| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Ministerstwo Sprawiedliwości przeciwko dopalaczom

Ministerstwo Sprawiedliwości przeciwko dopalaczom

Zgodnie ze złożoną deklaracją Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z Komendantem Głównym Policji – gen. insp. Andrzejem Matejukiem. Spotkanie było poświęcone działaniom podejmowanym w celu skutecznej walki z dopalaczami.

Minister Sprawiedliwości wraz z Komendantem Głównym Policji przedyskutowali możliwość wypracowania wspólnych skutecznych działań nakierowanych na walkę z dopalaczami.

Poruszono także temat badania i karania kierowców podejrzanych o bycie pod wpływem dopalaczy.

Przypomnijmy, przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidująca zakaz reklamy skojarzeniowej dopalaczy jest już na zaawansowanym etapie prac legislacyjnych.

24 sierpnia 2010 r. - została przyjęta przez Radę Ministrów. Aktualnie trwają nad nią prace w Sejmie.

– Liczę, że ze względu na istotę przygotowanych przez nas regulacji, w możliwie najkrótszym czasie parlamentarzyści zakończą prace nad tym projektem – powiedział Minister Krzysztof Kwiatkowski.

Zobacz serwis: Sprawy karne

Projekt przewiduje zakaz prowadzenia reklamy i promocji substancji psychotropowych lub środków odurzających. Regulacje dotyczą także zakazu reklamy środków spożywczych lub innych produktów poprzez sugerowanie, że posiadają one działanie takie jak substancje psychotropowe lub środki odurzające lub ich użycie, nawet niezgodne z przeznaczeniem, może powodować skutki takie jak wspomniane substancje i środki (dopalacze).

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Leszek Markiewicz

Agent nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »