| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory prezydenckie 2010 > Janusz Korwin-Mikke pozwał TVP

Janusz Korwin-Mikke pozwał TVP

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił złożony w trybie wyborczym pozew Janusza Korwina- Mikke. Prezes Wolności i Praworządności pozwał TVP o to, że podała, iż zadowolony jest z wyniku uzyskanego w wyborach 20 czerwca.

Pozew Janusza Korwina- Mikke sprawił duże zamieszanie. Sąd okręgowy w Warszawie odrzucił pozew uznając, że nie może on być rozpatrywany w trybie wyborczym. Pozew bowiem został złożony już po zakończeniu głosowania w dniu 20 czerwca 2010r.

Od takiego rozstrzygnięcia sądu zainteresowany się odwołał do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Sąd drugiej instancji zmienił wcześniejsze orzeczenie i nakazał Sądowi okręgowemu powtórne rozpoznanie sprawy.

W poniedziałek, 28 czerwca 2010r., Sąd Okręgowy w Warszawie po raz kolejny orzekł w sprawie pozwu Korwina-Mikke. Związany orzeczeniem Sądu Apelacyjnego uznał prawo powoda do złożenia takiego wniosku jednak oddalił go jako bezzasadny.

Sprawa dotyczy informacji mieszczonej w pasku informacyjnym telewizji TVP Info. Podano w nim, że Janusz Korwin- Mikke jest zadowolony z wyniku wyborczego.

Zainteresowany stwierdził, że jest to nieprawda i pozwał telewizję w trybie wyborczym.

Wyrok jest nieprawomocny. Prezes Wolności i Praworządności nie wyklucza złożenia apelacji. 

Zobacz również serwis: Wybory prezydenckie 2010

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »