reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Czy będzie można kupić pistolet przez internet

Czy będzie można kupić pistolet przez internet

Handel zabytkowymi armatami i czołgami nie będzie wymagał koncesji. Zmianie ma ulec też sposób nabywania broni palnej i amunicji, które będzie można kupić przez internet.

Przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o broni i amunicji oraz zmianie innych ustaw przewiduje, iż obrót bronią palną pozbawioną trwale i nieodwracalnie cech użytkowych nie musiałby wymagać uzyskania koncesji.

Może to stanowić ułatwienie dla kolekcjonerów broni oraz organizatorów widowisk historycznych. Spod koncesjonowania ma być wyłączony także handel działami, czołgami oraz innymi wojennymi jednostkami pozbawionymi cech użytkowych.

Zgodnie z projektowanymi zmianami,, handel bronią i amunicją byłby możliwy również przez internet. W takim przypadku nabywca musiałby dostarczyć sprzedającemu oryginał dokumentów uprawniających do nabycia broni i amunicji. W przypadku handlu międzynarodowego, nabywca powinien przedstawić dodatkowo zgodę przewozową lub upoważnienie władz swojego państwa do nabycia poświadczone przez konsula Polski.

Dodatkowo strony transakcji powinny opatrzyć dokumenty dotyczące obrotu bronią i amunicją bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Pełny tekst: Handel bronią zabytkową już nie wymaga koncesji

Zobacz również serwis: Nowości prawne

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

decyzje-IT.pl

decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT, stanowiący centrum wiedzy na temat rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw i organizacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama