REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa z adwokatem - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

Umowa zawierana między klientem a adwokatem lub radcą prawnym. Strony mogą się umówić na prowadzenie wszystkich spraw klienta jak również na dokonanie konkretnej czynności. Pobierz bezpłatny wzór umowy.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa z adwokatem

REKLAMA


UMOWA W SPRAWIE OBSŁUGI PRAWNEJ

zawarta w …………………… (miejscowość) w  dniu ...... ……. (data zawarcia umowy)  r.  pomiędzy:


1. ………………………….. (nazwa spółki oraz forma prawna) z siedzibą w ………………………….. (miejscowość), przy ul. ……………………………… (nazwa ulicy i numer domu), zwanym dalej ZLECENIODAWCĄ, reprezentowaną przez

………………………….(imię i nazwisko)  -Prezesa Zarządu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

…………………………..(imię i nazwisko) -Członkiem Zarządu


a


adwokatem ……………………….. (imię i nazwisko)  działającym w ramach Kancelarii Adwokata ……………….. (imię i nazwisko)  z siedzibą w …………………. (miejscowość), przy ul. ………………………………… (nazwa ulicy i numer domu), zwaną dalej KONSULTANTEM.

Strony przyjmują niniejszą Umowę do realizacji na  warunkach uzgodnionych poniżej:


§ 1. CZAS OBOWIĄZYWANIA

Usługi wynikające z niniejszej Umowy świadczone będą począwszy od  dnia .........  r.  i  będą wykonywane do  chwili  rozwiązania Umowy zgodnie z postanowieniami § 7.

§ 2. ZAKRES ŚWIADCZONYCH USŁUG

REKLAMA

2.1. KONSULTANT zobowiązuje się do wykonywania stałej obsługi prawnej na rzecz ZLECENIODAWCY. KONSULTANT poświęci swą uwagę i zaangażuje się w sprawy ZLECENIODAWCY, a powierzone mu czynności wykonywać będzie przy zachowaniu najwyższej staranności i fachowości.

2.2. Zakres obsługi prawnej obejmie w szczególności: przygotowywanie dokumentów, umów, sporządzanie analiz, opinii i ekspertyz prawnych, udział w negocjacjach, pomoc prawną na rzecz władz, przedstawicieli i pracowników ZLECENIODAWCY oraz zastępstwo prawne w postępowaniu sądowym.


§ 3. WYNAGRODZENIE

REKLAMA

3.1.ZLECENIODAWCA wypłaci KONSULTANTOWI miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie ……………….  złotych plus podatek VAT. ZLECENIODAWCA dokonywać będzie wypłaty wynagrodzenia ryczałtowego przelewem na konto bankowe KONSULTANTA ……………………………………………. (numer konta) w terminie. do …………………………… dnia każdego następnego miesiąca. KONSULTANT zobowiązuje się do świadczenia w ramach ryczałtu miesięcznego usług prawnych, z wyjątkiem zastępstwa prawnego w postępowaniu sądowym, w wymiarze …………. godzin miesięcznie. Usługi świadczone na rzecz ZLECENIODAWCY ponad powyższy limit czasowy będą fakturowane zgodnie z postanowieniami § 3.2 niniejszej Umowy.

3.2.Wynagrodzenie za usługi świadczone ponad uzgodniony powyżej limit czasowy będą rozliczane wg. stawki w wysokości …………….,- złotych plus podatek VAT za każdą godzinę. Wynagrodzenie za usługi dodatkowe będzie płatne łącznie z ryczałtem wskazanym powyżej.

3.3.Poza wynagrodzeniem określonym w §§ 3.1, 3.2 umowy ZLECENIODAWCA będzie płacił KONSULTANTOWI dodatkowe wynagrodzenie za usługi zastępstwa prawnego w postępowaniu  sądowym.

Strony zgodnie ustalają, iż, za zastępstwo prawne w danej sprawie, KONSULTANT otrzyma wynagrodzenie w wysokości …………………………………………………………………..

Wynagrodzenie płatne będzie w następujący sposób: ……………………………………………….

§ 4. KOSZTY

KONSULTANT dolicza do kwoty wynagrodzenia wszelkie wydatki i koszty poniesione w imieniu  ZLECENIODAWCY, a związane z realizacją umowy. Do faktury za usługi świadczone w danym miesiącu załączona będzie specyfikacja kosztów i wydatków, o których mowa powyżej.

ZLECENIODAWCA, po uprzednim uzgodnieniu, może wypłacić zaliczkę na poczet ww. kosztów i wydatków.

§ 5. OGRANICZENIE PEŁNOMOCNICTW

KONSULTANT niniejszym uznaje i akceptuje, że nie jest uprawniony do dokonywania obciążeń ZLECENIODAWCY, ani też do zaciągania w imieniu ZLECENIODAWCY żadnych zobowiązań, chyba że został w tym zakresie wcześniej przez ZLECENIODAWCĘ upoważniony.

§ 6. POUFNOŚĆ INFORMACJI

6.1. KONSULTANT niniejszym potwierdza i uznaje, że informacje dotyczące usług, klientów, operacji i działań  ZLECENIODAWCY oraz wszelkie przedsięwzięcia, w które angażuje się ZLECENIODAWCA stanowią wyłączną własność ZLECENIODAWCY.

6.2. KONSULTANT zobowiązuje się do zachowania poufności powyższych informacji oraz do ich nie ujawniania bez uprzedniej pisemnej zgody ZLECENIODAWCY zarówno w okresie obowiązywania niniejszej Umowy jak też po jej zakończeniu.


§ 7. ROZWIĄZANIE

Niniejsza Umowa zawierana jest na czas nieokreślony i może być rozwiązana przez każdą ze stron za 1 miesięcznym pisemnym wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.

§ 8. ZAWIADOMIENIA

Wszelkie zawiadomienia uważa się za dokonane z chwilą ich doręczenia adresatowi lub przesłania na jego adres listem poleconym.

§ 9. PRZEKAZYWANIE DOKUMENTÓW

Z chwilą rozwiązania niniejszej  Umowy  z  jakichkolwiek  przyczyn KONSULTANT  przekaże  ZLECENIODAWCY wszelką  sporządzoną lub zebraną przez siebie dokumentację  uzyskaną  od  ZLECENIODAWCY w  okresie trwania Umowy a dotyczącą jego działalności,  finansów  i  innych  spraw. Niniejszym  Strony  zgodnie  stwierdzają,  że  w  przypadku wątpliwości,  wszelka  dokumentacja  stanowi  i   stanowić  będzie własność ZLECENIODAWCY.

§ 10. ZMIANY UMOWY

Wszelkie zmiany i modyfikacje niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 11. STOSOWANIE PRZEPISÓW KODEKSU CYWILNEGO

We wszelkich sprawach nie uregulowanych w niniejszej Umowie zastosowanie mają przepisy prawa cywilnego.

§ 12. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Umowa została sporządzona w 2 (dwóch) jednobrzmiących egzemplarzach.

                                                                                             

          KONSULTANT                                                                     ZLECENIODAWCA

  

____________________                                                       _____________________

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa z adwokatem

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Odwrócone babciowe to szansa dla rodzin seniorów. Ponad 2000 złotych na opiekę na najstarszymi członkami rodzin. Od kiedy?

Przeciętne trwanie życia się wydłuża, a wraz z nim rośnie liczba seniorów. Narastają też problemy związane z koniecznością zapewnienia im niezbędnej opieki. Odpowiedzią na te problemy ma być odwrócone babciowe, czyli bon senioralny.

Wyznaczono termin egzaminu na doradcę podatkowego. Kiedy można składać wnioski?

W maju 2025 r. kandydaci będą mogli przystąpić do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego. Osoby zainteresowane muszą złożyć wnioski o dopuszczenie do egzaminu pisemnego.

Zasiłek specjalny z MOPS w 2025 r. Ile wyniesie i komu przysługuje [PORADA]

O zasiłek celowy z pomocy społecznej mogą co do zasady ubiegać się osoby, które spełniają określone kryteria dochodowe. Przy wyższych dochodach pomoc można przyznać tylko wyjątkowo. Kto dostanie specjalny zasiłek celowy?

O tym nowym obowiązku pracodawcy zapominają. Koniec roku to dobry moment, by sprawdzić dokumentację i nie narażać się na karę

Od 2023 roku pracodawców obciąża nowy obowiązek. Choć sprawa nie jest skomplikowana, wymaga uważności i uwagi. Koniec roku to dobry moment, aby upewnić się, czy wykonano niezbędne czynności, a pracodawcy nie grozi z tego tytułu kara. 

REKLAMA

Dla kogo renta w 2025 r.? Te choroby nie kwalifikują przewlekłe chorych do renty

Dla kogo renta w 2025 r.? Te choroby nie kwalifikują przewlekłe chorych do renty. Kiedy przysługuje prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy? Jakie warunki należy spełniać? Na jaki czas jest przyznawana?

Dodatkowe świadczenia dla pracowników jeszcze w 2024. To ostatnia szansa by skorzystać z limitu 1000 zł. Później przepadnie

Świadczenia okołoświąteczne z ZFŚS należą do najpopularniejszych świadczeń przyznawanych pracownikom. Jednak aby pracownik mógł otrzymać je w przyznanej wysokości, nie może w trakcie roku przekroczyć limitu zwolnienia podatkowego.

1050 zł miesięcznie zamiast 800 plus, do 25 roku życia dziecka i niezależnie od dochodu – komu przysługuje i na jakich warunkach?

Osoby mieszkające lub pracujące w Niemczech, nawet jeżeli mieszkają na stałe w Polsce – jeżeli spełniają określone warunki – mogą pobierać w Niemczech świadczenie rodzinne na dzieci (tzw. kindergeld). Świadczenie to, przysługuje niezależnie od dochodu i można je uzyskać również w przypadku pobierania w Polsce jego odpowiednika – „800 plus”. 

Procedura zgłoszeń zewnętrznych. Kompleksowy system ochrony sygnalistów

Od 25 września 2024r. winny zostać wprowadzone i obowiązywać procedury zgłoszeń wewnętrznych. Natomiast 25 grudnia 2024 r. to data wprowadzenia procedur zgłoszeń zewnętrznych. To obowiązek organów publicznych.

REKLAMA

Dodatkowy urlop macierzyński od 2025 r.: Dla kogo 8, a dla kogo 15 tygodni? Jaki zasiłek za okres urlopu? Jak wnioskować?

Dodatkowy urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków będzie przysługiwał do 8 tygodni lub do 15 tygodni, w zależności od okresu hospitalizacji i tygodnia ciąży, w którym urodzi się dziecko, lub jego masy urodzeniowej. Zasiłek za okres dodatkowego urlopu będzie wynosił 100 proc. podstawy zasiłku. A wniosek będzie można złożyć do pracodawcy wraz z zaświadczeniem lekarskim.

Nie kupisz już żywego karpia, a w sylwestra nie puścisz fajerwerków. Za pierwsze nawet 5 lat pozbawienia wolności, a za drugie areszt lub 10 tys. zł kary. Od kiedy nowe zakazy?

Obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz zmianie niektórych innych ustaw (popularnie zwany „ustawą łańcuchową”) jest już po pierwszym czytaniu w sejmie i – zgodnie z decyzją sejmowej większości – został skierowany do dalszego procedowania. Zakłada on wprowadzenie m.in. zakazu handlu żywymi rybami (z wyłączeniem ryb akwariowych) oraz używania fajerwerków hukowych. Za złamanie powyższych zakazów, grozić będą surowe kary.

REKLAMA