REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zmiany dla uczniów i rodziców. Trzeba zwrócić na nie uwagę, bo kalendarium roku szkolnego 2024/2025 zaskakuje. Co z feriami?

szkoła uczeń ferie zimowe kalendarium roku szkolnego MEN zaskoczenie wiosna
Zmiany dla uczniów i rodziców. Trzeba zwrócić na nie uwagę, bo kalendarium roku szkolnego 2024/2025 zaskakuje. Co z feriami?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Kalendarium nowego roku szkolnego zaskakuje. Ferie zimowe dla niektórych województw zamienią się prawie w wiosenne. Ich terminy rozpoczną się 20 stycznia, a zakończą dopiero 2 marca. Którym województwom wypoczynek przypadnie w najmniej pożądanym terminie?

Kalendarium roku szkolnego 2024/2025

Kalendarium roku szkolnego 2024/2025 jest już znane od jakiegoś czasu, jednak póki co, nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. To naturalne – dzieci i młodzież, a zapewne również i rodzice, myślą na razie o wakacjach. Niektórym zaprząta też głowę rekrutacja – czy to do szkół podstawowych, czy też ponadpodstawowych. Uwaga tych osób zapewne skieruje się na kalendarium nowego roku szkolnego dopiero we wrześniu, a w najlepszym razie w sierpniu. Warto jednak przez chwilę pomyśleć o nim już teraz, bo terminy ferii zimowych zaskakują – niektóre województwa zakończą je dopiero w marcu!

REKLAMA

Terminy ferii zimowych w 2025 r.

Ferie zimowe rozpoczynają się i kończą w różnych terminach wyznaczonych dla poszczególnych województw. W roku szkolnym 2023/2024 jako pierwsze wypoczywały dzieci z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego (od 15 do 28 stycznia 2024 r.), a w dalszej kolejności z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (od 22 stycznia do 4 lutego 2024 r.), z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego (od 29 stycznia do 11 lutego 2024 r.,), a w ostatnim terminie kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego (od 12 do 25 lutego 2024 r.). Ostatni termin ferii jest zwykle tym najmniej pożądanym, bo po pierwsze, pogoda w polskich górach bywa już wtedy daleka od zimowej, a po drugie, pomiędzy zakończeniem I semestru nauki a feriami uczniowie mają poczucie dziwnego zawieszenia – oceny są wystawione, chciałoby się odpocząć, a tymczasem można przypadkiem złapać 1 na kolejny semestr nauki. Wygląda jednak na to, że w roku szkolnym 2024/2025 nie będzie w tym zakresie zmian na lepsze. Przerwa zimowa rozpocznie się później niż zwykle, a dla niektórych uczniów zakończy się dopiero w marcu, gdy prawdopodobnie będziemy już myśleli głównie o wiośnie.

Harmonogram ferii zimowych 2024/2025:
  • od 20 stycznia do 2 lutego 2025 r. województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie,
  • od 27 stycznia do 9 lutego 2025 r. województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie,
  • od 3 do 16 lutego 2025 r. województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie,
  • od 17 lutego do 2 marca 2025 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Cimoszewicz uniewinniony w sprawie potrącenia rowerzystki

Sąd Rejonowy w Hajnówce uniewinnił Włodzimierza Cimoszewicza od zarzutu potrącenia rowerzystki na przejściu. Postępowanie w sprawie wykroczenia dotyczącego opuszczenia miejsca zdarzenia zostało umorzone z powodu przedawnienia orzekania.

5 390 zł miesięcznie stypendium dla młodych naukowców. Kto otrzyma w 2024 r.?

Ministerstwo Nauki przyznało stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom, reprezentującym 53 różne dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureaci konkursu otrzymają stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez 3 lata. 

NSA: świadczenie pielęgnacyjne 54 800 zł, a nie 2988 zł

Tyle gminę kosztuje trzy lata upierania się przy odmowie uznania stałej opieki nad staruszkiem 86 lat. 54 800 zł (niestety bez odsetek). Procesy przed WSA i NSA trwały tak długo, że skumulowała się znaczna kwota zaległego świadczenia pielęgnacyjnego. MOPS i SKO uznały, że staruszek nie wymaga opieki (stałej) bo potrafi przejść z pokoju do pokoju. I da radę zrobić sobie herbatę. NSA miał inne zdanie.

Whistleblowing jako wsparcie organizacji

Wiele podmiotów sektora prywatnego i publicznego stanie przed dylematem: Czy potraktować wdrożenie systemu wyłącznie jako koszt związany z obowiązkiem prawnym, czy jako szansę na poprawę bezpieczeństwa i doskonalenie organizacji?

REKLAMA

MRPiPS odpowiada: „Stare” i „nowe” świadczenie pielęgnacyjne a 1500 zł od 1 października 2024 r.

Ministerstwo pracy potwierdziło możliwość łączenia „nowego” świadczenia pielęgnacyjnego z nowymi świadczeniami (od 1 października 2024 r.) 1500 zł z programu Aktywni Rodzice.

Pracownicy: Źle przyznawane dodatki do wynagrodzeń. Od 1 lipca dalej poniżej pensji minimalnej brutto

W dalszym ciągu wynagrodzenia pracowników samorządowych są poniżej pensji minimalnej. Nie zmieni się to od 1 lipca. Do pieniędzy z budżetu na pensje muszą się dorzucić poszczególne JTS. Dalej tylko 50-150 zł daje awans. No i RIO wykrywa błędy w przyznawaniu dodatków (zaznaczając, że na szczęście nie błędy nie są masowe).

Rząd zaprzecza: 800 plus, 13. i 14. emerytura, cięcia w pomocy społecznej i zasiłkach [unijna procedura nadmiernego deficytu]

Polska może być objęta procedurą nadmiernego deficytu. Pojawiły się obawy, że spowoduje to ograniczenia programów wspierających rodziców, emerytów i osoby uboższe. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaprzeczyła takim pogłoskom. 

Parkowanie na chodnikach. Szykują się zmiany, ale czy już w 2025 r.? W sprawie działa Rzecznik Praw Obywatelskich.

Czy nadchodzi koniec parkowania na chodnikach? Ta sprawa niezmiennie budzi emocje. Zainteresował się nią Rzecznik Praw Obywatelskich. Aktywiści proponują na postój pojazdu na drodze dla pieszych tylko w miejscach wyznaczonych.

REKLAMA

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów. Sygnalista, po powzięciu informacji o naruszeniu prawa w zakresie objętym ustawą, będzie mógł dokonać jego zgłoszenia.

W Warszawie nie kupisz alkoholu między 22.00 a 6.00? Czy będzie protest

Warsaw Enterprise Institute i Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju rozpoczęły zbiórkę podpisów przeciwko inicjatywie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w Warszawie. Petycja jest odpowiedzią na konsultacje miejskie, które rozpoczął urząd miasta stołecznego Warszawy w sprawie nocnej prohibicji.

REKLAMA