o wykonywanie remontów


UMOWA STAŁA O WYKONYWANIE ROBÓT REMONTOWYCH I KONSERWACJI


Zawarta w dniu ........................ w....................................................... pomiędzy:


.................................................................... z siedzibą w .......................................................... przy ul. .................................................................................. reprezentowanym przez:

1.      .........................................................................................................................

2.      .........................................................................................................................  zwanym w treści umowy Zamawiającym, z jednej strony,

a

...............................................................................z siedzibą (ew. zamieszkałym) w ........................................................................................................................... , przy ul. ..................................................................................................................................... reprezentowanym przez:

1.      ........................................................................................................

2.      ......................................................................................................... zwanym w treści umowy Wykonawcą, z drugiej strony, zawarta została umowa treści następującej:


§ 1

1. Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania konserwację i re­monty .................................................................. zainstalowanych w obiekcie ........................................... przy ul. ............................................. w ........................................................................................... .

2.   Podstawą zawarcia umowy jest zlecenie Zamawiającego nr ...................... z dnia .......................................................................................................................................................... .

3.      Wykonawca zobowiązuje się do wykonania prac będących przedmiotem umowy zgodnie z aktualnym poziomem wiedzy technicznej i należytą starannością.

§ 2

1. Umowa niniejsza obowiązuje od dnia ............................ do dnia wypowiedzenia jej przez którąkolwiek ze stron.

2. Każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem ............................. miesięcznego okresu wypowiedzenia.

3. Wykonawca może rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym w przypad­ku eksploatacji niezgodnej z założeniami instrukcji obsługi przedmiotu konserwacji, a także w przypadku stwierdzenia dokonania naprawy w zakresie zleconym Wykona­wcy — przez osobę nieuprawnioną.

§ 3

1. Wykonawca przeprowadzać będzie czynności konserwacyjne ..................................................... polegające na ............................................................ zgodnie z wymogami instrukcji obsługi technicznej i eksploatacji.

2. Materiały eksploatacyjne niezbędne do wykonania czynności konserwacyjnych dostarczać będzie ............................................................................................................................................... .

3. Koszty materiałów, o których mowa w pkt. 2 rozliczane będą przez strony w sposób następujący .....................................................................

§ 4

1. Wykonawca dokonywał będzie okresowych remontów .......................................................... w terminach zgodnych z instrukcją obsługi — w terminach .............................. (półrocznych, miesięcznych).

2.      Części zamienne niezbędne do przeprowadzania remontów dostarczy ................................. na koszt ........................................................................................................................................... .

§ 5

1. Wykonawca podejmuje się usuwania nieprzewidzianych awarii........................... zgłoszonych w dni robocze w godzinach ..................................................... w sposób następujący .......................................................................................................................................................... .

2. Wykonawca podejmuje się usunięcia awarii w terminie ............................ (godzin, dni) od chwili zgłoszenia.

§ 6

Wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy za wykonanie prac będących przed­miotem umowy wynosić będzie:

1. za czynności konserwacyjne w wys. .................................. na podstawie .......................................................................................................................................................... .

2. za wykonywanie remontów w wys. ......................................................................... na podstawie .......................................................................................................................................................... .

3. za usuwanie doraźnych awarii w wys. ................................ na podstawie .................................. .


§ 7

Zamawiający zobowiązuje się do dokonania zapłaty za prace określone w § 6 umo­wy w terminie ................................ dni od daty ich zakończenia (ew. od daty otrzymania faktury) na konto Wykonawcy w .................................. nr .........................................

§ 8

Zamawiający zobowiązuje się do:

1. Zapewnienia Wykonawcy dostępu do ............................................................................. w sposób umożliwiający prawidłowe i bezpieczne prowadzenie prac będących przedmiotem umowy (ew. pomosty, drabiny, nadzór energetyczny),

2. Zapewnienie Wykonawcy na czas wykonywania prac odpowiedniego pomiesz­czenia na składowanie materiałów, urządzeń, narzędzi,

3. Pisemnego powiadomienia Wykonawcy o planowanym wyłączeniu ................... .................................. z eksploatacji w terminie ................................ dni przed dniem wyłączenia,

4.      Niedokonywania żadnych zmian i przeróbek w urządzeniach, których dotyczy przedmiot umowy.

§ 9

1. Ze strony Wykonawcy prace będące przedmiotem zlecenia prowadzić będzie .......................................................................................................................................................... .

tel. służbowy .................................................................................................................................... .

2. Przedstawicielem Zamawiającego, upoważnionym do podpisywania doku­mentów   stanowiących   podstawę   rozliczeń   wykonanych   robót   jest .......................................................................................................................................................... .

§ 10

W sprawach nie uregulowanych postanowieniami niniejszej umowy będą miały zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.

§ 11

Wszelkie zmiany i uzupełnienia postanowień umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci aneksu.

§ 12

Wszelkie spory na tle wykonania niniejszej umowy strony poddają rozpoznaniu właściwym rzeczowo sądom powszechnym.

§ 13

Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

                                                                                       

..................................................                                            ..............................................
         Zamawiający                                                                        Wykonawca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa stała o wykonywanie remontów

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »
Czas pracy 2022
Czas pracy 2022
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Praca zdalna a awans pracownika. Czy pracując zdalnie trudniej awansować?
  Pracownicy zdalni i hybrydowi nie mają łatwego życia. Mimo że ich wydajność często jest większa, to są oni pomijani podczas rozdawania zadań oraz awansów i nagród. To oczywiście wpływa na zarówno na samych pracowników, jak i na firmę. Przez takie zachowanie menedżerów morale zespołu spada, a sami pracownicy mogą szukać lepszego traktowania u innych pracodawców – a to oznacza utratę talentów, które można było znacznie lepiej wykorzystać.
  Ochrona lokatorów a podwyżka czynszu. Wynajmujący może łatwo obejść limit
  Ochrona lokatorów związana z ograniczeniem skali podwyżek czynszowych dotyczy tylko trwających umów najmu. Zawarcie kolejnej umowy wynajmu, na przykład na rok pozwala właścicielowi mieszkania znacząco podwyższyć czynsz. W odpowiedzi na obecną sytuację rynku najmu, może wzrosnąć popularność wynajmu okazjonalnego oraz instytucjonalnego.
  Zarobki i wykształcenie kobiet wpływają na poczucie atrakcyjności
  Czym Polki więcej zarabiają i mają lepsze wykształcenie, tym bardziej czują się atrakcyjnymi kobietami. Tak wynika badania przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i platformę ePsychlodzy.pl
  Marszałek Grodzki rozważa przyspieszenie obrad Senatu ws. zmian w ustawie o SN
  Marszałek Senatu Tomasz Grodzki rozważą przyspieszenie obrad Senatu w związku z planowanym uchwaleniem w Sejmie zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. Rozważam, jest to w tej chwili w trakcie uzgodnień - powiedział marszałek. Nie wykluczył, że Senat zbierze się w przyszłym tygodniu
  Ponad 71 tys. osób otrzymuje świadczenie "Mama 4 plus"
  "Mama 4 plus", czyli rodzicielskie świadczenie uzupełniające przysługuje w wysokości minimalnej emerytury. Kto otrzymuje takie wsparcie?
  Matki stanowią 6 proc. dłużników alimentacyjnych [BADANIE]
  Dane zgromadzone przez Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor umożliwiają stworzenie swoistego portretu tzw. „alimenciarza”. Kim jest „typowy” dłużnik alimentacyjny?
  Sejmowe komisje pozytywnie zaopiniowały rządowy projekt ustawy o czternastej emeryturze
  Połączone sejmowe komisje Polityki Senioralnej oraz Polityki Społecznej i Rodziny pozytywnie zaopiniowały w środę projekt ustawy o czternastej emeryturze. Rząd szacuje, że koszt wypłaty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego w 2022 r. to około 11,4 mld zł.
  Mandat i zakaz wejścia na pokład samolotu za głupi żart na lotnisku
  28-letni Polak podczas odprawy na lotnisku w podkrakowskich Balicach skłamał, że ma trotyl w bagażu. Głupi żart spowodował działania ochrony lotniska, straży granicznej i przeszkolonego psa. Mężczyzna został ukarany mandatem i zakazem wejścia na pokład samolotu do Barcelony.
  Sklep internetowy - jak wybrać wiarygodny?
  W praktyce 98% sklepów internetowych szanuje uprawnienia konsumentów i z zasady uwzględnia reklamacje. Pozostałe 2% to jednak przysłowiowe „czarne owce”. Na co warto zwracócić uwagę podczas zakupów?
  Klubiki dla dzieci z Ukrainy - kiedy powstaną?
  Na pewno od lipca pierwsze klubiki dziecięce powstaną. Przepisy są tak elastyczne, że działania związane z powstawaniem tych klubów będą mogły podejmować samorządy – powiedział podczas konferencji prasowej wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.
  "Sąd w smartfonie" i dalsza informatyzacja sądownictwa
  Ministerstwo Sprawiedliwości zmierza do pełnej cyfryzacji w polskim sądownictwie. W realizacji jest m.in. projekt "sąd w smartfonie". Resort zapowiada też "zdalny dostęp" sądów do informacji pochodzących z rejestrów państwowych.
  Premier: litera prawa to niewystarczający komponent budowania sprawiedliwej rzeczywistości
  Litera prawa, która była tak kurczowo przestrzegana w czasach III RP, jest niewystarczającym komponentem budowania sprawiedliwej rzeczywistości; także duch prawa i wola narodu musi być brany pod uwagę - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki
  Jak nie chronić danych osobowych?
  Na niewiele zdadzą się różnego rodzaju zabezpieczenia, jeśli sami udostępnimy wrażliwe informacje - przypomina Urząd Ochrony Danych Osobowych. Czy wiemy jak zadbać o swoje dane? Oto wyniki badania przeprowadzanego przez serwis ChronPESEL.pl i Krajowy Rejestr Długów pod patronatem UODO.
  Okoliczności łagodzące w wyroku karnym - planowane zmiany
  W Sejmie procedowany jest projekt ustawy zmieniającej przepisy Kodeksu karnego w zakresie dotyczącym m.in. dyrektyw wymiaru kary (druk sejmowy nr 2024).
  Müller: nie będzie zgody polskiego rządu, by sędziowie łamiący prawo mogli dalej orzekać
  Przytłaczająca większość zakończonych postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów dotyczy spraw pospolitych; nie będzie zgody polskiego rządu, by sędziowie, którzy łamią prawo, mogli dalej orzekać - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller
  Dyrektywa Omnibus od 28 maja 2022 r. Jakie prawa zyskają konsumenci?
  Od 28 maja 2022 r. zacznie obowiązywać unijna dyrektywa Omnibus, której celem jest zwiększenie ochrony praw konsumentów w handlu internetowym. Polska wersja tej ustawy na razie jest w powijakach, nie zdejmuje to jednak z polskich przedsiębiorców obowiązku podporządkowania się prawu UE. Niestety dostosowanie e-sklepów do nowych regulacji może kosztować - w zależności od sytuacji wyjściowej i rozmiaru sklepu może to być od tysiąca do nawet ponad 10 tys. zł.
  Waloryzacja zasiłku dla bezrobotnych od 1 czerwca 2022 r.
  Kwota zasiłku dla bezrobotnych podlega corocznej waloryzacji. Ile wyniesie świadczenie od 1 czerwca 2022 r.?
  Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - jaka pomoc?
  Fundusz Wsparcia Kredytobiorców to jedno z narzędzi przewidzianych dla kredytobiorców w trudnej sytuacji materialnej. Kto może skorzystać z pomocy?
  Wypłaty czternastej emerytury ruszą pod koniec sierpnia
  Chcemy, żeby projekt w sprawie czternastej emerytury był procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu - powiedział PAP wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Podkreślił, że tegoroczne wypłaty czternastych emerytur ruszą pod koniec sierpnia
  Kodeks wykroczeń
  Kodeks wykroczeń jest ustawą, która określa m.in. zasady odpowiedzialność za wykroczenia. Z jakich części się składa i co zawiera?
  Wakacje kredytowe korzystne dla kredytobiorców, ale co z bankami?
  W reakcji na gwałtowne podwyżki stóp procentowych oraz znaczny wzrost inflacji rząd zapowiada wprowadzenie nowych preferencji dla kredytobiorców. Z perspektywy banków dobrą wiadomością jest uchylenie w całości przepisów regulujących „wakacje kredytowe” z tzw. Tarczy antykryzysowej 4.0. Do projektu dodano jednak przepisy przejściowe, których lektura może przyprawić o niemały zawrót głowy oraz inne propozycje, które oznaczają komplikacje dla sektora bankowego.
  Czternasta emerytura zostanie wypłacona na przełomie sierpnia i września
  Zgodnie z rządową autopoprawką czternasta emerytura będzie wypłacana od 25 sierpnia do 20 września 2022 r. Przesunięcie terminu uzasadniono koniecznością dostosowania systemów informatycznych ZUS i KRUS. Aby otrzymać czternastkę, nie będzie trzeba składać wniosków.
  Limity dorabiania dla emerytów i rencistów od 1 czerwca 2022 r.
  Od 1 czerwca 2022 r. wzrosną limity dorabiania dla emerytów i rencistów. Kogo obowiązują kwoty graniczne przychodów?
  Kredyt bez wkładu własnego bez minimalnego limitu gwarancji
  Kredyt bez wkładu własnego limit gwarancji przewiduje obecnie limit gwarancji w wysokości od 10 do 20 proc. wartości nieruchomości. Rząd jednak chce wprowadzić zmiany. Jakie?
  MZ o zakazie odwiedzin pacjentów
  Jak przekazało ministerstwo zdrowia, utrzymywanie zakazu odwiedzin pacjentów nie znajduje podstawy w świetle obowiązującego prawa, a także jest sprzeczne z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego w tym zakresie.