| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Czy będzie można kupić pistolet przez internet

Czy będzie można kupić pistolet przez internet

Handel zabytkowymi armatami i czołgami nie będzie wymagał koncesji. Zmianie ma ulec też sposób nabywania broni palnej i amunicji, które będzie można kupić przez internet.

Przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o broni i amunicji oraz zmianie innych ustaw przewiduje, iż obrót bronią palną pozbawioną trwale i nieodwracalnie cech użytkowych nie musiałby wymagać uzyskania koncesji.

Może to stanowić ułatwienie dla kolekcjonerów broni oraz organizatorów widowisk historycznych. Spod koncesjonowania ma być wyłączony także handel działami, czołgami oraz innymi wojennymi jednostkami pozbawionymi cech użytkowych.

Zgodnie z projektowanymi zmianami,, handel bronią i amunicją byłby możliwy również przez internet. W takim przypadku nabywca musiałby dostarczyć sprzedającemu oryginał dokumentów uprawniających do nabycia broni i amunicji. W przypadku handlu międzynarodowego, nabywca powinien przedstawić dodatkowo zgodę przewozową lub upoważnienie władz swojego państwa do nabycia poświadczone przez konsula Polski.

Dodatkowo strony transakcji powinny opatrzyć dokumenty dotyczące obrotu bronią i amunicją bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Pełny tekst: Handel bronią zabytkową już nie wymaga koncesji

Zobacz również serwis: Nowości prawne

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria prawna KL Law Polska Sp. z o.o.

Ekspert z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »