REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zmiany dla uczniów i rodziców. Trzeba zwrócić na nie uwagę, bo kalendarium roku szkolnego 2024/2025 zaskakuje. Co z feriami?

szkoła uczeń ferie zimowe kalendarium roku szkolnego MEN zaskoczenie wiosna
Zmiany dla uczniów i rodziców. Trzeba zwrócić na nie uwagę, bo kalendarium roku szkolnego 2024/2025 zaskakuje. Co z feriami?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Kalendarium nowego roku szkolnego zaskakuje. Ferie zimowe dla niektórych województw zamienią się prawie w wiosenne. Ich terminy rozpoczną się 20 stycznia, a zakończą dopiero 2 marca. Którym województwom wypoczynek przypadnie w najmniej pożądanym terminie?

Kalendarium roku szkolnego 2024/2025

Kalendarium roku szkolnego 2024/2025 jest już znane od jakiegoś czasu, jednak póki co, nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. To naturalne – dzieci i młodzież, a zapewne również i rodzice, myślą na razie o wakacjach. Niektórym zaprząta też głowę rekrutacja – czy to do szkół podstawowych, czy też ponadpodstawowych. Uwaga tych osób zapewne skieruje się na kalendarium nowego roku szkolnego dopiero we wrześniu, a w najlepszym razie w sierpniu. Warto jednak przez chwilę pomyśleć o nim już teraz, bo terminy ferii zimowych zaskakują – niektóre województwa zakończą je dopiero w marcu!

REKLAMA

 

Terminy ferii zimowych w 2025 r.

REKLAMA

Ferie zimowe rozpoczynają się i kończą w różnych terminach wyznaczonych dla poszczególnych województw. W roku szkolnym 2023/2024 jako pierwsze wypoczywały dzieci z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego (od 15 do 28 stycznia 2024 r.), a w dalszej kolejności z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (od 22 stycznia do 4 lutego 2024 r.), z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego (od 29 stycznia do 11 lutego 2024 r.,), a w ostatnim terminie kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego (od 12 do 25 lutego 2024 r.). 

Ostatni termin ferii jest zwykle tym najmniej pożądanym, bo po pierwsze, pogoda w polskich górach bywa już wtedy daleka od zimowej, a po drugie, pomiędzy zakończeniem I semestru nauki a feriami uczniowie mają poczucie dziwnego zawieszenia – oceny są wystawione, chciałoby się odpocząć, a tymczasem można przypadkiem złapać 1 na kolejny semestr nauki. Wygląda jednak na to, że w roku szkolnym 2024/2025 nie będzie w tym zakresie zmian na lepsze. Przerwa zimowa rozpocznie się później niż zwykle, a dla niektórych uczniów zakończy się dopiero w marcu, gdy prawdopodobnie będziemy już myśleli głównie o wiośnie.

Polecamy: Sygnalista w biurze rachunkowym – co warto wiedzieć?

Harmonogram ferii zimowych 2024/2025:
  • od 20 stycznia do 2 lutego 2025 r. województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie,
  • od 27 stycznia do 9 lutego 2025 r. województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie,
  • od 3 do 16 lutego 2025 r. województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie,
  • od 17 lutego do 2 marca 2025 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
e-Doręczenia w kancelariach komorniczych. System ma przynieść oszczędności finansowe

Komornicy sądowi jako pierwsi wprowadzają system e-Doręczeń. Docelowo dostęp do wszystkich postępowań komorniczych ma być cyfrowy. System e-Doręczeń ma przynieść kancelariom komorniczym znaczne oszczędności finansowe.

Rynkowi pracy nie grozi nic złego. Zatrudnienie spadło, ale za nami kolejny miesiąc wzrostu wynagrodzenia w tempie dwucyfrowym

Znamy przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. Rynkowi pracy nie grozi nic złego. Zatrudnienie co prawda spadło, ale za nami kolejny miesiąc wzrostu wynagrodzenia w tempie dwucyfrowym.

Jedna lekcja religii w szkole, dodatkowe w salkach katechetycznych. MEN: zmiany od 1 września 2025 roku

Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że jedną lekcję religii tygodniowo w szkołach zamierza wprowadzić za pomocą rozporządzenia. Dodatkowe godziny mogą być realizowane w ramach zajęć w salkach katechetycznych - dodała.

500 zł dodatku do wynagrodzenia dla tych pracowników. Od kiedy? Sprawdź, co już wiadomo w tej sprawie.

500 zł dodatku do wynagrodzenia dla tych pracowników. Od kiedy? Sprawdź, co już wiadomo. Wysokość wynagrodzenia nauczyciela to nie tylko wynagrodzenie zasadnicze. To również dodatki do niego, w tym dodatek za wychowawstwo.

REKLAMA

Odszkodowanie za opóźniony lot. Ile wynosi? Jak się o nie ubiegać?

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady WE 261/2004 ujednolica prawo lotnicze na terenie Unii Europejskiej. Rozporządzenie to określa zasady pomocy oraz odszkodowania dla podróżnych m.in. w przypadku opóźnionego lotu.

W listopadzie i grudniu 2024 r. wypłaty 1500 zł + dla rodziców dzieci od 12. do 35. miesiąca życia. Wnioski można składać od 1 października 2024 r.

Wnioski do programu Aktywny Rodzic będzie można składać od 1 października. Wiceministra rodziny Aleksandra Gajewska zapewniła, że pieniądze zostaną wypłacone do końca roku. Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk dodał, że Zakład będzie gotowy do obsługi tego zadania.

Przedawnienie długów w 2024 r. Kiedy kończy się możliwość dochodzenia swoich roszczeń?

28 lipca 2018 r. zmianie uległy terminy przedawnień. Podstawowy termin przedawnienia długu został skrócony z 10 lat do 6. Część roszczeń jednak ulega przedawnieniu dużo wcześniej. Czym jest przedawnienie długu? Jakie warunki trzeba spełniać by dług się przedawnił? Jak liczyć przedawnienie długu?

W roku szkolnym 2024/2025 pojawią się nie tylko mydło i papier toaletowy. Barbara Nowacka mówi o nowym programie pilotażowym.

Od września 2024 r. nie tylko mydło i papier toaletowy w szkołach. Barbara Nowacka mówi o programie pilotażowym. Zdaniem RPO problem ubóstwa menstruacyjnego godzi w konstytucyjne prawo do nauki. MEN chce to sprawdzić.

REKLAMA

Pomoc finansowa przy zakupie samochodu osobowego – nowego lub używanego. Od 1 sierpnia można składać wnioski

Zbliża się kolejna tura naboru wniosków o pomoc finansową przy zakupie samochodu osobowego. Wnioski będzie można składać od 1 sierpnia 2024 r. Nabór potrwa do 31 sierpnia 2024 r.

Ponad 18 tys. nauczycieli będzie stratnych od września 2024 r. Czy można jeszcze liczyć na zmianę przepisów? Czasu jest mało

Ponad 18 tys. nauczycieli będzie stratnych od września 2024 r. A wszystko przez nabycie prawa do emerytury. Czy można jeszcze liczyć na zmianę przepisów? Wydaje się to wątpliwe, jednak środowisko nauczycielskie nie rezygnuje ze swoich starań.

REKLAMA