| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > TK: ustawa o racjonalizacji zatrudnienia nie może wejść w życie

TK: ustawa o racjonalizacji zatrudnienia nie może wejść w życie

Trybunał Konstytucyjny uznał, że ustawa nie może wejść w życie. Ustawa zakładała zwolnienie 10 proc. pracowników.

Komentując wtorkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o racjonalizacji zatrudnienia, dyrektor Biura Prasowego KPRP podkreśliła, że prezydent był i jest zwolennikiem ograniczania nadmiernie rozbudowanej administracji. Jak podkreśliła prezydent uznał, że część z przepisów tej ustawy budzi "istotne wątpliwości" i dlatego odesłał ją do TK.

W wydanym we wtorek orzeczeniu Trybunał Konstytucyjny podzielił zastrzeżenia prezydenta do ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i uznał, że ustawa nie może wejść w życie. Ustawa zakładała zwolnienie 10 proc. pracowników.

Joanna Trzaska-Wieczorek podkreśliła, że w ocenie prezydenta niektóre przepisy tej ustawy budziły "istotne wątpliwości" co do ich konstytucyjności i w związku z tym Bronisław Komorowski uznał za właściwe skierowanie ustawy do TK. - Prezydent, stojąc na straży konstytucji, uważał, że jest to rozwiązanie słuszne - dodała.

- Prezydent Bronisław Komorowski konsekwentnie jednak był i jest zwolennikiem ograniczania nadmiernie rozbudowanej administracji i poszukiwania skutecznych rozwiązań - niekoniecznie ustawowych - w tym zakresie – zaznaczyła J. Trzaska-Wieczorek.

Źródło: prezydent.pl

Zobacz również serwis: Sprawy urzędowe

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Trybunał Konstytucyjny podzielił zastrzeżenia prezydenta do ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i uznał, że ustawa nie może wejść w życie.
Trybunał Konstytucyjny podzielił zastrzeżenia prezydenta do ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i uznał, że ustawa nie może wejść w życie.

Biała lista podatników VAT59.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Kopczyńska

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »