reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Usługi > Umowa przewozu międzynarodowego - WZÓR UMOWY

Umowa przewozu międzynarodowego - WZÓR UMOWY

W umowie określone są zasady dotyczące współpracy umawiających się stron w zakresie przewozu międzynarodowego. Pobierz bezpłatny wzór umowy.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa przewozu międzynarodowego


UMOWA O WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ

W ZAKRESIE PRZEWOZÓW MIĘDZYNARODOWYCH


zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:


1. ....................................................................................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., zwanym dalej Zleceniodawcą, reprezentowanym przez:

.........................................................................,

.........................................................................,


oraz


2. ........................................................................................................ z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS ......................... zwanym dalej Przewoźnikiem, reprezentowanym przez:

......................................................................................,

......................................................................................,


o następującej treści:


§ 1

Niniejsza umowa określa zasady współpracy stron w zakresie przewozów międzynarodowych środkami transportu samochodowego.

§ 2

W zakresie niniejszej umowy Przewoźnik będzie dokonywał przewozów na zlecenie Zleceniodawcy na rzecz wskazanych przez niego odbiorców.

§ 3

1. Strony zobowiązują się wykonywać zobowiązania wynikające z niniejszej umowy z należytą starannością wymaganą w obrocie profesjonalnym, dbałością o zachowanie dobrego imienia i wzajemnych interesów gospodarczych oraz wedle najlepszej wiedzy i umiejętności.

2. Przewoźnik oświadcza, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia wymagane przez obowiązujące przepisy do świadczenia na rzecz Zleceniodawcy usług przewozowych w transporcie międzynarodowym.

§ 4

Strony zobowiązują się do zachowania tajemnicy handlowej, obejmującej wszelkie informacje handlowe, które uzyskały w związku z realizacją niniejszej umowy.

§ 5

1. Przewoźnik będzie wykonywał przewozy na podstawie planu przewozów, przygotowanego przez Zleceniodawcę, obejmującego tydzień (od poniedziałku do niedzieli), zwanej dalej planem tygodniowym.

2. Zleceniodawca jest zobowiązany przedstawić plan tygodniowy na kolejny tydzień nie później niż do piątku tygodnia poprzedniego. Plan tygodniowy może zostać przedstawiony Przewoźnikowi listem, pocztą elektroniczną lub faksem.

3. W przypadku nieprzedstawienia Przewoźnikowi planu tygodniowego w terminie określonym w ust. 2 Przewoźnik może odmówić wykonania przewozu, jeżeli okres pomiędzy terminem planowanego przewozu i zawiadomieniem Przewoźnika go o tym fakcie jest krótszy niż ... (...............) dni robocze.

4. W odniesieniu do każdego przewozu ujętego w planie tygodniowym Zleceniodawca określi co najmniej termin przewozu, ładunek, punkty docelowe oraz termin rozpoczęcia przewozu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Forum Doradców Podatkowych

Praktyczne publikacje dla przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych i kandydatów na doradców podatkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama