| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Nieruchomości > Rozszerzenie kręgu osób mogących skorzystać z programu „Rodzina na Swoim”

Rozszerzenie kręgu osób mogących skorzystać z programu „Rodzina na Swoim”

Dnia 31 sierpnia 2011 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 168, poz. 1006, dalej „nowelizacja”).

Limit wieku

Ponadto, nowelizacja wprowadza limit wieku osoby ubiegającej się o kredyt preferencyjny w ramach programu „Rodzina na Swoim”. Od 31 sierpnia 2011 r. dopłaty do kredytu mogą być stosowane, jeżeli docelowy kredytobiorca złoży wniosek o kredyt preferencyjny najpóźniej do końca roku kalendarzowego, w którym kończy 35 lat. W sytuacji, gdy wniosek składają małżonkowie, warunek ten dotyczy młodszego małżonka, a w przypadku jednakowego wieku - obojga małżonków. Jedynym wyjątkiem od powyższej zasady są osoby wychowujące samotnie dzieci, gdyż w ich przypadku nie ma określonego limitu wiekowego, a więc mogą one złożyć wniosek również w kolejnych latach po ukończeniu 35 roku życia.

Warto zaznaczyć, że powyższe zmiany nie będą miały zastosowanie do wniosków o kredyt preferencyjny złożonych przed 31 sierpnia 2011 r., gdyż do wniosków złożonych przed tym dniem stosuje się przepisy w brzmieniu dotychczasowym.

Zobacz serwis: Nieruchomości

Podsumowanie

Podsumowując, na pewno korzystną zmianą wprowadzoną nowelizacją jest rozszerzenie kręgu osób, które mogą ubiegać się o udzielenie preferencyjnego kredytu na osoby niepozostające w związku małżeńskim. Jednak nowe kryteria stosowane nie tylko wobec singli, a także znaczne obniżenie maksymalnej ceny metra kwadratowego nieruchomości, które kwalifikują do udzielenia wsparcia finansowego, mogą spowodować, że niewiele osób będzie mogło skorzystać z tego programu. Jeżeli jednak nie mamy własnego mieszkania, warto sprawdzić, czy kwalifikujemy się do uzyskania wsparcia w ramach programu „Rodzina na Swoim”, gdyż nowelizacja przewiduje, że wnioski o preferencyjne kredyty będą przyjmowane jedynie do 31 grudnia 2012 r.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Inventage

Inventage jest międzynarodową firmą specjalizującą się w optymalizacji kosztów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK