REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podwyżki

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pilne! Wyższe podwyżki dla budżetówki 2025: ponad 7% a nie 4,1%. W Radzie Dialogu Społecznego blokuje je tylko rząd

Czy uda się wywalczyć podwyżki wynagrodzeń dla pracowników strefy budżetowej. Rząd proponuje tylko waloryzację inflacyjną. W Radzie Dialogu Społecznego nie udało się uzgodnić, wyższego niż proponuje rząd, wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej w 2025 roku. Rząd upiera się przy wskaźniku 4,1% choć płacę minimalną zdecydował się podwyższyć o ponad 7%.

Od lipca 2024 r. trzeba więcej płacić za żłobek. A to dopiero początek. Największy skok cen będzie jesienią.

Od lipca 2024 r. w większości gmin wzrosły opłaty za żłobki. A to dopiero początek. Największy skok cen będzie jesienią. Liczba miejsc w publicznych żłobkach jest ograniczona, a co za tym idzie, rodzice muszą korzystać z oferty prywatnych placówek. Te zaś postanowiły maksymalnie wykorzystać wzrost dopłat z 400 zł żłobkowego na 1500 zł nowego świadczenia.

10 375 zł dla dentysty a dla przeciętnego pracownika 4 300 zł od 1 lipca 2024 [dla dentysty 1173 zł podwyżki, a dla przeciętnego pracownika 58 zł. To kpina]

10 375 zł dla dentysty a dla przeciętnego pracownika 4 300 zł od 1 lipca 2024. Dla dentysty 1173 zł podwyżki, a dla przeciętnego pracownika 58 zł. Skąd taka podwyżka dla dentysty? Od 1 lipca 2024 r. wchodzą w życie nowe i to nie małe stawki minimalnego wynagrodzenia w publicznej służbie zdrowia. Minimalne stawki są powiązane z rodzajem profesji, kwalifikacjami i zakresem odpowiedzialności.

Premier D. Tusk zadecydował o podwyżkach: budżetówka, waloryzacja emerytur i rent, pensja minimalna. Podajemy kwoty

Rząd premiera D. Tusk proponuje na 2025 r.: budżetówka z podwyżką 4,1%, min. waloryzacja emerytur i rent 6,78%, pensja minimalna 4626 zł brutto, minimalna stawka godzinowa: 30,20 zł. Wydarzeniem tego tygodnia są też 4 uchwały rządu potwierdzające dodatek 1000 zł dla budżetówki. Sonda o podwyżkach.

REKLAMA

Podwyżki dla pracowników: Od lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie zasadnicze od 4651,06 zł do 10375,45 zł

Pracownicy zatrudnieni w ochronie zdrowia od lipca 2024 r. doczekają się waloryzacji minimalnych wynagrodzeń zasadniczych. 

Podwyżki w ochronie zdrowia od 1 lipca 2024 roku. Komu się należą i jak je obliczyć?

Jak co roku 1 lipca, podmioty lecznicze mają obwiązek podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników ochrony zdrowia. Większe wynagrodzenie otrzymają m.in. pielęgniarki, lekarze, opiekunowie medyczni, ale także „nowe” zawody medyczne jak asystentki stomatologiczne oraz higienistki stomatologiczne.

Pracownicy budżetówki wściekli. Podwyżek na horyzoncie nie widać

W 2025 roku urzędnikom i służbom mundurowym w Polsce pensje mają wzrosnąć jedynie o 4,1%. Są to dane z dokumentu ministra finansów, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". 

Podwyżki dla tej grupy pracowników. Wzrost dolnych i górnych progów wynagrodzeń

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało projekt rozporządzenia rządu, który zakłada zmianę progów wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Opublikowane założenia projektu wskazują, że pracownicy BRMiŚP będą mogli otrzymać podwyżki. Jednak istnieje pewne ograniczenie związane z maksymalnym progiem wynagrodzenia. Jeśli aktualne wynagrodzenie jest zbliżone do tego progu, podwyżka nie mogłaby zostać w pełni zrealizowana. Projekt ma także na celu dostosowanie minimalnych progów wynagrodzeń BRMiŚP do poziomu minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego od 1 stycznia 2024 roku.

REKLAMA

Będą podwyżki wynagrodzeń. Plany na resztę 2024 roku

Dane Polskiego Instytutu Ekonomicznego pokazują, że od stycznia do kwietnia 2024 r., 57% firm zdecydowało się na podniesienie wynagrodzeń. Z tych firm, 45% planuje dalsze podwyżki w tym roku. Dodatkowo, 24% firm, które jeszcze nie podniosły płac, zamierza to zrobić. Oznacza to, że łącznie 67% badanych firm podniesie pensje w tym roku.

ZNP ostrzega: Nauczyciele stracicie 20% na wcześniejszych emeryturach. Dostaniecie też 20% mniej niż z świadczenia kompensacyjnego

20% straty wobec emerytury powszechnej (od 60 roku życia) wynika z pomniejszenia stanu konta emerytalnego. 20% mniej niż z świadczenia kompensacyjnego, to efekt obliczenia: stan konta/średnia trwania życia.

Kaczyński mówił o "bardzo poważnych podwyżkach" w Polsce. PiS szykuje nowy projekt

Europoseł Ryszard Czarnecki mówił o "olbrzymim odzewie" w sprawie akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Stop Podwyżkom". Projekt ten ma na celu utrzymanie cen gazu i energii na obecnym poziomie. 

MSWiA: zrównanie świadczeń i ekwiwalentów w Policji i Wojsku. 3 warianty podwyżki dodatków. Indeksacja podwyżek do PKB

W MSWiA dyskusja z policyjnymi związkowcami o zrównaniu świadczeń mieszkaniowych żołnierzy i policjantów (i ekwiwalentów za mundur). Na pewno nie w 2024 r., ale być może w 2025 r. Rozmawiano też o 3 wariantach podwyżek dodatków i indeksacji podwyżek do PKB (?).

W sklepach coraz drożej. Za co zapłacimy więcej? Na horyzoncie kolejne podwyżki

Zgodnie z najnowszym badaniem, ceny zakupów codziennych w sklepach w kwietniu tego roku wzrosły o 2,4 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca w roku poprzednim. To wyniki raportu “Indeks Cen w Sklepach Detalicznych”. Eksperci zaznaczają, że wzrost cen byłby większy, gdyby nie trwała rywalizacja cenowa pomiędzy dyskontami.

Podwyżki wynagrodzenia w branży IT. Zapotrzebowanie na specjalistów nadal jest bardzo duże, mogą zarobić nawet 25 tys. zł

Wynagrodzenia specjalistów IT rosną, mimo trudniejszego okresu w branży. Zapotrzebowanie na specjalistów nadal jest bardzo wysokie. A jeśli zapotrzebowanie jest wysokie, to wynagrodzenia też są wysokie.

Anita Noskowska-Piątkowska: Postulat stałych podwyżek w służbie cywilnej

Szefowa służby cywilnej: będę postulowała stały wzrost wynagrodzenia w służbie cywilnej.

Podwyżka opłat za wodę o 14,99%. Weryfikacja dopiero, gdy podwyżka będzie o 15% [Przykład]

To efekt zmiany w prawie zdejmującej kontrolę nad gminami w zakresie podnoszenia opłat za wodę i odprowadzanie ścieków.

Świadczenie pielęgnacyjne: o 540 zł podwyżki więcej. Dzięki waloryzacji co miesiąc 2988 zł

Świadczenie pielęgnacyjne podlega corocznej waloryzacji. Nie inaczej jest w 2024 r. 

W 2024 r. w szpitalach i przychodniach nie będzie podwyżek wyrównujących. W ciągu dwóch lat skok pensji do 9639,10 zł

To podwyżki dla grupy V i VII. Wynikają ze zmian współczynników. Nie będzie zmian dla pielęgniarek i położnych z 2. grupy (współczynnik 1,29). Ten współczynnik daje dziś pensję średnio 12 241 zł brutto.

Od 1 stycznia 2025 r. wynagrodzenie zasadnicze miesięczne w grupie V wynosiłoby 7871,03 zł, a dla grupy VI - 7298,59 zł. Zmiany w wynagrodzeniach służby zdrowia

Od 1 stycznia współczynnik dla grupy V wynosiłby 1,10 proc., a dla grupy VI - 1,02 proc. Kos doprecyzował, że wynagrodzenie zasadnicze miesięczne w grupie V wynosiłoby 7871,03 zł, a dla grupy VI - 7298,59 zł. Od 1 stycznia 2026 r., współczynnik dla grupy V miałby wynosić 1,15 proc., a dla grupy VI - 1,08 proc. Tym samym - przekazał wiceminister - od 1 lipca 2026 r. wynagrodzenie zasadnicze dla grupy V wynosiłby 9630,10 zł, a w grupie VI - 9043,92 zł.

Podwyżki o 2645 zł, 2990 zł i 3220 zł dla wybitnych sportowców [nowelizacja]

Za  ZŁOTO podwyżka o 3220 zł, za BRĄZ 2645 zł, a za SREBRO 2990 zł. Podwyżki dwuletnich stypendiów dla olimpijczyków. Najlepsi polscy sportowcy od tego roku mogą liczyć maksymalnie na 12 650 złotych miesięcznego stypendium (przez 2 lata).

Przywrócenie policyjnych emerytur po 15 latach? Policjanci u prezydenta A. Dudy

Prezydent zadeklarował, że podpisze ustawę (lub ustawy) zawierające te trzy postulaty policjantów. Spotkanie prezydenta i policjantów odbyło się 5 kwietnia 2024 r.

Podwyżki o 16% do 22%. Asystent sędziego zarobi od 5000 zł do 8000 zł [pensja zasadnicza, wyrównanie]

1500 zł dla każdego nauczyciela? Związki zawodowe oceniają prace rządu

Związki zawodowe pozytywnie oceniają podwyżki dla nauczycieli. Doceniają prace rządu w tym zakresie. Przypomnijmy, że podwyżki dla nauczycieli wzrosnąć mają o 30 lub 33 proc. w zależności od stopnia awansu zawodowego nauczycieli.

Kolejne podwyżki w budżetówce. Jakie będą wynagrodzenia pracowników podmiotów leczniczych?

Wzrosną wynagrodzenia pracowników podmiotów leczniczych. Minimalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego tych pracowników będą wynosiły od 4190 zł do 4640 zł. Natomiast maksymalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego będą wynosiły od 6000 zł do 12720 zł.

Podwyżki w budżetówce. Nowelizacja przepisów o wynagradzaniu pracowników administracji rządowej i innych jednostek

Szykują się podwyżki dla kolejnych grup pracowników budżetówki. Do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów trafił zapis o kolejnym projekcie rozporządzenia. Chodzi o rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek.

18,4 mln dla jednostek pomocy społecznej, 15,8 mln zł dla teatrów i muzeów, a to nie wszystko - podwyżki już są uchwalone. Jednak to za mało i żądania nie ustają.

Co dalej z podwyżkami? Warszawska kultura i pomoc społeczna mogą liczyć na podwyżki. Jednak nie takich kwot oczekiwano i związki zawodowe nadal przedstawiają swoją żądania.

B. Nowacka: 2500 zł w bonie dla nauczycieli w przedszkolach? Już w roku szkolnym 24/25? Co na to KE?

Bo Komisja Europejska jest tu tutaj najważniejsza - potrzebna jest jej zgoda na przesunięcia środków z KPO na odpowiedni program wsparcia nauczycieli/edukacji.

Podwyżka dodatków o 41%: szeregowy otrzymał 800 zł, plutonowy 1050 a sierżant 1150 zł. Kwoty brutto. Pierwsza podwyżka od 15 lat

Dodatki w tej wysokości przyznano funkcjonariuszom Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego. Wypłata za okres od 1 stycznia 2024 r.

Komunikat KGP: 1 marca 2024 r. wypłata podwyżek dla policjantów [20% kwoty bazowej]. W marcu na kontach +20% dodatku za stopień. Wyrównania od 1 stycznia 2024 r.

Jutro policjanci otrzymają na konta wypłaty podwyżek wraz z wyrównaniami od 1 stycznia 2024 r. W przyszłości otrzymają w ten sposób podwyżki z tytułu dodatków za stopień. 

Kierowcy zapłacą więcej za przejazd A2. Od poniedziałku – 11 marca stawka rośnie o 6 zł

Przejazd autostradą A2 między Nowym Tomyślem a Koninem stanie się o 6 zł droższy. 6 zł więcej od poniedziałku – 11 marca zapłacą jednak wyłącznie kierowcy aut osobowych. W przypadku dużych ciężarówek opłata wzrośnie już o 60 zł.

Podwyżki dla pracowników pomocy społecznej mają zostać przyjęte jeszcze w I kwartale 2024 r.

Podwyżki dla pracowników pomocy społecznej mają zostać przyjęte jeszcze w pierwszym kwartale 2024 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło projekt nowelizacji ustawy.

MSWiA: Wypłaty podwyższonych dodatków u policjantów, strażaków, SG i SOP

Według planu podwyżki dodatków podległych MSWiA służb zostaną wypłacone jeszcze w marcu 2024 r. W "toku" Projekty nowelizacji rozporządzeń dotyczących uposażeń policjantów, strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa i Straży Granicznej.

Zmiany: stawki wynagrodzeń w urzędach. Podwyżki od 1 stycznia 2024 r. [Nowe tabele zaszeregowania]

Zmiany w rozporządzeniu w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek.

Będą podwyżki w służbie zdrowia. Minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego wzrosną o ok. 21%, a maksymalne o 20%

Znamy projekt nowelizacji rozporządzenia określającego wynagrodzenia za pracę pracowników zatrudnionych w niektórych państwowych jednostkach budżetowych działających w ochronie zdrowia. Zmieni się wysokość miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego pracowników. Jakie to będą kwoty?

Jakie podwyżki w służbie zdrowia w 2024 r.? Od 4242 zł do 18690 zł [Tabele zaszeregowania]

Nowe tabele zaszeregowania w służbie zdrowia (2024 r.) Jakie podwyżki w służbie zdrowia w 2024 r.? Minimalne pensje 4242 zł – 5600 zł brutto. Maksymalne 4440 zł – 18690 zł [Tabele zaszeregowania]

Podwyżki dla pracowników sfery budżetowej. Będzie wyrównanie od 1 stycznia 2024 r.

Fala podwyżek dla pracowników sfery budżetowej przybiera na sile. Trwają prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek.

Nowe stawki: od 1140 zł do 6200 zł w I kategorii zaszeregowania. I od 2830 zł do 11420 zł w XXI kategorii zaszeregowania [Tabela]

Zmiany w rozporządzeniu w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek. Pomimo publikacji w połowie marca 2024 r. wchodzą w życie od 1 stycznia 2024 r.

Podwyżka o 375 zł dodatku za stopień dla policjantów. Służbowy i funkcyjny w górę o 90 zł. Nowe mnożniki [projekt rozporządzenia]

To są podwyżki średnie. Trzeba przeliczyć indywidualnie, ile otrzyma dany policjant.

Kolejne podwyżki 30% dla nauczycieli dopiero za dwa lata? Dyplomowany nie będzie miał w 2025 r. 7500 zł brutto zasadniczej?

„Barbara Nowacka nie zamierza składać nauczycielom wielkich deklaracji finansowych, ponieważ – jak podkreśliła – finansowo jest znacznie gorzej niż się wydaje.” Taką PAP podał informację dodając "Zdaniem szefowej resortu reforma możliwa będzie najwcześniej w 2026 r.". 

Minister edukacji narodowej zapowiada: Nauczyciele otrzymają podwyżki już w marcu, a od września uczniowie bez prac domowych

Nauczyciele powinni godnie zarabiać. Otrzymają podwyżki już w marcu z wyrównaniem od 1 stycznia – zapowiada Barbara Nowacka. Szefowa resortu oświaty obiecuje też, że od 1 września nastąpi odejście od obowiązkowych i ocenianych prac domowych.

Ministerstwo Rodziny: podwyżka o 20% w I kategorii zaszeregowania, a dla pozostałych o 20% [projekt rozporządzenia]

Rozporządzenia podwyższa stawki minimalnej wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania o 20%, a w pozostałych kategoriach zaszeregowania o  730 zł.

Podwyżki dla nauczycieli w 2024 roku. Jakie kwoty?

W dniu 20 lutego 2024 r. Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisały rozporządzenie określające minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Już 21 lutego rozporządzenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wynagrodzenie nauczycieli początkujących rośnie o 33%, a w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych wzrost wynosi 30%. Wzrost wynagrodzeń jest możliwy z powodu zwiększenia subwencji oświatowej.

Zarabiają po podwyżce 3500 zł. Za dzień pracy w 2024 r.! Nie za miesiąc! Wiesz jaki zawód daje takie pieniądze?

To są dzienne wynagrodzenia za dzień pracy wizytatora (2500 zł) i koordynatora (3500 zł) pracujących przy akredytacji placówek medycznych. Około 100 osób wykonuje ten zawód.

Które branże mogą liczyć na podwyżki? Nawet 20 proc.!

Szykują się podwyżki wynagrodzeń. Planuje je 60% przedsiębiorstw w Polsce. Które branże mogą już zacierać ręce? 

Podwyżki 2024. Które zawody mogą się spodziewać o 16-19% wyższych pensji?

Pracownicy powinni się generalnie cieszyć – choć nie wszyscy w takim samym stopniu, Aż 60% przedsiębiorstw w Polsce zamierza w 2024 roku podwyżki wynagrodzeń. Wzrost pensji dotyczy wszystkich sektorów, ale niektóre zawody odczują je szczególnie mocno. Zespół Preply przygotował zestawienie branż, w których podwyżki mogą sięgać nawet 20%. Łączy je jeden wspólny mianownik. 

Szeregowy z podwyżką od 1040 zł do 1170 zł. [stawki uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych]

Solidne podwyżki w armii zawodowej - MON odsłonił karty na 2024 rok.

Wynagrodzenia 2024. Większe podwyżki dla nauczycieli i budżetówki - inni dostaną maksymalnie 10% więcej. „Inflacja nie jest już argumentem, by podnosić płace”

Przedsiębiorcy w roku 2024 są skłonni do podwyższania wynagrodzeń swoim pracownikom, ale to raczej podwyżki symboliczne – tak wynika z obserwacji ekspertów rynku pracy, a sytuację potwierdza w swoim finansowym raporcie firma Hays. Ze statystyk wynika, że ponad 80% pracodawców planuje podwyżki, ale zdecydowana większość o maksymalnie 10%. Tylko co setny chce podwyższyć wynagrodzenia o więcej niż 20%. 

Na początek było żądanie 4300 zł renty socjalnej. Teraz do 4300 zł mają dobić stypendia, a potem przeskoczyć do 6600 zł brutto

W Sejmie trwają prace nad podniesieniem renty socjalnej do 4300 zł (pensja minimalna od 1 lipca 2024 r.) Pojawiają się kolejne roszczenia z limitem 4300 zł. Tym razem doktoranci na Uniwersytecie Warszawskim chcą mieć takie stypendia - na początek 4300 zł, a potem 6600 zł.

Podwyżki dla nauczycieli 2024. Min. B. Nowacka: wypłaty wyższych pensji (z wyrównaniem) prawdopodobnie dopiero od kwietnia. Nie ma porozumienia z nauczycielskimi związkami zawodowymi

Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli prawdopodobnie nie przyjdą tak, jak zakładaliśmy, od marca z wyrównaniem od stycznia. Może się tak zdarzyć, że to będzie dopiero od kwietnia - powiedziała 1 lutego 2024 r. minister edukacji Barbara Nowacka po spotkaniu ze związkami zawodowymi.

1000 zł, 800, 700 zł, 600 zł, 500 zł. Gdzie można tyle zarobić za dzień pracy?

To są nowe stawki maksymalne za pracę w komisjach lekarskich dla wojska.

REKLAMA