reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Zmiany zasad pobytu obywateli UE na terenie RP

Zmiany zasad pobytu obywateli UE na terenie RP

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy, która reguluje zasady przemieszczania się i pobytu obywateli UE na terenie kraju.

Projekt nowelizacji ustawy uwzględnia wymogi wspólnotowe związane z przemieszczaniem się i pobytem obywateli Unii Europejskiej na terytorium państw członkowskich.

Zaproponowano zniesienie opłat za wydanie zaświadczenia o zarejestrowaniu pobytu w Polsce obywatela Unii Europejskiej lub wydanie karty pobytu członkowi jego rodziny.

Założono, że jeśli obywatel UE pracował w naszym kraju, ale nie zachował prawa do pobytu w nim, to jego dziecko będzie mogło pozostać w Polsce do czasu zakończenia nauki lub studiów. Rodzicowi, który sprawuje opiekę nad takim dzieckiem, będzie przysługiwało prawo pobytu w naszym kraju do osiągnięcia przez nie pełnoletności, a czasami także dłużej do momentu zakończenia przez nie nauki lub studiów.

Zgodnie z projektem, obywatelowi UE (lub członkowi jego rodziny, który nie jest obywatelem Unii) w decyzji o jego wydaleniu zostanie zawarty nakaz opuszczenia Polski w terminie nie krótszym iż 31 dni, z możliwością wyznaczenia krótszego czasu. Doprowadzenie takiej osoby do granicy będzie zadaniem komendanta oddziału Straży Granicznej.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Zobacz serwis: Sprawy urzędowe

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrianna Michałowicz

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama