REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Weekend

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czterodniowy tydzień pracy: rząd nie ma wyboru bo większość Polaków chce wszystkich weekendów zaczynających się już w czwartek

Z oficjalnych potwierdzeń ministerstwa pracy wynika, że rząd jest gotowy do skrócenia czasu pracy. Rozważane są dwa warianty: 35-godzinny tydzień czyli pięć dni z dniówką krótszą o godzinę. Drugi zaś to klastyczny czterodniowy tydzień pracy. Tymczasem sami zatrudnieni już wybrali: chcą wszystkich weekendów trzydniowych, zaczynających się w czwartki po pracy.

Dni wolne w 2025 r. Jak korzystnie brać urlop

Ustawowe dni wolne od pracy umożliwiają zaplanowanie urlopów w szczególny sposób. Kosztem niewielu dni urlopu można nieproporcjonalnie wydłużyć sobie okresy odpoczynku. Jak zatem będzie można zaplanować wolne w przyszłym roku?

Czy 3.05.2024 są otwarte sklepy, jak pracuje handel w majówkę i czynne są galerie handlowe, Biedronka, Lidl, Żabka i inne sieci handlowe

No i mam w końcu majówkę, dla większości, która potrafiła zorganizować sobie wolne we wtorek 2 maja - weekend aż pięciodniowy. Długi weekend chcą mieć wszyscy, w tym handlowcy, robienie więc zakupów – dużych i bieżących, nie będzie łatwe. Na początek czy można zrobić zakupy dziś, w piątek 3 maja.

Majówka: najtaniej za granicą. Mocny złoty, wsiądź choćby w auto lub pociąg, by poczuć siłę polskiej waluty

Oczywiście najszybciej samolotem, ale ze względu na długi weekend pewnie trzeba by dużo wydać na samolot, a to zepsułoby cały efekt oszczędności. Zresztą, jak wylicza analityk XTB, najwięcej zyskać można na sile złotego bardzo blisko, bo w Czechach.

REKLAMA

Jak pracują banki w weekend majowy: kiedy zrobić przelew, by trafił na czas

Ważne nie tylko dla mających do zapłaty podatek za 2023 rok w terminie do 30 kwietnia. Jeśli nie zdąży się na czas, przelew może być zaksięgowany w urzędzie skarbowym dopiero w poniedziałek 6 maja, z czym wiążą się problemy - w najlepszym razie ustawowe odsetki za zwłokę od zaległości podatkowych. Oto co trzeba wiedzieć o pracy systemu przelewów międzybankowych w dniach 30 kwietnia - 5 maja, a więc w pierwszy długi weekend majowy 2024 roku.

Zrób zakupy 28 kwietnia. Przed Tobą długi weekend!

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, sklepy będą otwarte. Jest okazja, żeby zaopatrzyć się we wszystkie produkty niezbędne na majówkę 2024.

Długie weekendy 2024. Jak najlepiej zaplanować urlop, wykorzystując dni świąteczne i wolne od pracy?

Długie weekendy w 2024 roku. Nowy rok przynosi wiele możliwości dla pracowników, aby wykorzystać dni wolne od pracy i cieszyć się długimi weekendami. Z odpowiednim planowaniem, można maksymalizować czas wolny, korzystając z przysługujących 26 dni urlopu wypoczynkowego. W tym artykule przyjrzymy się, jak najlepiej zaplanować urlop w 2024 roku, wykorzystując dni świąteczne i wolne od pracy.

Wyjątkowy QUIZ wiedzy ogólnej na weekend

Witajcie uczestnicy! Cieszcie się nadchodzącym weekendem w pełni, bo mamy dla Was coś specjalnego. W tym quizie będziemy zadawać pytania, które sprawdzą Waszą wszechstronną wiedzę i umiejętność logicznego myślenia.

REKLAMA

Potrzebujemy trzydniowych weekendów! Naukowcy potwierdzają

Czterodniowy tydzień pracy i dłuższy, trzydniowy weekend skłania do wielu sprzyjających zdrowiu zachowań. Skutki to mniejsze ryzyko różnorodnych chorób i większa kreatywność - podkreślają naukowcy.

Weekend za pół ceny w 2022 r.

Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny jest ogólnopolską akcją promocyjną, do której przedsiębiorcy z branży turystycznej zgłaszają swoje oferty, a turyści korzystają z nich w obniżonych cenach.

4,5 dnia pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

4,5 dnia pracy wprowadzają Zjednoczone Emiraty Arabskie. Od 2022 r. zmienia się dni weekendu.

REKLAMA